Ana səhifə

ZÁPas hviezd mal strhujúci záver! VÍŤazstvo najtesnejšÍm rozdielom dokázalo vzácnu vyrovnanosť! Luterán a bertók dávali rozhodujúce góLY! Dva zásahy ballána a horvátha nestačili! V súŤAŽi zručnosti víŤazstvá lipku, briešKU A LuteráNA!

Yüklə 47 Kb.
tarix25.06.2016
ölçüsü47 Kb.
ZÁPAS HVIEZD MAL STRHUJÚCI ZÁVER! VÍŤAZSTVO NAJTESNEJŠÍM ROZDIELOM DOKÁZALO VZÁCNU VYROVNANOSŤ! LUTERÁN A  BERTÓK DÁVALI ROZHODUJÚCE GÓLY! DVA ZÁSAHY BALLÁNA A HORVÁTHA NESTAČILI! V SÚŤAŽI ZRUČNOSTI VÍŤAZSTVÁ LIPKU, BRIEŠKU A LUTERÁNA! ZVAŽUJE SA ORGANIZÁCIA CHALLENGE CUPU NA 4 VÍŤAZSTVÁ!
9.3.1010, floorball, ZÁPAS HVIEZD, 3x15 minút

Tretiny:(2-1)(1-2)(2-3), presilovky:0-0,vývoj:1:0,1:1,2:1,2:2,3:2,3:5,4:5,4:6,5:6

Zostavy: Starší – Fulop (7.A) - Horváth, Ballán, Brieška (8.A), Egyed, Lipka, Árva

(9.A), Jávorka (7.A)

Mladší+dievčatá – Gašpárek (5.B) – Kotlár (7.A), Hlboký, Farkas, Uhlík (6.r.),

Luterán (5.B), Bertók, E. Nagy (5.A) - Kadlecová, Csenkeyová (9.A),

Macsicsová, Árvaiová (8.A), Farkasová, Hrančová (7.A)

Body: Ballán 2+0,Horváth 2+1, Javorka 1+0 – Porubec 4+1, Luterán 1+0, Bertók 1+0,

Farkas 0+1
9. marca čakala celá škola na veľký zápas hviezd florbalového turnaja. Pred oslavou najlepších hráčov sa konala súťaž zručností, ktorá bola zložená z troch sekcií. Do každej bolo prihlásených minimálne 12 hráčov, začínalo sa strelami z piatich metrov po štyroch pokusoch. V každej súťaži najlepší dvaja postupovali do finále. V streľbe si v základnom kole najlepšie počínal Dávid Lipka, ktorý ako jediný dokázal streliť 3 góly. Z následného medzikola o postup do finále sa spomedzi dvojgólových najviac darilo Jávorkovi, ktorý odrazil atak Éseka, Briešku, Bertóka a Luterána. Vo finále sme ale už videli iba jeden presný zásah, deviatak Dávid Lipka sa vďaka nemu stal víťazom tejto súťaže.

V streľbe na prázdnu bránku cez celé ihrisko sa s tromi presnými ranami dostal priamo do finále Patrik Brieška a čakal na svojho súpera v rozstrele medzi Érsekom, Hlbokým a Nagyom. Érsek konkurencii odolal a postúpil k Brieškovi. Vo finále v prvej sade presne mierili obaja dvakrát, v prvom KO kole po jednej rane už mal presnú mušku iba ôsmak.

Nakoniec sa diváci tešili na nájazdy na brankárov, iba štvorici sa podarilo prekonať gólmanov na oboch stranách. Z kvarteta Kotlár, Bertók, Lipka a Luterán sa v prvom finálovom kole podarilo streliť gól iba Kotlárovi a Luteránovi. Muselo sa pokračovať vo dvojici. Prvý išiel Marek Kotlár a nebol úspešný ani na jednej strane. Viktor Luterán premenil hneď prvý pokus na Gašpárka a tak druhý nájazd na Fulopa bol už iba exhibičný, piatak sa stal víťazom v súťaži nájazdov.

Brankári si úspešnosť podelili nasledovne: Súťaž v streľbe vyhral Matúš Gašpárek so štyrmi gólmi, druhý bol Nikolas Árva, ktorý inkasoval 6 – krát a tretie miesto patrí so siedmymi gólmi Andrejovi Fulepovi. V nájazdoch boli hodnotení iba dvaja brankári, lepšie dopadol tentoraz Fulop, ktorý mal o 50 percent lepšiu bilanciu ako na druhej strane Gašpárek.

13. Richard Egyed (9.A) 31
(o poradí rozhodovalo: 1. Menší počet pasívnych bodov 2. nižší ročník 3. lepší v nájazdoch)
Po súťaži zručnosti konečne začal veľký zápas, v ktorom si obe strany mimoriadne verili. Test, ktorý sa hral pred dvoma týždňami sa skončil vyrovnane, pretože po pôvodne dohodnutom zápase na 2x20 minút, vyhrali mladší 6:5, no po extradodatkovej tretine už sa z výhry radovali starší 10:8. Očakával sa teda vyrovnaný duel i tentoraz. Už prvé minúty upútali tým, že sa začalo hrať veľmi takticky, ani jeden tím neotváral hru, bránenie bolo prvým záujmom. Pekne naplnená hala videla tak otvárací gól až v. 8. minúte, presným strelcom bol Jávorka. Stav 1:0 pre starších trval dve minúty, to sa prízemnou strelou prezentoval učiteľ Tv, Mario Porubec. Rovnaký hráč bol však v 12. minúte účastníkom kurióznej situácie, Marek Ballán prihrával pred bránku mladšieho tímu a práve učiteľ TV si nohou dal vlastný gól! Starší sa tak opäť dostali do psychickej výhody. Tento stav vydržal až do konca úvodnej časti.

I v druhej tretine sa hrala šachová partia, starší i mladší hrali veľmi takticky, v obrane bol vždy minimálne jeden hráč, čo takmer vylúčilo nájazdy na brankárov. Mladší sa dočkali vyrovnania v 18. minúte, presne zakončil Porubec. Lenže i tentoraz mali starší pripravenú odpoveď. 3 minúty pred koncom druhej časti mali najprv veľkú šancu mladší, no práve z ich akcie vyťažil súper. Po odrazenej loptičke sa do úniku dostal Horváth a bezpečne zakončil. Dve tretiny zápasu tak mali neustále navrch starší a zdalo sa, že by mohli celý zápas doviesť do úspešného konca. Pre mladších svitla nádej na obrat až v poslednej sekunde druhej tretiny, kedy zo vzduchu trafil učiteľ vinkel a bolo 3:3!

Do záverečnej tretiny mladší urobili dôležitú zmenu v taktike, dovtedy hrali systémom dve dievčatá na ploche a jeden chlapec s učiteľom, na posledných 15 minút prerobili systém na dvaja chlapci a jedno dievča. Táto premena okamžite preskupila sily a prejavilo sa to i v skóre. Už po 30-tich sekundách Farkas prihral pred bránkou nestráženému Luteránovi a piatak potvrdil svoj inštinkt zabijaka. Mladší tak po prvý raz vyhrávali! O ďalšie dve minúty sa ich tím radoval znova, od učiteľa išiel kolmý pas na Jakuba Bertóka, ktorý sám pred bránkou popod Fulopa zvýšil už na 5:3! To prestala byť pre starších sranda, museli zapnúť na najvyššie obrátky, vo vzduchu bolo cítiť ich blamáž. Nádej na zvrat privodil 7 minút pred koncom Ballán, ktorý dostal nádhernú prihrávku od Horvátha z pravej strany. Marek iba zasúval do prázdnej bránky. Reakcia mladších bola pohotová, po ľavej strane unikol učiteľ a ďalším vešiakom z desiatich metrov pod vinkel vrátil svojmu tímu dvojgólový náskok. Stalo sa tak v 39. minúte. Dôležitý moment nastal dve minúty pred záverom, učiteľ odstúpil z hry a nechal dohrať zápas zvyšok tímu. Starší hráči rozpútali pred bránkou mladších peklo, strely svišťali zo všetkých strán, 50 sekúnd pred koncom sa jedna aj ujala. To presne mieril Horváth a dráma bola na svete. Záverečné sekundy boli absolútne strhujúce, horor v okolí bránky mladších pokračoval, ale brankár Gašpárek sa prekonával a spolu s obranou vedenou Máriom Uhlíkom držal svoj tím nad vodou. Posledné odpočítanie záverečných sekúnd a veľká úľava dievčat a mladších chlapcov. Dokázali pokoriť silný tím deviatakov, ôsmakov a siedmakov. Statočný výkon celého družstva bol nad kondično-technickú prevahu protivníka. Ten sa po prehre okamžite informoval o odvete. Môže byť! Vedenie ligy považuje za najlepšie riešenie, zorganizovanie CHALLENGE CUPU, ktorý by sa hral na 4 víťazstvá, teda podobne ako sa hráva hokejový Stanley Cup, alebo akou bola legendárna Svetová séria v roku 1972. Zápasy by trvali 3x20 minút, aby sa zväčšil priestor pre hviezdnych hráčov na oboch stranách. Hrávalo by sa každý piatok po skončení futsalového turnaja. Prvý zápas by sa však mohol hrať už 12. marca. Tam bude jasnejšie, kto je naozaj lepší....