Ana səhifə

Vivasan toodangu teatmik


Yüklə 2.23 Mb.
səhifə4/45
tarix27.06.2016
ölçüsü2.23 Mb.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   45

Saialillesari


Esimesed teated saialillest (Calendula officinalis L – hanikõri, hundihammas, jäärasarved, kassiküüned, kollased roosid, kringlilill, kulliküüned, küütselill, päevakollased, rõngasroos, saiapätid, sikusarved jne.) kui ravimtaimest on leitud vana-kreeka sõjaväearsti ja filosoofi Dioscoridese (I saj. maj.) ülestähendustest. Ta kasutas saialilletinktuuri maksahaiguste korral kui siseorganite spasme kõrvaldavat vahendit. Dioscoridest järgisid paljud uurijad, ka. silmapaistev XI saj. arst Abu Ali Ibn Sina, kes oli Euroopas enam tuntud Avicenna nime all.

XII saj. anti saialille purustatud lehti ja õisi seespidiselt vähi, eriti piimanäärme- ja naissuguorganite vähi korral, väliselt kasutati käsnade ja konnasilmade kõrvaldamiseks. XV saj. sigines Prantsusmaale suuremas koguses saialille. Saialill oli Navarra kuninganna Margarita Valua lemmiklilleks. Ka nüüd seisab Pariisis Luksemburgi aias kuninganna kuju koos saialilledega käes.

Keskajal arvati Euroopas saialille olevat tugevaks nõiatoimega vahendiks. Kui naine ei suutnud ise otsustada, keda kahest pretendendist oma käevangu võtta, soovitati talle võtta kuivi saialilleõisi, majoraani ja koirohtu, peenestada need uhmris, segada mee ja kuiva valge veiniga, seejärel keeta. Peale seda hõõruda seguga kogu keha, heita voodisse ja sõnada 3 korda: “Püha Luukas, Püha Luukas, ole armuline! Luba mul näha oma tulevast meest!” Ning seejärel ilmutas end kõhklevale pruudile unes tõeline peigmees. Lõuna-Euroopas võis saialille kohata sageli pulmakimpudes, sümboliseerides püsivat ja pikka armastust. Arvati, et kui mees hakkab kõrvale vaatama, siis saab teda tagasi tuua.

Saialille kasutati mitte ainult ravitsemise ja nõidumise eesmärkidel, vaid ka kulinaarias. Seda hinnati tema aroomi ja värvi pärast ning seda lisati kõige erinevamatele roogadele. Pikka aega arvati saialille olevat “vaeste maitseaineks”. Asi oli selles, et tõelised maitseained toodi sisse „mere tagant“ ning need olid väga kallid. Saialill aga oli kõigile kättesaadav ja kaunistas suurepäraselt toitusid oma oranži ja kollase värviga, asendades safranit. Peale selle andis ta toidule kordumatu maitse, mida hinnati väga mitte ainult vaeste, vaid ka rikaste gurmaanide poolt. Keskajal kasutati saialille kui köögivilja. Inglismaal näiteks külvati seda koos spinatiga ja valmistati sageli ühes kastrulis. Inglismaa kuninganna Elizaveta ajast pärit kokaraamatus soovitati tingimata lisada saialille lõokese või varblase hautamise ajal. John Gerard kirjutas, et Hollandis ei keeda ükski kokk suppi ilma et lisanuks sellesse saialilleõie lehte. Saialillega keedeti isegi kaeraputru, olid saialillepudingid, -keedised, -vein.

Esimesed trükitud meenutused saialille kasutamisest Venemaal kuuluvad XVIII sajandist nimeka vene loodusteadlasele A.T. Bolotovile – kodumaise agronoomia loojale. Oma artiklites kiitis ta saialilleõitest valmistatud leotist kui parimat vahendit silmahaiguste korral. Venemaal kasutati saialille XIX saj. närvipalaviku, vähi, pearingluse, tuberkuloosi, ning mõnede “silmahaiguste korral”. Selle aja rahvameditsiinis oli saialill kasutusel kui käsnu ja konnasilmi eemaldav vahend.

XIX saj keskel määrasid arstid meelsasti saialille õisi ja lehti raviks, siiski sajandi lõpuks unustas ametlik meditsiin saialille praktiliselt täiesti ära. Sellega koos hakkas koos ametliku meditsiiniga laienema ka alternatiivmeditsiin.

Esimese maailmasõja ajal 1914-1918 muutus järsult suhtumine ravimtaimedesse. Seoses tekkinud ravimite näljaga tegeles ravimtaimede kultuuride kogumise ja valmistamisega Valitsus.

Huvi saialille kui haavasid parandava ja desinfitseeriva vahendi vastu ilmneb eriti Teise Maailmasõja ajal. Sel perioodil kaitstakse teaduslikke dissertatsioone saialillest kui ravivahendist.

Viimastel aastatel ei ole huvi saialille vastu raugenud. Euroopas jt. regioonides täheldatakse huvi tõusu ravimtaimede vastu. Luuakse suured ravimtaimede istandused USA-s, Prantsusmaal, Ungaris, Poolas jt. maailma maades. Eriti suur nõudmine ravimtaimede järele tekkis viimasel aastakümnendil, mis kutsus esile vajaduse suurendada kultiveerimise mahtu. Nõudluse kasv sünnitab ülemaailmse tendentsi ravimtaimede ja nende baasil valmistatud kosmeetiliste preparaatide järele. Saialille baasil toodetakse erinevaid salve, tablette, kreeme, emulsioone, šampoone, palsameid, hambapastasid ning isegi huulepulkasid.

Käesoleval ajal kuulub saialill Euroopas kümnekonna nõutavama ravimtaime hulka. Statistiliste andmete põhjal on saialill oma populaarsuselt ja levikult ravimtaimedest teisel kohal, jäädes alla vaid kummelile, edestades aga salveid, palderjani, naistepuna ja paljusid teisi tuntud ravimtaimi.



Kompanii VIVASAN esitleb selle suurepärase taime SAIALILLE sarja uusi vahendeid: Saialillekreem, Deo-kreem Calendula, Emulsioon Calendula (Saialillepiim).

SAIALILLEKREEM (Calendula cream)


Saialillekreem sisaldab endas kõiki ravimtaime hinnalisi omadusi. Kreemi aktiivseteks kosmeetilisteks komponentideks on saialilleekstrakt, magusa mandli õli, mesilasvaha, vitamiin E, allantoiin, bisabolool, pehmendavad ja niisutavad lisandid.

Saialilleekstrakt, mille ravitoimena on kindlaks tehtud karotinoidide, fütontsiidide, eeterliku õli, salitsüül- ja õunhappe, kummiaraabiuku, valguühendite, triterpeensete saponiinide, lima ja vitamiin C näol, stimuleerib naharakkude ainevahetust, ennetab vabade radikaalide teket, kaitseb rakke enneaegse lagunemise eest, on bakteritsiidse, desinfitseeriva ja haavasid parandava toimega. Olles looduslikuks UV-filtriks, kaitseb nahka päikesekiirte eest ja ravib terveks.

Magus mandel, olles rikas mittekuivavate rasvhapete, samuti ferment emulsiini, vitamiin B2, valk- ja parkainete, suhkru ja kummiaraabiku poolest, pehmendab ja niisutab nahka, kiirendades väikeste haavakeste ja sisselõigete paranemist, kaitseb nahka ümbritseva keskkonna ebasoodsate tingimuste eest.

Mesilasvaha, olles rikas mittekuivavate rasvhapete, kõrgmolekulaarsete üheaatomiliste alkoholide, küllastatud süsivesikute, karotinoidide, vitam. A, antibiootikumide jt. bakteritsiidsete ainete poolest, tagab naha toitmise, on nahale ka kaitseks, tõstes selle barjäärseid funktsioone, pehmendab nahka suurepäraselt, säilitab niiskust.

Tokoferüülatsetaat (vitam. E) – üks hinnalisemaid kosmeetilisi komponente, aktiivne antioksüdant. Ennetab nahapinna lipiide ja kollageenkiude hapendumise ja lagunemise eest, säilitades seeläbi naha elastsust. Kaitseb seda enneaegse vananemise eest, mille põhjuseks on ümbritseva keskkonna kahjulikud faktorid. On niisutava toimega, lisab epidermisele elastsust.

Pehmendavat ja niisutavat toimet nahale avaldab ka allantoiin, mis samuti stimuleerib haavade paranemis- ja epidermise rakkude taastumisprotsesse. Bisabolool (saadud kummeli eeterlikust õlist) on antibakteriaalse, põletikuvastase ja rahustava efektiga, kõrvaldab ärritused, põletikud.



Glütseriin, vedel parafiin – pehmendavad ja niisutavad vahendid, tõstavad naha vetruvust ja elastsust. Eemaldavad ebameeldiva kiskumise- ja kuivustunde nahal ning kaitsevad seda väliskeskkonna ja kodukeemia kahjulike mõjude eest. Koos pentüleenglükoleemi ja tsetüülalkoholiga seovad vett, soodustades nahas niiskuse säilimist.

Saialillekreem – efektiivne vahend nahahaiguste, vigastuste ja traumade, põletuste ning külmumise korral. Kiirendab paranemisprotsessi verejooksude ja venituste korral, vähendab lihasvalu. Asendamatu varikoossete veenihaiguste ravis, kuna tugevdab veresooni ning kõrvaldab valu, parandab kapillaarset verevarustust. Regulaarne kreemi kasutamine soodustab veresoonte “võrgustiku” kõrvaldamist. Saialill aitab seedehäirete korral – normaliseerib soolestiku funktsioone, soodustab kõhukinnisuse kõrvaldamist, eemaldab valu, spasmid. Mõjub soodsalt maksa ja sapipõie funktsioonidele. Naistele soovitatakse kreemi kasutada valulike menstruatsioonide korral – vähendab valu.

Tänu niisutavale toimele sobib Saialillekreem ideaalselt kuivale ja tundlikule nahale. Toimib vitaminiseerivalt, stimuleerib taastusprotsesse, säilitab naha vetruvuse ja elastsuse. Probleemse ja tundliku nahaga teismelised võivad kasutada seda kreemi päevakreemina, kuna eemaldab ärrituse ning on põletikuvastaste omadustega. Tänu oma pehmele, rahustavale toimele on kreem efektiivne imikute hoolduseks – kõrvaldab naha sügeluse ja ärrituse.

Kasutusalad:


  • traumade, löökide, hematoomide korral – määrida kohe kreemiga traumeeritud kohti

  • kuiva, tundliku naha niisutamiseks – kasutada vastavalt vajadusele

  • naha taastamiseks peale põletusi, külmumist – määrida õhukese kihina kahjustatud kohti

  • valulikud menstruatsioonid – 2-3 päeva enne menstruatsiooni määrida alakõhu piirkonda

  • seedehäirete korral – määrida kõhu piirkonda;

  • operatsioonijärgsed armid (kelloidsete kudede tekke ennetamiseks) – määrida arme regulaarselt

  • varikoossed veenilaiendid (efektiivne koos kreemiga VIVASAN veenidele) – määrida regulaarselt haiget kohta.

Koostis: saialilleekstrakt, mesilasvaha, vitamiin E (tokoferool atsetaat), magus mandel, allantoiin, bisabolool, pentüleenglükool, glütserüül stearaat tsitraat, tsetearüülalkohol, detsiil oleaat, vedel parafiin, heksüüldekanool, heksüüldetsiil lauraat, sukroosstearaat, parfüüm.

DEO-KREEM Kalendula (Calendula deo creme)


Higieritusprotsess – see on loomulik ja hädavajalik füsioloogiline protsess, mis soodustab organismisisese keskkonna normaalse seisundi säilimist, reguleerib temperatuurirežiimi, toetab vee-mineraalide tasakaalu, eemaldab kahjulikud ained. Higi iseenesest on lõhnatu. Ebameeldiva higilõhna teke on tingitud bakterite elutegevusest, mis elutsevad inimese nahakattel. Bakterid toodavad spetsiaalseid aineid – nitroosamiine, mis ongi ebameeldiva lõhna tekkepõhjuseks. Bakterid kasutavad inimese higi ja naharasva paljunemiseks ning hügieenimeetmete mittejärgimisel võivad tekitada mitmesuguseid nahakatte kahjustusi kaitsemehhanismide alanemise foonil. Seetõttu ongi tähtis sellest teadlik olla ning tingimata kasutada hügieenilistel eesmärkidel vahendeid, mis reguleerivad higieritusprotsesse.

Higi teket ja eritumist ennetavate vahendite kasutamine ei mõjuta oluliselt naha mikrofloorat, ei riku naha antitoksilist funktsiooni, kuna nende kasutusalad on väikesed võrreldes kogu kehapinnaga.

Kompanii VIVASAN pakub võitluseks higilõhnaga kaasaegset vahendit – Deo-kreem Kalendula naturaalse saialilleekstrakti ja magusa mandli õliga.

Kreemi aktiivseteks komponentideks on saialilleekstrakt, alumiinium kloraalhüdraat, magusa mandli õli, tsink ritsinoleaat, glütseriin, pehmendavad ja niisutavad lisandid.



Kreemil on antiperspirantsed omadused, kuna selle koostisse kuuluv traditsiooniliselt kasutatav alumiinium kloraalhüdraat hoiab ära higieritusprotsessi, ahendades poore, piirates seeläbi higieritusfunktsiooni nendel kehaosadel, kuhu kanti deo-kreemi. Peale selle, alumiinium kloraalhüdraat on bakteritsiidsete omadustega, ennetades bakterite paljunemist.

Tsink ritsinoleaat – tsingi ja kastoorõli kompleksne sool on bakteritsiidse ja fungitsiidse aktiivsusega, samuti unikaalse võimega neutraliseerida kõiki, isegi kõige tugevamaid lõhnu. Pidurdab bakterite paljunemist, mis lõhnavaid aineid, seejuures ei mõju nahakattele ärritavalt.

Saialilleekstrakt, mille ravitoime on tingitud karotinoidide, fütontsiidide, eeterliku õli, salitsüül- ja õunhappe, kummiaraabiku, valguühendite, triterpeensete saponiinide, lima ja vitamiin C olemasolust, stimuleerib naharakkkude ainevahetust, on bakteritsiidse, desinfitseeriva ja haavasid parandava toimega.

Magus mandel, olles rikas mittekuivavate rasvhapete, samuti ferment emulsiini, vitamiin B2, valk- ja parkainete, suhkru ja kummivaigu poolest, pehmendab ja niisutab nahka, kiirendades väikeste haavakeste ja sisselõigete paranemist, kaitseb nahka ümbritseva keskkonna ebasoodsate tingimuste eest.

Glütseriin ja selle tooted – pehmendavad ja niisutavad vahendid, tõstavad naha vetruvust ning elastsust. Eemaldavad ebameeldiva naha kiskumise- ja kuivustunde ning kaitseb seda väliskeskkonna ja kodukeemia kahjulike mõjude eest. Koos tsetüülalkoholiga seob vett, soodustades nahas niiskuse säilimist.

Hüdroksüetüültselluloos on tugeva rasvast vabastava toimega, imeb rasva nagu “huuled vett”.

Deo-kreem Kalendula reguleerib higinäärmete funktsioone, ennetades higieritust, värskendab, eemaldab ebameeldiva lõhna, desodoreerib – õrn saialille aroom säilib kaua. Väga ökonoomne kasutamisel, kuna toime kestab 24 tunni jooksul.

Deo-kreem Kalendula on imeliselt peene aroomiga, mis annab psühhoemotsionaalset mugavust ning tagab desodoreeriva toime.

Deo-kreem Kalendula ei sisalda etüülalkoholi, seetõttu ei põhjusta nahaärritust ega -punetust. Tänu oma pehmele toimele soovitatakse tundlikule ja kergesti ärrituvale nahale.

Kasutamine: peale hügieenilist dušši kanda veidi kreemi kaenlaalusesse piirkonda, lasta kuivada.

Koostis: saialilleekstrakt, alumiinium kloraalhüdraat, magusa mandli õli, glütserüülstearaat, tsink ritsinoleaat, kaprüülik/kaprik triglütseriid, glütserüül stearaat tsitraat, glütseriin, tsetüülalkohol, hüdroksürtüültselluloos, isopropüül müristaat, sukroosstearaat, fenoksüetanool, vesi, parfüüm.

SAIALILLEPIIM (Calendula lotion)


Saialillepiim – see on toitev kosmeetiline vahend tundliku naha hoolduseks niisutava ja kaitsva efektiga, ärritust ennetava ja rahustava toimega.

Piima aktiivseteks kosmeetilisteks komponentideks on saialilleekstrakt, päevalilleõli, vitamiin E, allantoiin, bisabolool, pehmendavad ja niisutavad lisandid.

Saialille ravitoime on tingitud selles olevatest bioloogiliselt aktiivsetest ainetest – karotinoidid, fütontsiidid, eeterlik õli, salitsüül- ja õunhape, kummiaraabik, valguühendid, triterpeensed saponiinid, lima ja vitamiin C.

Saialilleekstrakt stimuleerib naharakkude ainevahetust, ennetab vabade radikaalide teket, kaitseb rakke nende lagundava toime eest, on bakteritsiidse, desinfitseeriva ja haavasid parandava toimega. Olles looduslikuks UV-filtriks, kaitseb saialill nahka päikesepõletuste eest ja parandab samuti.

Magus mandel, olles rikas mittekuivavate rasvhapete, samuti ferment emulsiini, vitamiin B2, valk- ja parkainete, suhkru ja kummiaraabiku poolest, pehmendab ja niisutab nahka, kiirendades väikeste haavakeste ja sisselõigete paranemist, kaitseb nahka ümbritseva keskkonna ebasoodsate tingimuste eest.

Päevalilleõli, olles rikas oleiin- ja linoleenhapete (vitam. F) poolest, tagab nahale hea niisutava, taastava, plastifitseeriva toime. Selles sisalduv vitamiin E ning täiendavalt lisatud tokoferüül atsetaat (vitam. E aktiivne vorm) on selgelt väljendunud antioksüdantse toimega, stimuleerib naharakkudes ainevahetusprotsesse tänu paremale rakuhingamisele, aktiveerib nahale tähtsat A-vitamiini, seeläbi rakkude seisundit stabiliseerides ning samaaegselt kaitstes seda UV-kiirte kahjuliku toime eest ning ennetades naha enneaegset lõtvumist. Omab niisutavat toimet ja lisab epidermisele elastsust.

Looduslik aine allantoiin on pehmendava ja niisutava toimega nahale, samuti stimuleerib haavade paranemisprotsesse ning epidermise rakkude uuenemist. Avaldab nahale suurepärast toimet ümbritseva keskkonna kõrgenenud agressiivsuse tingimustes (tuul, päike, külm, tunduvad temperatuuri ja niiskusesisalduse kõikumised, kõrgmäestiku tingimused jne.).



Bisabolool (saadakse kummeli eeterlikust õlist) on antibakteriaalse, põletikuvastase ja rahustava efektiga, eemaldab ärritused, põletiku.

Dimetikoon, kuuludes silikoonide hulka, ei põhjusta ärritusi ega allergiat, naha kaitsebarjääri vormides, transdermaalset niiskusekadu ennetades, omab suurepärast konditsioneerivat ja katvat toimet. Pikendab emulsiooni aktiivsete kosmeetiliste komponentide toimet nahale, muutes selle elastseks ja pehmeks.

Vedel parafiin on suurepäraseks pehmendavaks ja niisutavaks vahendiks. Eemaldab ebameeldiva naha kiskumise- ja kuivustunde, kaitseb nahka ümbritseva keskkonna ja kodukeemia kahjuliku toime eest.

Saialille emulsioon kaitseb nahka loomulikul moel UV-kiirte eest. Seoses sellega on väga efektiivne emulsiooni kasutamine enne ja pärast pikaajalist ereda päikese käes viibimist – hoiab ära põletuste tekke, niisutab ja toidab päikesekiirte poolt kuivatatud nahka, peale mida muutub nahk säravaks ja õrnaks.



Saialillepiim tagab nahale ideaalse kaitse ümbritseva keskkonna kahjulike mõjude eest, ennetab ning kõrvaldab naha allergilised reaktsioonid. Kuiv nahk muutub kiiresti elastseks, siidjaks, värskeks ning siledaks, stabiliseerib kaitsva happelise nahakihi, reguleerib vedeliku- ja rasvabalansi. Silub väljaveninud nahka, tõstab selle elastsust, ennetab veetustamist, soodustab loomulikke naha taastumisprotsesse uute rakkude tekkimise arvel.

Kasutusalad:

  • kuiva, tundliku ihunaha niisutamiseks – määrida vajalikus koguses emulsiooni puhtale nahale

  • nahaärrituste, -põletike eemaldamiseks – määrida kahjustatud kohti õhukese kihina

  • naha taastamiseks (kinnikasvatamiseks) peale põletusi, külmumisi – määrida õhukese kihina kahjustatud kohti

  • varikoossed veenilaiendid (efektiivne koos kreemiga VIVASAN veenidele) – määrida regulaarselt haiget kohta

  • kogu keha naha igapäevaseks hoolduseks – määrida nahka peale duši või vanni all käimist

  • enne ja peale päikese käes viibimist – määrida emulsiooniga kogu kehapinda.

Koostis: saialilleekstrakt, päevalilleõli, magus mandel, tokoferüül atsetaat, bisabolool, allantoiin, dimetikoon, ksantaankamed, karbomeer, vesi, vedel parafiin, koko-kaprülaat/kapraat, heksüüldekanool, heksüüldetsiil lauraat, sukroosstearaat, parfüüm, fenoksüetanool, naatriumhüdroksiid.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   45


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət