Ana səhifə

Vivasan toodangu teatmik


Yüklə 2.23 Mb.
səhifə3/45
tarix27.06.2016
ölçüsü2.23 Mb.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   45

Massaažiõlid


Massaažiõlid (õlikandjad, baasõlid) – need on 100%-lise puhtuseastmega kõrgkvaliteetsed õlid, mis on saadud seemnete, pähklituumade, viljaliha külmpressmenetluse teel. Selleks et säilitada õlides toitaineid ja elujõudu, ei kasutata nende tootmisel lahusteid ega kuumutamisprotsesse (erandiks on kibuvitsa- ja viinamarjaseemnetest õlide saamine). See on rikkaim mikroelementide, vitamiinide A, D, E ja mitteküllastunud rasvhapete allikas, mis avaldavad tugevat põletikuvastast, taastavat ja antioksüdantset toimet. Õlikandjaid kasutatakse aroomiteraapias kui iseseisvaid vahendeid nahahoolduseks ning kui õlisid-vahendajaid kõrge kontsentratsiooniga eeterlike õlide transportijatena kudedesse ja veresoontesse läbi inimese naha.

Kombineerides õlikandjaid eeterlike õlidega, saadakse suurepäraseid õlisegusid näo- ja kehanaha hoolduseks, massaažiks. Massaažiõlide segud koostatakse spetsiaalsete retseptide järgi. Nende koostisse kuuluvad kõige kõrgema kvaliteediga eeterlikud õlid, mis segatakse magusa mandli, nisuidu-, avokaado-, jojoba- jt. baasõlidega. Need massaažisegud ei sisalda mitte mingisuguseid kunstlikke ingrediente. Neid võib kasutada erinevate probleemide ja haiguste – külmetushaiguste, peavalu, raskendatud hingamise korral. see võib olla unetus, väsimus, ärrituvus, valu liigestes, enamus segudest kõrvaldab pinged ja kingib hea, mõnusa meeleolu.

Kõik segud toimivad nahale positiivselt. Eriti tõhusad on need lõtvunud ja probleemse naha korral. Need õlid soodustavad naha häiritud ainevahetusprotsesside taastumist, selle elastsuse ja värskuse säilimist, aeglustavad tunduvalt vananemisprotsesse, toidavad ja niisutavad nahka, küllastades seda vitamiinide ja küllastamata rasvhapetega, normaliseerivad nahas mikrotsirkulatsiooni. Neid võib kasutada nii päeva- kui öökreemina, kui meigieemaldamise vahendit, erinevate ravi-kosmeetiliste maskide alustena. Baasõlid lisavad nahale värskust, muudavad selle vetruvaks ja elastseks. On taastava ja põletikuvastase toimega. Aitavad vabaneda kosmeetilistest defektidest, tugevdavad juukseid ja küüsi. Soodustavad naha turgori tõusu, eemaldavad venitused, vabastavad tselluliidist. Neid saab kasutada puhtal kujul (nt. traditsiooniliseks massaažiks).

Kompanii VIVASAN esitleb sellel eesmärgil avokaado- ja jojobaõli, mis on saadud külmpressmeetodil, puhastamisel ja töötlemisel ei ole kasutatud mitte mingisuguseid kemikaale. Selle tulemusena on neis õlides säilinud kõik hinnalised vitamiinid ja mineraalid.


JOJOBAÕLI


Jojoba (Simmondsia chinensis) – tugevalt hargnev igihaljas põõsas, mis kasvab kõrbes ja... Jojobaõli on tänapäeva kosmetoloogias väga moodne. See on unikaalne õli, omaduselt analoogne spermatseedile, ei oma taimede maailmas keemiliselt koostiselt võrdseid analooge. Õli ajalugu algas tuhat aastat tagasi. Egiptuse püramiidides leitud jojobaõli jäljendid on täielikult säilitanud oma omadused. See ei ole õli kui seesugune, vaid kujutab endast vedelat vaha, mis on saadud Arizonas, Kalifornias, Mehhikos ja Tiibetis kasvavatest pähklitest külmpressmenetlusel. Jojobaõli omadused on tingitud selle koostisse kuuluvatest aminohapetest – proteiinist, mis meenutab kollageeni – vahataolist ainet. Õli väärtus seisneb lisaks selles, et see on väga püsiv hapendumise suhtes ja sobib ideaalselt kosmeetiliste vahendite valmistamise tehnoloogiaga.

Jojobaõli VIVASAN – on 100%-line naturaalne õli, mis erineb oma põletikuvastaste omaduste poolest, võimaldades võidelda naha punetuse ja põletikuga dermatiitide korral. Efektiivne liigeste põletiku korral. Tänu oma normaliseerivatele omadustele on õli kasulik nii kuivale kui rasusele nahale. Seda saab kasutada vistrikulise lööbe, ekseemi, psoriaasi, neurodermiidi jne. korral, toidab, niisutab, läbib sügavalt poore, hoolitsedes ideaalselt näo-, kaela-, dekolteenahka. Kuna õli on lõhnatu, saab seda segada ükskõik millise eeterliku õliga ilma, et kaotaks oma aroomi. Samuti on jojobaõli efektiivne juuksehoolduseks. Selles sisalduv vaha katab, kaitseb ja uuendab juukseid, aitab hargnevate juukseotste korral ning lisab juustele läiget ja jõudu. Praktikas on selle õli kasutamisel eripära. Väikesele nahapinnale võib kanda puhast õli. Suurele pinnale soovitatakse kasutada 10%-list lahust. See on väga kallis õli. Seda õli võib tugevdada eeterlike õlidega, ning seejärel asendab ta ükskõik millist kallist kreemi.



Näidustused kasutamiseks:

  • Igat tüüpi naha, eriti aga kuiva, ülekuivanud, põletikulise, kestendava, vananeva, väsinud, lõdva, silmaümbruse naha hoolduseks;

  • Probleemne nahk, vistrikuline lööve, lõhed, väikesed traumad, kuiv dermatiit;

  • Huulte eest hoolitsemiseks, eriti kuivade, pakatanud, lõhenenud;

  • Naha hoolduseks peale habemeajamist, päikesevannide ja veeprotseduuride võtmiseks;

  • Tihendatud nahaosade pehmendamiseks peopesades, küünarnukkidel, taldadel;

  • Kelloidsed armid, naha väljavenimise profülaktika ja kõrvaldamine peale rasedust või kehakaalu muutused, tselluliit;

  • Igat tüüpi juuste, eriti värvitud, kuivade ja haprate, hoolduseks.

Tarvitamisõpetus:

Kasutatakse puhtal kujul või lisatakse kosmeetilistele vahenditele nende rikastamiseks (10-15% jojobaõli kreemile ja näoveele, 5-10% jojobaõli šampoonidele ning palsamitele), samuti alusena eeterlike õlide lahustamiseks massaažiks, maskideks, aplikatsioonideks, määrimiseks).



Igapäevaseks nahahoolduseks:

Vajadusel kohe peale habemeajamist, veeprotseduuride või päikesevannide võtmise järgselt (avokaado-, mandliõli) või lisada 1-2 supilusikatäiele baasõlile 1 tilk apelsini- ja sidruniõli.



Õli silmaümbruse kortsudele:

Kas puhtal kujul või segus avokaadoõliga (1:1) baasõlina vahekorras 1-2 supilusikatäiele õlile 1-2 tilka piparmündi-, fenkoliõli. Määrimiseks 1-2 korda päevas. Kuiva, põletikulise, kestendava naha korral: analoogselt või maskide ja aplikatsioonidena. 1-2 supilusikatäiele baasõlile lisada 1-2 tilka apelsiniõli.



Lõdvale, vananevale, väsinud nahale:

1-2 supilusikatäiele jojobaõlile lisada 1-2 tilka lavendli ja teepuu eeterlikku õli. Määrida probleemseid kohti nahal või teha aplikatsioone 15-20 minutit 1-2 korda päevas.



Probleemsele nahale:

1-2 supilusikatäiele jojobaõlile lisada 1-2 tilka lavendli ja teepuu eeterlikku õli. Määrida probleemseid kohti nahal ning teha aplikatsioone 15-20 minutit 1-2 korda päevas.



Tihkete nahaosade pehmendamiseks:

Kas puhtal kujul või segus teiste taimeõlidega, või 1-2 teelusikatäiele baasõlile lisada 4-5 tilka teepuuõli. Massaažiks või aplikatsioonideks.



Naha elastsuse vähenemise, armide ja nahavenituste korral:

Määrida probleemseid kohti jojobaõli või selle seguga teiste taimeõlidega, või lisada 1-2 teelusikatäiele baasõlile 2-3 tilka rosmariini eeterlikku õli või 1-2 tilka lavendli- ja piparmündiõli. Venituste kõrvaldamiseks 2 supilusikatäiele baasõlile lisada 1-2 tilka sidruni ja apelsini eeterlikku õli. Probleemsete nahaosade massaažiks.



Tselluliidi korral:

Kas puhtal kujul või lisatuna 1-2 supilusikatäiele baasõlile 2-3 tilka geraaniumi, kadaka, apelsini, sidruni ja fenkoli või lavendli, patšuli, rosmariini eeterlikku õli. Probleemsete nahaosade tugevaks massaažiks.



Huulte eest hoolitsemiseks:

1-2 supilusikatäiele jojobaõlile lisada 1-2 tilka melissi või piparmündi eeterlikku õli. Määrida igapäevaselt, hommikul ja õhtul, huultele, kergelt masseerides.



Juuste hoolduseks:

Jojobaõliga või sellega rikastatud šampooniga määrida juuksejuuri kergelt masseerides 10-15 minutit enne pea pesemist. Kammile: puhtal kujul või segus eeterlike õlidega: 1 teelusikatäiele jojobaõlile lisada 5-7 tilka ylang-ylangi- või apelsiniõli. Eriti efektiivne kuivade, haprate juuste korral.



Juuste väljalangemise korral:

Viiakse läbi analoogiline protseduur (vt. “Juuste hooldus”), ent eukalüpti või salvei eeterliku õli lisamisega. Neid õlikompositsioone jojobaga võib kasutada aplikatsioonideks peanaha juustega kaetud osadele juuste väljalangemise korral 15-20 minutit enne pea pesemist.


AVOKAADOÕLI


Avokaado kodumaaks (Persea Americana) – on Mehhiko. Asteegid nimetasid seda “ahuakatl” – siit ongi tulnud “avokaado”. Eurooplased kogesid avokaadot esimesena Kolumbias 1519. a. Mõnedes Kolumbia suguharudes hinnati avokaadot sedavõrd kõrgelt, et tema vilju kingiti pulmadeks. Tänapäeval kasvatatakse avokaadot USA-s tööstuslikes mastaapides, kus seda kutsutakse veel sümpaatse nimega “krokodilli pirniks” terves Lõuna-Ameerika ja Kariibil, LAV-s ja Keenias, Hispaanias, Austraalias ja Uus-Meremaal, ka Iisraelis.

Avokaadoõli kasutasid mehhiko ja Arizona suguharude naised traditsiooniliselt kui “iluõlisid”. VIVASAN avokaadoõli on 100%-liselt naturaalne kõrgkvaliteetne taimne õli, mida kasutatakse kui mittekuivavat õli. Saadakse külmpressmenetlusel kuivatatud avokaado viljadest ning seetõttu on see õli rikas letsitiini, vitamiinide A, B, D, E, H ja K, palmitiinhappe poolest ning sisaldab nii küllastatud kui monoküllastamata rasvhappeid, säilib kaua.

Kuivõrd see õli on oma omadustelt väga sarnane inimkehas olevale rasvale, on see väga hästi omastatav inimese poolt, ei jäta kasutamisel ebameeldivat rasvast plekki. Avokaadoõli, mis on ebatavaliselt õrna konsistentsiga, lisab nahale meeldivat pehmust ning kasutatakse naha igapäevaseks hoolduseks, eriti kuiva, kestendava ja lõtvunud naha korral. Tungib hästi sügavale kudedesse. Omab noorendavat toimet kuiva, veetu, lõtvunud naha (eriti silmaümbruse) hoolduseks. Efektiivne vistrike, ekseemide korral, haavade ja väikeste olme- ning päikesepõletuste parandamiseks.

Avokaadoõli võib kasutada nii puhtal kujul kui mõne taimeõliga vahekorras 1:1, samuti eeterlike õlide lahjendamiseks.



Näidustused kasutamiseks:

  • kuiva, lõtvunud naha hoolduseks, kortsude silumiseks

  • naha täiuslikkuse ja ühtluse kiireks taastamiseks väikeste traumade, põletike, ülekuivamise korral

  • juuste, eriti värvitud, hoolduseks

  • küünte tugevdamiseks ja nende kasvu parandamiseks, küünevalli põletike eemaldamiseks

  • lapse naha hoolduseks

  • igemepõletikud ja veritsemine, parodontoos

  • naha elastsuse taastamiseks, tselluliidi korral.

Kasutusalad:

Kosmeetiliste vahendite rikastamine: 10 g kreemile (10 ml toonikule või näoveele) lisada 10 tilka avokaadoõli. Toimib nahale soodsalt.

Juustehooldus: hõõruda peanahale puhtal kujul 2 tundi enne pesemist. 100 ml šampoonile või palsamile lisada 7-10 ml avokaadoõli. Kõrvaldab juuste hapruse ja lõhenemise, lisab juustele loomulikku läiget.

Massaaž: puhas või eeterlike õlidega küllastatud avokaadoõli: 1-2 supilusikatäiele alusele lisada 2-3 tilka geraaniumi, kadaka, sidruni ja fenkoli või lavendli, rosmariini ja eukalüpti eeterlikku õli. Kasutada naha sarvestunud kihtide tugevaks ja tselluliidi massaažiks. Parandab libisemist, soodustab soojenemist ja massaaži terapeutilise toime tugevnemist.

Maskid, aplikatsioonid: avokaadoõli kasutatakse puhtal kujul, segus teiste taimsete õlidega või eeterlike õlide baasõlina. 1 supilusikatäiele baasõlile lisada 1-2 tilka apelsini eeterlikku õli. Näidustatud kuiva, lõtvunud, lodeva, põletikulise või kahjustatud naha, samuti silmaümbruse kortsukeste korral. Naha probleemsetele kohtadele asetada õliga immutatud salvrätik 15-30 minutiks 1-2 korda päevas. Juba 3-5 protseduuri järel taastub naha terviklikkus, taastub selle terve ja värske jume. Kortsukesed silenevad.

Hõõrumine: peale päikesevanne, dušši, sauna määrida niiskele kehale. Parema tulemuse saamiseks lisada 5 tilka lavendliõli 10 ml avokaadoõlile.

Aplikatsioonid igemetele: avokaadoõli puhtal kujul või segus 1:1 taimeõliga või 2-3 tilga sidruni, eukalüpti ja lavendli või rosmariini ja patšuli või tüümiani ja lavendli eeterlikku õli lisatuna 1 supilusikatäiele õlile. Kanda põletikulistele igemetele vati- või marlitampooni abil, mis on immutatud ühega neist segudest, hoida 15-20 minutit. Teha seda 1-2 korda päevas.

Küüntehooldus: avokaadoõli kasutatakse kas puhtal kujul või segus teiste taimeõlidega (1:1), või 1 supilusikatäiele õli lisatuna 2-3 tilka sidruni, eukalüpti ja lavendli, või rosmariini ja patšuli, tüümiani ja lavendli eeterlikku õli. Kanda õli iga päev küüntele ja masseerida kergelt küüsi ja küünevalli 15-20 minuti jooksul. Soovitav antud protseduuri läbi viia enne küünte lakkimist.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   45


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət