Ana səhifə

Vivasan toodangu teatmik


Yüklə 2.23 Mb.
səhifə17/45
tarix27.06.2016
ölçüsü2.23 Mb.
1   ...   13   14   15   16   17   18   19   20   ...   45

JALAKREEM VEENIDELE (Venen creme)

Aegade möödudes avastavad paljud inimesed (sagedamini naised) oma jalgadel veenide laienemise, kapillaaride võrgustiku, mida alul võetakse kosmeetilise defektina. Ent kui sellele kohe mitte tähelepanu pöörata, siis mõne aja möödudes võib selline «kosmeetiline defekt» laieneda tõsiseks haiguseks, mis põhjustab jalgades valu ning turseid, veenipõletikku ja veenikomukeste teket, aga eriti rasketel juhtudel – valulikke troofilisi haavandeid, mis alluvad üsna raskesti ravile. Ning see juba ei ole kosmeetiline probleem, vaid tõsine haigus – alumiste jäsemete varikoosne haigus, kaugele levinud veresoonte patoloogia.



Varikoosne haigus – see on veresoonte seinte ja/või klappide nõrkus. Veresoonte seinte elastsuse kadumise tulemusena seiskub veri alumistes jäsemetes ning veenid laienevad. Varikoosne haigus võib põhjustada tromboflebiidi (flebos – veen, flebiit – veenipõletik) teket. Tromboflebiit tekib vere seiskumise tulemusena, ning selles moodustuvad trombid, mis kupeerivad väikseid veene. Kas leidub väljapääs? Jah! Varikoosi on seda kergem peatada, mida varem Te seda märkate ja sellega võitlust alustate. Haiguse eest hoidumisele ning Teie jalgade ilu sihvakuse säilitamisele aitab kaasa VIVASAN JALAKREEMI VEENIDELE unikaalne töötlus punase viinamarja lehtedest ja hobukastanist

Punase viinamarja lehtede ekstrakt. Pikka aega ei taibatud, miks prantsuse talupojad-veinivalmistajad ei kannatanud praktiliselt mitte kunagi varikooside all. Selgub, et neil oli tavaks korjata kokku punase viinamarja saagikogumisest järelejäänud lehti ning teha neist leotisi ja kompresse. Leotist joodi sageli, kompresse aga laoti jalgadele väsimuse, valu ja tursete peletamiseks.

Asi oli selles, et punase viinamarja lehtedes sisaldub suurtes kogustes flavonoide, mis eemaldavad kiiresti valu ja väsimuse jalgades, tugevdavad veresoonte seinu, tõstavad nende toonust, vähendavad sidekoe läbilaskvust, seeläbi ennetavad varikoossete haigusi.



Hobukastani ekstrakt (Aesculus Hippocastanum) tõstab venoossete veresoonte toonust, kiirendab veenides verevoogu, mis ennetab tromboosi teket ja laienemist, normaliseerib ainevahetust kudedes ning parandab lümfivoogu, mille tulemusena toimub järk-järguline lokaalsete tursete alanemine.

Magusa mandli õli (Prunus Amygdalis Dulcis) on rikas mittekuivavate rasvhapete, samuti fermentide emulsiini, vitamiini B2, valk- ja parkainete, suhkru ja ksantaankummi poolest, toidab efektiivselt, pehmendab ja niisutab nahka, kiirendades väikeste haavakeste ja sisselõigete paranemisprotsesse, ning kaitseb seda ümbritseva keskkonna ebasoodsa toime eest.

Allantoiin nisuidust avaldab nahale pehmendavat ja niisutavat toimet, samuti stimuleerib haavade paranemisprotsesse ning epidermise rakkude uuenemist. Avaldab nahale soodsat toimet ümbritseva keskkonna kõrgenenud agressiooni tingimustes (tuul, päike, külm, tuntavad temperatuuri- ja niiskusekõikumised, kõrgmäestiku olud jne.).

Glütseriin on pehmendavate ja niisutavate omadustega, tõstab naha vetruvust ja elastsust. Kõrvaldab ebameeldiva naha pinguloleku- ja kuivustunde ning kaitseb seda ümbritseva keskkonna ja olmekeemia kahjulike mõjude eest. Koos tsetüülalkoholiga seob vett, soodustades nahas niiskuse säilimist.

VIVASAN JALAKREEM VEENIDELE omab üheaegselt veene toniseerivaid ja kaitsvaid omadusi, st. taastab veenide elastsuse, alandab veresoonte seinte läbilaskvust, kapillaaride haprust, ennetades trombide, tursete ja veenide võrgustiku moodustumist nahal. Eemaldab valu, ärrituse, põletikud, tursed ja jalgade väsimuse, tugevdab vereringet, aitab võidelda kapillaaride võrgustiku ning varikoosidega.
Kasutamine: Kreemi kasutatakse nii iseseisvalt kui ka abistava vahendina koos traditsiooniliste ravimeetoditega.
1. Varikoossed veenilaiendid, flebiidid, tromboflebiidid – kreemi määritakse ühtlaselt jalaveenidele suunaga alt üles 3 korda päevas. Kuur 6-8 nädalat.

2. Spasmidest põhjustatud jalavalu, krooniline venoosne puudulikkus – kreemi määritakse jalgadele suunaga alt üles kergelt masseerides 3 minuti jooksul 2 korda päevas. Kuur mõnest päevast kuni kuuni.

3. Kapillaaride "võrgustikud " – kreemi määritakse probleemsetele kohtadele. Kuur 6-8 nädalat.

4. Perifeerse verevarustuse häired, venoosne pais, tursete profülaktika; väsimus- ja raskustunne jalgades, mida on põhjustanud pikaaegne käimine või seismine - 1-2 korda päevas määrida kreemi õhukese kihina, masseerides jalgu kandadest puusadeni kuni täieliku imendumiseni nahasse. Maksimaalse efekti saavutamiseks on kreemi hädavajalik kasutada igapäevaselt, minimaalne kuur – 1 kuu.


Koostis: punase viinamarja lehtede, hobukastani ekstraktid, magusa mandli õli, allantoiin, vesi, butüleenglükool, glütseriin, isodetsiil neopentanoaat, tsetearüül-, tsetüülalkohol, guaarkummi, fenüül trimetikoon, akrülaadid/C10-30 alküül akrülaat krosspolümeer, karbomeer, räni, titaan dioksiid, butüül-, fenoksüetanool, naatrium hüdroksüüd, parfüüm.

PEATÜKK IV. AROOMITERAAPIA


Lõhnad inspireerivad, tervendavad meid, loovad sisemist harmooniat. Aroomide abil vabanete vihast, murest, hirmust ja valudest.

Gisella Bulla

Aroomiteraapia arusaamad


Aroomiteraapia – see on ravimine naturaalsete eeterlike õlide abil, mis viiakse organismi hingamisteede, naha ja (või) limanahkade kaudu.

Inimkond tunneb juba üle 6000 aasta naturaalsete eeterlike õlide imepärast toimet, nende ravivaid ja puhastavaid omadusi ning kordumatuid aroome. Meie päevil on aroomiteraapia kunst levinud üle maailma. Me püüame kaasaegsesse maailma kaotatud tasakaalu tagasi tuua, pöördudes iidsete tarkuste poole ning avastades endi jaoks uuesti aroomiõlide tervendava toime.

Stressid, ümbritseva keskkonna saastumine, ebaõige toitumine, rahutu, ent samas väheliikuv eluviis mõjuvad kahjulikult meie kehale ja hingele. Aroomiteraapia kunst kasutab puhaste aroomiõlide vägevust, mõju haistmis- ning kompimismeelele, mis taastavad hinge ja keha harmoonia.

Eeterlike õlide kasutamise ajalugu on iidsetest aegadest alguse saanud maadest nagu Hiina, India, Pärsia, Egiptus.


Vanas Egiptuses oli aroomiteraapia areng ja kasutamine tõepoolest suure tsivilisatsiooni osa. Aroomid leidsid laia kasutamist egiptlaste igapäevases elus. Neid kasutati elamutes õhu desinfitseerimiseks, nahahoolduseks, aroomivannideks, pesu aromatiseerimiseks, lisati toidule ja veinile. Vana-Egiptuse preestrid kasutasid aroomiõlisid religioossete tseremooniate ajal, et kohalolijaid transsi viia ning nende teadvust aktiivselt mõjutada, neid oma tahtele allutada. Hippocrates soovitas oma patsientidele paljude haiguste raviks teha nende õlidega igapäevaselt aroomivanne ja massaaži. Ent eeterlikke õlisid kasutati mitte ainult olmes ja meditsiinis. Eeterlike õlide saamise ja kasutamise saladused olid teada vaid valitutele, kuna aroomiõlide ravivaid omadusi loeti üleloomulikeks ning ainult pühitsetutele avanevateks.

Idamaades olid omad aroomide kasutamise traditsioonid. Indias arvati, et aroomid avavad hinge ja korrastavad mõistust. Hauakambrite ehitamisel näiteks lisati lahusele salastatud retseptide alusel eeterlikke õlisid, selleks et ruumides õhku desinfitseerida, samuti jaheda, rahuliku atmosfääri loomiseks, mõteteks ja meditatsiooniks.

Eeterlikud õlid on kogu oma ajaloo vältel olnud rikkuse sümboliks ning neid on peetud hinnaliseks kingituseks.

Kahjuks on aga paljud aroomiteraapia saladused ravikunstina igavikku jäänud koos suurte impeeriumidega. Seetõttu tuleb paljutki uuesti avastada.


20. sajandi alguses põletas prantsuse keemik René Gattefossé juhuslikult oma laboratooriumis eksperimenteerides käe ja asetas seejärel selle kõrvalseisnud lavendliõliga täidetud anumasse. Oma üllatuseks paranes põletus käel tunduvalt kiiremini kui tavaliselt, jätmata mingeid arme. Gattefossé hakkas seejärel lavendliõli omadusi hoolikamalt uurima. Oma uurimiste tulemused jäädvustas ta raamatusse “Aroomiteraapia”. Nimelt Gattefossé leiutaski termini “aroomiteraapia”.
I Maailmasõja ajal kasutati tüümiani ja lavendli eeterlikke õlisid põletushaavade ning instrumentide steriliseerimiseks. Olles naturaalseteks antibiootikumideks, hävitavad eeterlikud õlid baktereid ja viirusi ning samuti stimuleerivad immuunsüsteemi. Väga sageli kasutame antibiootikume neil juhtudel, kui ilma nendeta läbi ei saa. Aga kuhu sobiksidki paremini eeterlike õlide ravivad omadused.
Vaatamata sellele, et aroomiteraapial oli tähtis osa iidsete aegade suurtel tsivilisatsioonidel, ei ole tänapäev mineviku traditsioonilise meditsiini juurde tagasipöördumine. See oleks nagu spiraali uus etapp: juba sajandite jooksul tuntud ja läbiproovitud aroomide kasutamine uuel, kõrgemal teaduslikul tasemel, mis baseerub inimese bioloogia sügaval tundmisel.
Aroomiteraapia – see on suurepärane, tark, täielikult teaduslik meetod paljude haiguste profülaktikaks ja raviks. Muidugi ei asenda aroomiteraapia klassikalist meditsiini selle tohutu hulga farmatseutiliste vahenditega. Igal asjal oma koht. Siiski, eiramata medikamentoossete vahendite kasutamist, võime me rääkida tervest reast taimsete bioloogiliselt aktiivsete ainete eelistest medikamentoossete vahendite ees terve rea patoloogiliste protsesside profülaktikas ja ravis.
Eeterlike õlide kasutamine võimaldab

haigustest jagu saada, tervist tugevdada ja meie elu igas mõttes

paremaks muuta.
1   ...   13   14   15   16   17   18   19   20   ...   45


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət