UNIVERSITY OF NEW HAMPSHIRE
Degree Candidates For Spring 2004 By New Hampshire County
COUNTY - Belknap
Alton
Jessica A Benedetto (BA) Magna Cum Laude
Kelly L Collins (BS)
Scott M Doran (BS)
Benjamin J Jensen (AAS)
Angela M Lazzaro (BA)
Amber B Locke (BA) Cum Laude
William M Murray (AAS)
Corey C Waters (MSW)
Barnstead
Joseph M Locke (BS)
Carrie L Tasker (AAS)
Belmont
Carolyn A Bouldry (BS)
Jenny L Bouldry (BA)
Matthew J Dungelman (BS)
Jenny R Fecteau (BS)
Tim M Foss (BS)
Kevin P Mazzei (BSEE)
Christopher D Stevens (BSME)
Center Barnstead
Mary J Briggs (MED)
Ruth A Elliott (MSW)
Howard J Greene (AA)
William M Tothill (BA)
Center Harbor
Michael D Colclough (BA)
Cheryl M Ferrante (BS) Cum Laude
Joseph D Jenkins (BA)
Carol A Mock (AAS) Highest Honors
Kara E Oliveto (BS) Summa Cum Laude
Lauren M Skilling (BS) Magna Cum Laude
Rebecca R Volker (BA)
Gilford
Andrea C Arel (BS)
Alicia L Briggs (BSMAED)
Shannon J Cupples (BS) Summa Cum Laude
Laura B Falardeau (BS)
Rebecca C Higgins (BA)
Lyvie P John (BM)
Daosith S Lemay (BS)
Jahannah C Lemay (BS) Summa Cum Laude
Shannon K Miller (BA) Cum Laude
Andrew B Salmon (AAS)
Melissa A Salmon (BS)
Gilmanton
Samantha Annis (BS) Summa Cum Laude
Kate M Bedford (BA) Summa Cum Laude
Elyssa R Cornett (BS)
Gilmanton Iron Works
Sarah M Grochowski (BA) Cum Laude
Laconia
Michelinne R Baillargeon (MBA)
Audrey G Beaulac (BSCIVE)
Jacob H Crumb (AAS) Honors
Kendra N Dudley (BS)
Kallie E Jorgensen (BA) Summa Cum Laude
Tamara L Maheux (BA)
Kyle T McIntyre (AAS)
Michael H O'Meara (MS)
Santhana Souksamrane (BA) Cum Laude
Kim G Spencer (MSW)
Heather A Thifault (AAS)
Meredith
Austin W Boesch (BSCHE) Summa Cum Laude
Spencer J Brody (MPH)
Alexander B Cornelissen (BS)
Matthew J Durkee (BA)
Rhonda M Henault (MPA)
Brian A Myers (BSCIVE)
New Hampton
Rodney J Bascom (MPH)
James P Donnelly (BSCS)
Abraham K Garon (BA)
Northfield
Jennifer N Anderson (MSW)
Shannon M Swett (MSW)
Sanbornton
Haylie D Berney (BA)
Nancy G Stock (MED)
Tilton
Kimberly S Proulx (AAS) Highest Honors
Weirs Beach
Michael J Young (BA)
COUNTY - Carroll
Chocorua
Casey Heimlich (BA)
Edward D Robinson (BSEE)
Conway
Jean R O'Brien (BS)
Freedom
Terrence R Miller (MS)
Glen
Danielle M Griffin (BA)
Emelia B Spenlinhauer (BA)
Intervale
Alicia L Sierpina (BA)
Madison
Megan K Boyer (AAS)
Melvin Village
Erin J Donnelly (BS)
Misty D Haungs (BA) Cum Laude
Milton Mills
Susanna J Klein (MED)
North Conway
Nicholos J Howard (AAS)
Alison M Rurak (BSEE)
Ossipee
Jessica J Harring (AAS) Honors
Rochester
Kevin Major (BA)
Linda K Weeden (MED)
Rollinsford
Ryan L Amtmann (MAT)
Sanbornville
Marybeth Durkee (AAS) Honors
Kelly M Horrigan (MED)
Erin D Libby (BA) Cum Laude
David D Pickering (BS)
Gregg J Rapoza (BSCS) Cum Laude
Somersworth
Chelsea A Preston (BA)
Wakefield
Charles L Bancroft (BSCS)
Jennifer J Delong (BS)
Cynthia E Nickerson (MED)
Amanda L Willette (BA) Cum Laude
West Ossipee
Sarah L Mercer (BS) Cum Laude
Wolfboro
Jeremy T Randall (AAS)
Wolfeboro
Jeffrey S Fulgham (BSF) Cum Laude
Jenny F Handel (BA) Cum Laude
Stephanie A Hillsgrove (BS)
Dana Hutchinson (BS) Magna Cum Laude
Eric Joseph (BS)
Lauren-Ann Miller (BS)
Derek A Parsons (AAS)
Aleksandr N Roessiger (BA)
Anastasia S Sarris (BA)
COUNTY - Cheshire
Chesterfield
Amanda J Hubner (BS) Cum Laude
Dublin
Consuelo R Elder (BA)
Katherine C Fuller (BA)
Linda Hanley-Thomas (MSW)
Gregory K Thomas (BS)
East Swanzey
Matthew J Fontaine (BS) Cum Laude
Zachary I Page (BS)
Fitzwilliam
Arlis Jones (BS)
Harrisville
Jennifer L Putnam (BS) Magna Cum Laude
Hinsdale
Adam C Ward (BA)
Keene
Liam E Burke (BA)
Leda K Dostilio (BS) Cum Laude
Emily J Ganley (BS) Summa Cum Laude
Courtney E Hamlin (AAS)
Caitlin E Hayes (BA) Summa Cum Laude
Benjamin J Hoy (BA)
Lindsay A Miller (BS)
Edward J Morgenthau (BSME) Cum Laude
Jillian M Moylan (BA)
Brian C O'Connell (BSMAED) Cum Laude
Christina L Rhoades (BA) Cum Laude
Mark A Smith (BSME) Summa Cum Laude
Melanie L White (BA) Cum Laude
Marlborough
Ellen M Howard (BS) Cum Laude
Heather L Velez (AAS)
Richmond
Morgan H Lord (BA)
Rindge
Heather M Begley (BA)
Maureen A Lewis (BSENVE) Summa Cum Laude
Sullivan
Tanya J Noonan (BA)
Korie D Smith (BS)
Coreen Woodbury (MS)
Swanzey
Katherine A Preston (BS)
Jennifer L Stone (BS) Magna Cum Laude
Troy
Sandra J Hurd (BS)
Joshua D Martin (BA)
Laura J O'Brien (BA)
Walpole
Kira E Sawyer (BA) Cum Laude
Westmoreland
Jacqueline A Cary (BS)
Catherine M Harris (BA) Cum Laude
Jared A Johnson (BS)
COUNTY - Coos
Berlin
Gina L Fournier (MSW)
Sarah L Hinkley (BS) Cum Laude
Stacey A Plourde (BS)
Bretton Woods
Ashley B Peabody (BS) Magna Cum Laude
Colebrook
John S Gooch (BS) Cum Laude
Gorham
Matthew R Goulet (BA)
Jennifer L Patry (BS) Cum Laude
Lancaster
Anne K Buteau (BA) Cum Laude
Holly M Plunkett (BA) Cum Laude
Rebecca G Quay (BSCIVE) Magna Cum Laude
Daniel T Turaj (BS) Summa Cum Laude
Milan
Christine M Fortier (BA)
Erin B Kelley (BS)
Whitefield
Ryan C Lockhart (AAS) Highest Honors
Kristian D Mroczko (BS)
COUNTY - Grafton
Alexandria
Christopher S Benton (BS) Cum Laude
Christopher S Benton (BA) Cum Laude
Bath
James K Lang (AAS) High Honors
Bristol
Devon A Fitts (BSEE) Cum Laude
Anne B Flynn (BS)
Kristen M Migliore (BA)
Mary E Stetson (BS)
Campton
Joni M Bourque (BS) Magna Cum Laude
William J Cargill (BA)
Evan T Mullen (BS)
Canaan
Adam N Keyser (BA)
Karalynn A Kopczynski (BS) Cum Laude
Easton
Hannah Jenkins (BA) Cum Laude
Enfield
Rebecca M Croteau (AAS)
Joseph K Martin (BSEE)
Etna
Gretchen L Demian (BA) Summa Cum Laude
Sarah M Gardent (BA) Summa Cum Laude
Franconia
Jennifer A Knox (BA) Summa Cum Laude
Tristan T Nellson-Bunker (BA)
Michael G Nocky (BA)
Hanover
Maria O Celaya (MPH)
Dan C Johnson (BS) Summa Cum Laude
Anna Richmond (BA) Cum Laude
MaryLucille P Washington (MED)
Hebron
Jennifer L Gabler (BS)
Sarah E MacDougall (BS) Summa Cum Laude
Lebanon
Heather D Fauteux (BA) Summa Cum Laude
Remoun M Iskandar (BSEE)
Elizabeth L Key (BA) Magna Cum Laude
Catherine E Lee (BS)
Lisbon
Cynthia A Blodgett (BS)
Littleton
Matthew M Auger (BA)
Erin K Campbell (BA)
Niall J Highland (MED)
Carmela P Quail (MSW)
Lochmere
Erica J Cate (BS)
Lyme
Rebecca Ball (BS)
Emelia A Smallidge (BA) Magna Cum Laude
Piermont
Rachael K Brown (BS) Cum Laude
Teresa D Hill (BA)
Plymouth
Alex E Athans (BA) Summa Cum Laude
Aaron Govoni (BS)
Kathleen W Hedberg (MS)
Ian R Miller (BA) Cum Laude
Will M Rainwater (BA)
Rebekah Randall-Owens (BA) Cum Laude
Francis J Reed (BA)
Julia B Stevens (BA) Summa Cum Laude
Rumney
Daniel H Parr (BA)
Wentworth
Danny J Edgecomb (BS)
West Lebanon
Daniel J MacNeil (BS)
Adam D Mackie (BA) Magna Cum Laude
COUNTY - Hillsboro
Amherst
Molly E Blessing (BS)
Carey W Bradbury (MED)
Mary C Brown (BS) Magna Cum Laude
Jessica M Child (BA)
Jed L Dokmo (BS)
Matthew R Donaldson (BA)
Katie E Haley (BA)
Sarah M Hedges (BA) Summa Cum Laude
Ragnar K Karlsson (BS) Cum Laude
Allyssa I MacDonald (BS) Cum Laude
Sara A Martel (BA)
Alison A Marvell (BA)
Ian R McKenzie (BA)
Kathryn D Morshed (BA) Cum Laude
Matthew R Orr (BSPHYS) Cum Laude
David L Peters (MBA)
Colin S Ptak (BA)
Erin A Sidebotham (BS)
Christine V Snow (MBA)
Erik D Walnum (BS)
Christopher J Wason (BS) Cum Laude
Antrim
Kristen L Harding (BS) Cum Laude
Bedford
Daniel D Ball (AAS)
Kerri A Byron (BS)
Sarah J Ciminello (BS) Cum Laude
Kelly J Collupy (BS)
Katelyn E Costello (AAS)
Kimberly A Dean-Valdez (MSW)
Matthew T Deloge (BS) Magna Cum Laude
Joseph J Denhup (BSCS)
Caitlin R Dinan (BA)
Michael S Duffy (BS)
Jeffrey J Eagen (BA)
Matthew J Gagnon (BA) Cum Laude
Elizabeth A Granetz (BS)
Kaitlyn A Guthro (BA) Cum Laude
Drew E Hadley (BSMATH)
MaryJane M Haynie (BA)
Sean M Hyatt (BSME)
Matthew D Kidd (BS) Cum Laude
Jessica A Lamb (BS) Summa Cum Laude
John J Leary (MBA)
Marc F Lima (BA)
Anne M Morin (BA) Magna Cum Laude
Laura B Phillipson (BS) Cum Laude
Mark D Raiche (BS)
Heather A Richer (BS) Cum Laude
Justin E Scull (BA)
Justin G Shaka (BA) Summa Cum Laude
Katherine E Spillane (BA)
Janet L St. Clair (MED)
Keith Stanisewski (BSCIVE)
Keith A Stevener (BS) Cum Laude
Christopher J Tompkins (BA)
Danielle M Travelyn (BS) Cum Laude
Jay E Travelyn (AAS)
Patrick A Trubiano (BS)
Mary E Willitts (BA)
Bennington
Karl D Beck (BS)
Brookline
Janine H Beck (MED)
Derek J Glerum (BA)
Trevor K Morgan (BSPHYS) Magna Cum Laude
Ryan P Plante (AAS)
Katelyn M Rivard (BS) Magna Cum Laude
Riley S Smith (BS) Cum Laude
Jessica L Whalen (BS) Cum Laude
Dunbarton
Jessica M Johnson (BA)
Todd J Merrill (BSME)
Francestown
Jonathon D Drake (BA)
Goffstown
Melinda S Allen (BS)
Sarah E Bechard (MS)
Sean F Brennan (BS)
James A Danis (BSCIVE)
Kimberly E Dorval (BS) Summa Cum Laude
Melissa K Femino (MA)
Jodi Gutterman (BS) Summa Cum Laude
Taryn M Hanson (BA)
Christina L Luppi (AAS)
Matthew J Monahan (MPA)
Mary O Singer (PHD)
Andrew R Stratton (BA)
Greenville
Gillian L Rathbun (BA)
Hancock
Casey C Jordan (BS) Summa Cum Laude
Casey C Jordan (BA) Summa Cum Laude
Hillsboro
Bojan Amovic (BSME)
Hannah M Browning (BA)
Thomas C Holmes (BA)
John E O'Neil (AAS) Honors
Hollis
Nathan R Barry (BSCS) Cum Laude
Brian M Bizier (MA)
James P Burns (BA)
Jessica L DeMontigny (BS)
Lindsey R Ekstrom (BA)
Matthew A Leonard (BS)
Barry S Pellatt (BS)
Sara E Poulin (BS)
Alan E Stenzel (MBA)
Hudson
John M Bull (MBA)
Sara E Bulmer (BS)
Amy M Fauvel (AAS)
Michael A Joos (BA) Cum Laude
Kimberly D Kypriotes (MED)
Robert M LaRocque (BS)
Aaron T Martin (BA)
Francis J Minahan (AAS)
Sarah E O'Keefe (BA) Cum Laude
Christopher B Polanec (BSCS) Magna Cum Laude
Christopher B Polanec (BA) Magna Cum Laude
Litchfield
Angela D Abbene (BS) Cum Laude
Sean M Greenlaw (BS)
Brent T Lemire (MPA)
Christopher M McCarthy (BS)
Matthew G McKibben (BS) Cum Laude
Jessica A Plante (BS) Cum Laude
Brett J Sayer (BA)
Manchester
Aaron G Abood (BSMATH) Magna Cum Laude
Philip J Alexakos (MPH)
Amber J Anzalone (BS) Cum Laude
Benjamin P Auger (BA) Summa Cum Laude
Stacey J Beeley (BA)
Gregory T Bonito (BS) Cum Laude
Erin M Bouchard (BA) Cum Laude
Justin G Bourque (BA) Cum Laude
Marilyn M Bowie (BA)
Audrey E Brecknock (BA) Summa Cum Laude
Timothy K Brewster (BSCIVE)
David L Broderick (BA)
Patricia M Broderick (BA) Cum Laude
Candice L Brown (BS)
Andrea M Bushee (BA) Cum Laude
Ryan R Capers (BA)
Chun Ho Chan (BS)
Alan B Chase (MALS)
Amy E Coldwell (BA)
James S Cook (AAS)
Eric D Couture (BSME) Summa Cum Laude
Amy M Croteau (BA) Cum Laude
Lucas J Croteau (BSEE) Summa Cum Laude
Stephanie L Croteau (BS) Cum Laude
Courtney J Cullity (BS)
Nicholas A Dakoulas (BA) Magna Cum Laude
Jennifer S Dillon (MAT)
Ellen M Donohue (BA)
Anthony A Doucet (BA)
Leonard C Faucher (MBA)
Meagan A Fitzgerald (BA)
Nicole M Gagnon (BA)
Melissa L Grady (MS)
Melissa S Grenier (BS)
Morgynn J Haggett (BS) Cum Laude
Joelle Hanna (BA)
Jonathan E Herod (MED)
Sarah A Holmes (MAT)
Giao T Huynh (BSMATH) Summa Cum Laude
Phong T Huynh (BSEE)
Tania T Knox (MS)
John J Kuhns (BA)
Brian K Lai (MBA)
Craig A Lange (BS)
Colleen R Lanman (MA)
Michael K Lavers (BA)
Kaitlin E Leary (BA)
DongJoon M Lee (BS)
Kathryn J Lee (BA)
Joshua E Maloney (BA)
Casey P Manning (BSME)
Abby E Marshall (MED)
Michael J Mattes (BS)
Louis W Mazzari (PHD)
Shauna L McCarthy (MSW)
Stephen J Murphy (BA)
Shane R Nelson (BA)
Dung N Nguyen (BS) Magna Cum Laude
Steven D Nguyen (BSEE)
Marie E Noonan (MSW)
Ryan M O'Shea (MBA)
Kathleen J Paris (BA)
Hannah L Paul (BA)
Brittany L Peterson (BS)
Nebojsa Pjevac (BSCS) Summa Cum Laude
Jennifer I Poirier (BA)
Jessica N Poirier (BA) Cum Laude
Cathryn A Powers (MED)
Charles F Rice (BS) Cum Laude
Robert J Rodler (MSW)
Jessica R Rudman (BA)
Scott D Samon (BS)
Tina M Saucedo (BS)
Gary Sayunts (BSEE)
Lleij S Schwartz (MAT)
David B Shurtleff (BA)
Heather J Silveira (MED)
Stephen T Smith (BS) Cum Laude
Jennifer L Stewart (MED)
Dennis Tolstenko (BSCS) Cum Laude
Sarah E Tompkins (BA)
Emily P Violette (BS) Magna Cum Laude
Chad D Weathers (MBA)
Laura C Wheeler (MED)
James D White (MBA)
Matthew F Whitney (BA)
Daniel C Widrew (BA)
Seth G Window (AAS)
Charles M Wroblewski (MS)
Mason
Geoffrey M Johnson (BSPHYS)
Andrew J Losee (BSEE)
Jennifer L Steinberg (BA)
Merrimack
Sarah B Borstel (MED)
Heather L Brogan (BA)
Joette D Broyer (BS)
Susan M Coe (MBA)
Jacob S Dusling (BSEE)
Markryan Dwyer (BS)
Laura S Kansler (BA)
Zachary A Komiak (BA)
Stephanie A Krysiak (MED)
Joni L Lacroix (BA)
Thomas E Lamb (BSCIVE)
Gregory G Leedberg (BSCS) Magna Cum Laude
Peter O Maglio (BS)
Andrew Morris (BA)
Nicklaus G Pelletier (AAS)
Nicole P Phelps (BS)
Thomas J Principe (BS)
Jane M Reader (BS)
Miranda E Roberts (BS) Magna Cum Laude
Kimberly A Sylva (MED)
Laurie A Thibault (BS) Magna Cum Laude
Jeremy M Thomas (BSEE) Magna Cum Laude
Janelle M Vallone (BS) Cum Laude
Kristen B Van Dole (BS) Summa Cum Laude
Milford
Peter R Basiliere (MBA)
Lindsey R Burkhardt (BA)
David A Erickson (BA) Magna Cum Laude
Janice M Geary (BA) Magna Cum Laude
James R Gilbert (BS) Cum Laude
Lindsay T Knowlton (AAS)
Stephen P Kobzik (BS)
Mary E Lindquist (BS)
Sarah A McCormack (BA) Magna Cum Laude
Melinda J Ritchie (BA)
Jennifer G Sanctuary (BS)
John A Speidel (BS)
Ashley D Standbridge (BS) Summa Cum Laude
Jon M Stevens (BA) Summa Cum Laude
Meredith L Sumner (CAGS)
Mont Vernon
Jason B Jager (AAS)
Erik M Scheuring (BFA)
Nashua
Hardik P Amin (BS) Magna Cum Laude
Marie E Baker (BA)
Meghan R Basile (BA) Cum Laude
Ashley M Bellerose (AAS)
Mark W Berthelotte (BS)
Erin E Boto (MA)
Daniel E Brittan (BS)
Meredith L Bryar (BS)
Robert J Camp (MS)
Tara A Cate (BA)
Cassandra R Clark (BS)
Cynthia J Coglin (BS)
David B Courville (BA)
Jennifer L Curtis (BA) Magna Cum Laude
John M Deming (BA) Cum Laude
Aris Dimitrakopoulos (AAS)
Patricia L Donnelly (BS) Magna Cum Laude
Dmitry M Dragilev (BSCS) Magna Cum Laude
Kelly Jo M Dvareckas (MAT)
David A Floryan (BA)
Laura C Fonden (BS)
James R Gauthier (BA)
Lourdes R Genao (BS) Cum Laude
Amie L Gendron (BS) Cum Laude
Patrick J Gilligan (BA)
Alicia E Gordon (BS) Summa Cum Laude
Nathaniel D Gordon (MS)
Robert D Grassetti (AAS)
Michael A Green (BS)
Kelly A Hickey (BS) Cum Laude
Heather R Hochuli (BA)
Gregory L Indruk (BA) Cum Laude
Rosaida B Kim (MBA)
Diana J LaMontagne (BS)
Guy Lanni (BA)
Deirdre A Lozupone (MED)
Anthony M Marrese (BS)
Jonathan D McGuire (AAS)
Michael C McKay (BS)
Anna E Mishin (BS) Summa Cum Laude
Anna E Mishin (BA) Summa Cum Laude
Caleb J Mitchell (BS)
Jeffrey J Mitchell (MS)
Diane M Monahan (MS)
Amanda R Mullen (BS)
Erin A Oleksak (BA)
Shawn P Ordway (BA)
Michael F Page (BA)
Elizabeth I Panagoulias (BS) Cum Laude
Katie A Queenan (BS)
Carlos R Repetto (MBA)
Melissa A Rhoden (BA)
Jean-Bosco Rutagengwa (MBA)
Jonathan V Rutups (BS)
Jennifer J Saykaly (BS)
Stephen P Scescke (BA)
Rebecca L Scherr (BS)
Katherine R Sherwood (BS) Magna Cum Laude
Michael D Simoneau (BA)
Matthew G Soucy (BA)
Jeff A Surette (AAS)
Emily A Tretter (BS) Cum Laude
Philip L Turbe (BA)
Angela M Twining (BS) Summa Cum Laude
Joseph D Wallent (BA)
Jennifer B Whalen (BS)
New Boston
Thomas Ender (MED)
Pelham
Jennifer M Bardzik (BS) Cum Laude
Kristen R Bellerose (BS)
Scott P Cook (MSW)
James R Forrest (BSME) Summa Cum Laude
Sara A Grzesik (BA)
Kate L Keslo (MSW)
Kathleen R Kirwin (BS) Cum Laude
Jesse C Marcum (BSCHEM) Cum Laude
Brian P Martin (BA)
Jason A Morin (BSME)
Katie D Psoinos (AAS) Honors
Michael D Psoinos (BA)
Kathleen M Resmini (BS)
Jessica J Roy (BA) Magna Cum Laude
Greg R Taplin (BSMAED)
Christa T Tsoukalas (BS) Magna Cum Laude
Peterborough
Jodi A Beaulieu (AAS)
Spencer R LeFlem (BA) Cum Laude
Paul H Lesure (BS)
Temple
Gregory R Ruppel (BSCHE)
Weare
Bruce A Behan (BS)
Kelly A Dinsmore (BS)
Lisa P Grolljahn (MED)
Jennifer L Harkabus (BS) Cum Laude
Valerie A King (MPA)
Christine R Morin (BS) Summa Cum Laude
Jennifer L Raper (BS) Cum Laude
Cynthia M Stacy-Sevigny (MED)
John P Sylvain (BS)
Wilton
Kathleen M Lizotte (MSW)
COUNTY - Merrimack
Andover
Shannon M James Bentzler (MED)
Ovid G Rochon (BSCIVE)
Boscawen
Ryan D Grund (MS)
Karen M Romer (BS)
Bow
Kristin M Cheney (BS)
Mary E Crane (BS)
Douglas S Currie (BS)
William E Czerepak (BSCIVE) Magna Cum Laude
Kevin A Graham (AAS)
Christopher S Jarmak (BS)
Thomas J Klotz (BS)
Julia A Lamb (MSW)
Erin L McLoud (BS) Cum Laude
Rebecka L Mills (BS)
Bryan M Niemcewicz (BS)
Karolyn R Noyes (MED)
Micaela M Purcell (BS)
Krysti M Raymond (BS)
Stephanie M Rebe (BA)
Eileen M Stebbings (BS)
Canterbury
Wendy D Lamothe (MPH)
Ashley M Pullen (BS)
Dale R Spaulding (MBA)
Katelyn West (BA) Magna Cum Laude
Chichester
Samuel J Barker (BS)
Naomi R Campbell (BS) Cum Laude
Kathleen D Chamberlin (MSW)
Jamie A Gattuso (BA)
Catherine E Potter (MPA)
Trevelyn G Potter (BS) Summa Cum Laude
Karen E Sanborn (BA) Summa Cum Laude
Pamela J Thomas (BS)
Concord
Sarah M Ahern (BA) Cum Laude
Salvatore M Alosa (BS)
Melanie Asmar (BA) Summa Cum Laude
Melissa A Blodgett (BS) Magna Cum Laude
Elizabeth K Brandt (MED)
Meagan K Buckley (BS) Cum Laude
Jennifer K Burpee (BA) Cum Laude
Heather M Duval (MSW)
Darcy T Favorite (BA)
Robert J Fink (BA)
Rebecca Y Fisher (BA)
Meghan E Foley (MED)
Graham E Griffin (BS)
Tyler R Jones (BSCHE)
Aristomenis G Kavvathas (BSME)
Jill E Labbe (BA) Magna Cum Laude
Teresa A Lacoy (MSW)
Katie C Lanman (BA) Cum Laude
Kimberly Marsh (MSW)
Marjorie D Mead (MED)
Sarah R Metting (BS)
Lindsay B Morrison (MSW)
Michael Moulis (BA) Summa Cum Laude
Michael K Mounsey (BS)
Brittany E Powers (AAS)
Amy L Prince (MSW)
Kathleen D Rompala (BS)
Peter C Scott (MS)
Kevin P Scribner (MS)
Ryan J Steiner (BS)
Contoocook
Philip J Clarner (MS)
Erin E Holmes (BS)
Andrew B Jennison (AAS) Highest Honors
Stefanie F Jennison (BS)
Beth A Putnam (BS)
Elkins
Katelyn G McCormick (BS)
Epsom
Sara K Bosiak (BA)
Matthew D Fudala (MAT)
Brandon N Lavertu (BS)
Brett J Mongeon (MED)
Michelle L Sanborn (AAS)
Franklin
Allan P Keefe (BSEE)
Matthew W Morin (AAS)
Zackary R Stephen (MS)
Arwen E Temple (MSW)
Henniker
Justin M Crocker (BS) Summa Cum Laude
Peter E Hustis (BA)
Hooksett
Michelle L Boissoneau-DuPont (MBA)
Caitrin L Brisson (BS)
Thomas Conomacos (BA)
April A Duhaime (BSCHE) Cum Laude
Kerri L Gagnon (BA) Magna Cum Laude
Jennifer J Hunt (BA) Cum Laude
Melanie A Jodoin (BS)
Steven K Knight (BSCS)
Kathy S Lambert (BS)
Megan L McGrevey (BA) Magna Cum Laude
Alison A McGuinness (BA)
David D Pelissier (BS)
Dianne T Philion (MSW)
Kyle L Polichronopoulos (BA)
Jamie M Stone (BA) Cum Laude
Lisa E Tremblay (BS)
Alexander K Walczyk (MS)
Erika B Zogopoulos (BS) Summa Cum Laude
Hopkinton
Kathryn A Cook (BA)
Sarah Goodman (BS)
Julie G Kolojay (BA)
Alicia M Plante (BS) Magna Cum Laude
Loudon
Jennifer A Goyette (BA)
Elizabeth A Grochowski (BS)
Joshua C Hoagland (BS)
Jason R Moody (BS) Cum Laude
Andrew P Rose (BS) Magna Cum Laude
Kris M Wright (MAT)
New London
Matthew A Young (BA)
Newbury
Bryan W Ames (BA) Cum Laude
Kimberly A Cossingham (MSW)
Pembroke
Allison E Connor (BS)
Timothy R Doyle (BS)
Brenda M Drake (MSW)
Todd G Montwill (BS)
Heather A Nelson (MED)
Jacob M Pouliot (BS) Cum Laude
Joshua B Smith (BA)
Penacook
Richard J Friberg (BSCIVE)
Danielle M Schofield (BS)
Andrew R Smith (BS)
Pittsfield
Richard L Bartlett (BA)
Susan P Marston (BS) Cum Laude
Salisbury
Jennifer Kastick-Sumner (MSW)
Nichole L Mitchell (BA)
Warner
Emily F Hinnendael (BA)
Kenneth W Milender (MS)
Brendan P Morris (BS)
Webster
Kathryn R Miller (BS) Cum Laude
Wilmont
Tracy Lucas (BS) Summa Cum Laude
Wilmot
Molly P Aldrich (BA)
COUNTY - Rockingham
Atkinson
Catherine B Bodycote (MED)
Devon M Cormier (BA) Cum Laude
Margaret H Jones (BA)
Adrienne P Matthews (MED)
Leslie E Roy (BA)
Michelle R Veasey (MA)
Nancy E Widman (BA) Magna Cum Laude
Heather M Winchell (BA)
Maureen E Woodard (BS) Cum Laude
Michael A Woodworth (BA)
Auburn
Seth E DeHart (BS)
Sarah A Duffley (MSW)
Theodore M Mongeau (AAS)
Mollie E O'Brien (BA)
Nicole L Oriani (BS)
Tristan J Sedgwick (BS)
Amelia P Shields (BA)
Karen J Singer (MED)
Jason C Trainor (BA)
Brentwood
Susan M Cox (MAOE)
Melissa J Hamblen (BA)
Shannon L Hankin (BA) Summa Cum Laude
Louise A James (MA)
Candia
Lucas W Beane (BS) Cum Laude
Annette Escalante (MSW)
Brian J Fleming (BA)
Tammy L Lade (MED)
Megan J Maloney (BS)
Alexis W Silveira (MED)
Kimberly E Soha (BM) Summa Cum Laude
Sarah Jane G Webster (BA)
Chester
Coralee U Beal (BS)
Melissa A Biros (BA)
Marc J Celona (BSME)
Lynda D Chouinard (BS)
Robert A Coggon (BSCHE) Summa Cum Laude
Bryanne E Moore (BA)
Brent M Richardson (MS)
Michelle L Tufts (MED)
Deerfield
Curtis D Barnes (BS) Cum Laude
Heidi M Foisy (MAT)
Crysti L Higgins (BA) Cum Laude
Valerie J Leuchter (MED)
Robert J Nation (MBA)
Sherrell J Sims (MED)
Wendy L Smith-Rappa (BA)
Benjamin B Winslow (BS) Cum Laude
Brian J Winslow (BM)
Colleen A Woods (BA)
Derry
Kelley B Binette (MSW)
Wing Yee Chung (BA) Cum Laude
Stacey M Cote (BS)
Lesley J DeMartino (BS)
Laura J Donnellan (BS)
Angela L Downs (MED)
Jennifer G Duffy (MED)
Tiffany L Evans (BM)
Amanda B Fox (BS) Cum Laude
Rebecca E Gomez (MED)
Laura E Grant (BA)
Ian D Hepburn (BS) Magna Cum Laude
Tin D Hong (BA)
Douglas A Johnson (BS) Summa Cum Laude
Jordan L Knights (BA)
Jennifer A Mahoney (MS)
Melissa A Marini (MED)
Meghan K McPherson (BA) Cum Laude
Joe R Morency (AAS)
Erica S Nelson (BS)
Laura M Osgood (BS)
Andrew D Rafferty (BSMATH)
Brenda J Richard (BS)
Jacqlyn A Roy (BA)
Christopher M Snyder (MED)
Amy E Sullivan (MED)
Mary V Tokowicz (BA) Cum Laude
Charlotte E Trenholm (MSW)
Susan H Wereska (CAGS)
Todd E Wyman (BSME)
E. Kingston
Constance A Martyn (MSW)
East Derry
Courtney E Lahey (BA)
East Hampstead
Erin R Gretzinger (BS)
Jessica A Nightingale (BA)
Christopher L Waters (BSGEOL) Summa Cum Laude
Epping
Allyne L Altman (BA) Magna Cum Laude
David L Carroll (AA)
Sarah E Ferguson (MS)
Scott I Kavanaugh (MS)
Anthony A Loving (MBA)
Amber D Morse (BA)
Maurice L Pelissier (AA)
Kelly A Peracchi (PHD)
Kelly A Peracchi (MST)
Michael V Pettengill (BA)
Judith A Phelps (MED)
Stefanie L Poloian (MED)
Linda M Rajchel (MS)
Anwar Shahzad (BS)
Patrick L St. Clair (MED)
Mark A Vallone (CAGS)
Jaclyn E Weiser (BS) Magna Cum Laude
Maggie-Leigh Wells (BA)
Shane M Wells (BS)
Exeter
John E Akar (BS)
Kristy L Badolato (MED)
Eryn B Bergeron (MSW)
Jessica A Bodwell (MED)
Lauren E Braly (BS)
Daniel J DeVaughn (BA)
Christa A Desjardins (BS)
Karen L Desjardins (MS)
Marisa A DiBiaso (MS)
Ashley C Drinker (BS) Cum Laude
Holly W Erwin (MSW)
Kirstin S Goodrich (BA) Cum Laude
Lidieth M Guindon (MED)
Sharman L Hayward (MED)
Jessica L Jardis (BA)
Mark L Loranger (MS)
Greg B Mansfield (BA) Summa Cum Laude
Jennifer R Marden (MED)
Michael P Murphy (BS)
Jaimie N Pressman (BA) Magna Cum Laude
Steven P Richardson (BA)
Amy E Sirois (BS)
Stephanie H Slabon (BA)
Holly B Spaulding (BSME)
Fremont
Noel C Connors (BA) Cum Laude
Melissa L Hoegen (BA)
Elizabeth C Maloof (BA)
Kimberly M Russo (BS)
Jodi Sullivan (BS)
Michelle B Woodman (BS)
Greenland
Christin M Brouillette (MS)
Nicholas G Chamallas (BS)
Jennifer B Fishbein (BS)
Kelly A Harkins (MED)
Megan E O'Brien (BA)
Lauris B Richards (BA)
Hampstead
Karen M Astell (BSMAED)
Aimee L Cammilleri (BS)
Kimberly A Carroll (MS)
Suzanne M Cronin (MED)
Allison B Dubois (BS)
James D Gootee (BSCS)
Kristen E LeBoeuf (BS) Magna Cum Laude
Amber E Radzevich (BA) Magna Cum Laude
Julie M Sarbanis (BA)
Kimberly L Small (BA) Summa Cum Laude
Hampton
Kristin A Benz (BA)
Todd Bucci (MED)
Lindsey S Cardin (BS)
Courtnie E Clifford (BS)
Mark G Comeau (BSCS) Magna Cum Laude
Luke E Edgar (MAT)
Stephanie P Garrone (MA)
Janine M Gauvin (MED)
Alyssa L Grasso (BA)
Adam Hedberg (MS)
Nicole B Heitzner (BS)
Amy B Jardin (BA) Summa Cum Laude
Lynn A Macfarlane (MED)
Stephen P McIsaac (BA)
Jamie L Michaels (BS)
William T Paine (AAS) High Honors
Ashlee L Palmer (BS)
Nicole Powell (BA)
Kristin M Stockbridge (BS)
Benjamin D VanPelt (BS) Magna Cum Laude
Hampton Falls
Michael R Casey (BM)
Amy B VanderEls (MED)
Kensington
Jamie L Brewster (MED)
Stacey L Furtado (AA) Honors
Daniel A Provost (BA) Magna Cum Laude
Kingston
Holly K Blais (MED)
Allison A Brouillette (MED)
Daniela C Currie-Gutierrez (BA)
Alton M Eckel (BA)
Cynthia Ginsberg (MBA)
Jessica R Hynes (BA)
Catherine M Paquin (BS)
Emily M Ronco (MED)
Lori B Young (MED)
Londonderry
Sarah A Adams (BA)
Kristin M Beltramini (BA) Magna Cum Laude
Cara L Billing (BS) Cum Laude
Audra H Brink (BS)
Michelle M Champlin (BA) Cum Laude
James P Conner (BA) Cum Laude
Cindy M Coppola (AAS)
Lauren M Cosco (BA)
Michael P D'Andrea (BA) Magna Cum Laude
Brian J Daigle (BA)
Amy E DeCamp (MS)
Michael J Diamond (BSCHE) Magna Cum Laude
Dina A Driscoll-Baratta (MSW)
Daniel R Dussault (BA)
Jennifer A Goss (BS)
Mark A Gosztyla (BA) Summa Cum Laude
Jonathan P Gould (BS) Magna Cum Laude
Amy L Grainger (BSMATH) Summa Cum Laude
Ross A Harkness (BS)
Caroline A Hayes (BS) Summa Cum Laude
Emily S Kaufmann (BS)
Allison K March (BS) Cum Laude
Serafina L Marquis (BA)
Kevin Martinez (BA)
Martin T McCann (MBA)
Shannon M McCarty (BS) Cum Laude
Melissa A Mentzer (BS)
Wayne S Mueller (MBA)
James L Olsen (BS) Cum Laude
John L Perry (BA)
Anne B Radziewicz (BS) Cum Laude
Carrie E Schuman (BS) Magna Cum Laude
Robert A Schuman (BSCS)
Cheryl M Sommese (MALS)
Janet E Stafford (MS)
Veronica Townsend (MED)
Laura M Vermillion (BS) Magna Cum Laude
Debra L Zdankiewicz (BS) Summa Cum Laude
Merrimack
Owen E Matte (BSME)
N Hampton
Daniel J Lynch (MS)
New Castle
Sarah J Maddock (BS)
Todd F Robbins (MA)
Newfields
Andrea A Coussoule (BS)
Katie M LaMontagne (BA)
Lauren H McGrath (BS) Cum Laude
Justin L Pasay (BA) Cum Laude
Casey M Rothwell (BA)
Newington
Amanda C Akerley (BA) Cum Laude
Lori K Akerley (BA) Magna Cum Laude
Colleen A Christopher (BS)
Newmarket
Lynn M Albee (BA) Summa Cum Laude
Michele L Beaudoin (MSW)
Justin C Bethel (BA)
Marisa A Bozek (MED)
Christopher R Campbell (AAS) Highest Honors
Kate R Childs (MAT)
Karen E Ciullo (BS) Cum Laude
Kristen M Clapp (BS)
Lindsay M Duquette (MED)
Amy H Gagnon (MED)
David R Gaithuma (MS)
Alisha T Goodson (AAS)
Monica P Gravel (BA)
Meghan L Haldeman (BSMAED) Cum Laude
Carol A Hanson (BSEE)
William R Harr (BSEE)
Rachel J Hawkinson (MAT)
Amanda J Holmes (MED)
Todd J Hudson (AAS)
Nicholas E Johnson (BA)
Lindsay M Jones (BS)
Russell D Kosits (PHD)
Russell D Kosits (MST)
Theresa K LaBerge (AA) High Honors
Darren L LaCroix (BS)
Stephen P Lavoie (BS)
Steven P Lennartz (MS)
Sarah Longbottom (BA)
Marybeth Nazzaro (MA)
Heather L Okolo (BSCIVE)
Vasiliki Partinoudi (MS)
Stacy L Perkins (MAT)
Julia C Peters (BA)
Alyssa P Prince (MBA)
Jennifer M Rogers (BS) Cum Laude
Michael P Rosa (BA)
Kristin C Sidorak (BA) Magna Cum Laude
Nicole S Smith (MED)
John A Stonis (BS)
Karissa L Swenson (BS) Summa Cum Laude
Hailiang Tang (MBA)
Lynn X Tran (BS) Magna Cum Laude
Colin J Walker (MED)
Allison L Walls (MED)
Brandi L Wilson (BA) Cum Laude
Christopher M Wyse (MBA)
Timothy J Young (MED)
Newton
Deborah M Leveille (BS)
Meghan E O'Keefe (BS)
Jonathan R Sterritt (BSCS)
North Hampton
Aaron L Friedman (AAS) Honors
Christopher E Magri (BSCS)
Lisa M McCay (BS) Cum Laude
Jay W Rushforth (BSEE) Magna Cum Laude
Jessica L Simpson (BA)
Diana J Soccio (BS)
Michael M Whittier (MBA)
Northwood
Adam Kernander (BA)
Maxim Khankin (MS)
Janet Lyons (MSW)
Keith A McGuigan (MS)
Katie B Morrill (MED)
Nottingham
Amy C Douglas (BS) Magna Cum Laude
Roland W Fletcher (BSEE)
Benjamin A Gibbons (MS)
Michael P Hebert (AAS) Honors
Justin J Pagnotta (MED)
Lindsay E Pierce (BA)
Matthew D Plumlee (PHD)
PORTSMOUTH
Kaitlin M Carney (MED)
Plaistow
Katrina M Barry (BA)
Jessica A Prescott (MSW)
Jason E Stack (BA)
Portsmouth
Dory H Alport (MBA)
Sherry A Alviso (BA)
Jesse L Ambrose (BSCHEM) Magna Cum Laude
Nicola A Ballester (MS)
Mark S Bingham (MED)
Meredith B Blake (MA)
Jean-Baptiste S Brochard (MBA)
Jonathan R Bryant (AAS)
Jocelyn A Casey-Whiteman (BA) Summa Cum Laude
Benjamin T Clapp (MS)
Elizabeth T Coffey (BA)
Molly J Cooper (AA) Highest Honors
Kristine A Davis (BA)
Ryan J DeVecchio (BS)
Andria L Dobberstein (BA) Summa Cum Laude
Sarah J Duddy (BA)
Alyson L Eberhardt (MS)
Andrea S Grant (BA)
Rose M Gray (BS) Cum Laude
Jeffrey L Gregoire (BA)
Jillian A Griffith (BA) Cum Laude
Meredith L Hartery (BA)
John P Hayes (BA) Summa Cum Laude
Alana N Herbowy (MED)
Joanne M Higgins (MBA)
Kirsten A Hofmann (MSW)
Lisa D Hughes (MA)
Gabrielle E Jones (BA)
Marcus F Katkin (BS)
Somphou Keochampa (BA)
Thomas R Kressler (BA) Magna Cum Laude
Patricia A Lindquist (MSW)
David P Lowsley (MBA)
Ann Madden (BSEE)
Audrey L Marshall (MSW)
Tracy M Miller (BS)
Olga C Mollin (MBA)
Jennifer M Peyser (BA)
Amanda E Price (BS) Cum Laude
Natacha J Pryor (BS) Summa Cum Laude
Shawn M Roach (BA) Cum Laude
Dryden L Robertson (MA)
Ellen C Rondina (MSW)
Amanda L Roseberry (AA)
Joseph G Samuels (BS)
Eric S Sanderson (AAS)
Michael F Scala (MBA)
Justin D Setchell (MBA)
Janelle M Shaw (BS) Cum Laude
Bethany M Simeone (MED)
Nathanael A Stewart (BS) Magna Cum Laude
Donald L Stickney (BS) Cum Laude
Myles R Underwood (BS)
Thomas J Van De Water (PHD)
Alicia L Webb (MED)
Laurie L Willey (MED)
John L Zumbach III (MED)
Raymond
Ryan M Archie (BS)
Patrick J Arsenault (BS)
Eric P Barrett (BA)
Joshua E Beachard (BA) Magna Cum Laude
Deborah L Bonner (MED)
Jeffrey D Butler-Garnham (BA)
Charles J Carline (BSEE) Cum Laude
Miranda L Gaudette (BS) Cum Laude
Jeffrey A Lawrence (BS) Cum Laude
Burlen Loring (BS) Summa Cum Laude
Melissa K Mitcheltree (MS)
Amie C Newbanks (BA)
Scott V Ozana (AAS)
Cathleen E Patterson (BA)
Steven M Rollins (BA)
Greg D Whitmore (MS)
Rye
Sara L Antkowiak (BA) Summa Cum Laude
Jamie L Bastille (MED)
Jennifer L Clark (MBA)
Tracee L Currier (BS)
Bethany L Dietrich (BS)
Heather L Dillard (BS)
Jason E Greenblatt (BA)
Seth A Haller (BS) Cum Laude
Sarah J Labrie (BS) Summa Cum Laude
Maura E Lockwood (BA)
Sheila J McNeil (MS)
Joshua E Miller (AAS)
Elizabeth S Nickerson (BA)
Patrick J Sayers (MBA)
Jenny A Walker (MED)
Lisa C Winn (BA) Cum Laude
Rye Beach
Cecilie P Weckhorst (BS)
Salem
Jessica W Anderson (MS)
Sherlie K Battiato (BS) Cum Laude
Todd M Beaudoin (AAS)
Jonathan W Carroll (MS)
Kevin P Cavanaugh (MALS)
Melissa A Clarke (BA) Cum Laude
James M DeMellia (AAS)
Jason W Floyd (BS)
Matt R Girard (BA)
Beth E Halligan (BA)
Jessica L Hamilton (BS)
Alexander W Ho (BSPHYS)
Jacqueline M Hurley (BA) Cum Laude
Laura J Kelly (MS)
Kelly A Kennedy (MBA)
Christopher M Klemm (AAS)
Jonathan D Low (BA)
LeeAnn M Mosher (BA) Magna Cum Laude
Christine E Neal (BS)
Molly E Oliveira (BA) Cum Laude
Aaron T Orso (AAS)
Michelle C Payeur (BA) Cum Laude
Crystal M Pierce (MS)
Holly A Prud'homme (MED)
Nicole M Radziwill (MED)
Allison J Reed (BA)
Shayle A Reed (BS)
Kristie L Richards (AAS)
Jamie N Riley (BS)
Derek J Robichaud (BA)
Christopher A Samperi (BA)
Natalie A Sears (BA) Summa Cum Laude
Kimberlee J Sullivan (BS)
Way Sung (BS)
Sandown
Katie Cleary (BA) Cum Laude
James Freitag (BA)
Kristin C Kearney (BA) Cum Laude
Brad F Oldfield (BSME)
Allison L Zaremba (BA)
Seabrook
Alyson L Edwards (BA)
Vinaya Gupta (BS)
Tricia M Hamblet (MED)
Kelli A Macdonald (BS)
Joanna L Mann (BA)
Gretchen K Pfeiffer (BA)
Benjamin Pittsley (BS)
Sarah E Regan (BA) Cum Laude
Danielle C Stare (MS)
South Hampton
Matthew G Blair (BA)
Melanie A Sanborn (AAS) Honors
Stratham
Nicholas M Bourassa (AAS) Honors
Jason W Bourn (MBA)
Joseph P Boyle (BA)
Lauren D Caldwell (BS)
Kelly E Canada (BA)
Britton L Dziama (BS)
Binaca M Hanson-Macdonald (MED)
Lauren A Knox (BA)
Paul G Lacroix (BS)
Anthony M Monroe (BS) Cum Laude
Tricia L Morin (MED)
Sally S Paulding (BS)
Logan I Phelps (BSCIVE) Cum Laude
Stephen C Pridham (BA)
Emily C Russ (BS)
Emily Wiggin (AAS)
West Nottingham
Lisa M Bouchard (BA)
Meredith M Wilson (BA)
Windham
Kathryn M Chervincky (BS) Cum Laude
Emily E Cornell (AAS)
Kathleen M Curran (BS) Magna Cum Laude
Molly J Feenan (BS)
James F Harvey (BSEE) Magna Cum Laude
Pamela J Hathway (MED)
Katie L LaPlant (MSW)
Kristen M Merrill (MS)
Lauren I O'Hara (BA)
Joanne E Ouellette (MA)
COUNTY - Strafford
Alpena
Jaime L VanMassenhove (BS)
Barrington
Beth A Aparo (MED)
Lynda A Brushett (PHD)
Bridget M Conroy (BS)
John S Daskey (AAS)
Stephen P Decker (BS) Cum Laude
Stephen Eisenhaure (AAS) Highest Honors
Jason S Escabi (MSW)
Amanda D Gayda (MS)
Katrina L Hannigan (MS)
Laura M Houle (BA) Magna Cum Laude
Bree A Langevin (BA)
Karen L Mahokin (BS) Magna Cum Laude
Peter D McNeil (AAS)
Jennifer L Munson (MS)
Jennifer B Parsont (MAT)
Seth M Ryan (AAS)
Dover
Meridythe B Alie (BA)
Doreen E Allard (BA)
Taury E Anderson (BA) Cum Laude
Linda K Arvenitis (BA)
Rachel R Audy (MS)
Jacob I Ayers (BS) Cum Laude
Cristina A Barnard (BS) Magna Cum Laude
Liam A Barrett (BS)
Michelle L Bassett (MS)
Melanie A Berg (MS)
Anna C Berglund (BS) Magna Cum Laude
Joseph W Bicchieri (BA)
Jason R Billings (BA)
William M Bisirri (MS)
Nicole Y Blaise (BS) Cum Laude
Kristine E Boardman (MS)
Patricia L Bohn (BS) Cum Laude
Brian P Bohondoney (BA)
Shaun M Boren (MS)
Stephen Brennan (MA)
Sarah E Bressoud (BA) Cum Laude
Cassandra L Bridle (BS)
Wendy M Brown (MSW)
Rachel H Burton (BA) Cum Laude
Roberto X Buso (BS) Cum Laude
Andrew F Cacarillo (BA)
Lauren K Calculator (BA) Summa Cum Laude
Elizabeth G Carey (BA)
Alexis E Carter (BFA)
Ryan S Carter (BA)
Sharon L Cassley (BA) Magna Cum Laude
Jordan T Chadwick (BA)
Mandy A Chalou (MA)
Carrie L Chamberlin (BS) Summa Cum Laude
Thomas J Clark (BS)
Amy E Cote (BA) Cum Laude
Andrew C Cunningham (AAS) Highest Honors
Regina L Cusack (AAS) Honors
Julie C Cyr (BS)
Michele J D'Ambrosio (MAT)
Elizabeth R DeBeck (BS)
Peter T Demars (AAS)
Ashok C Devata (MBA)
Cynthia L Dorwin (MSW)
Jonathan D Dowling (BA) Cum Laude
Larissa L Drake (MED)
Dinah M Dubois (BA)
Crystale M Dunn (BS) Cum Laude
Christian T Durgin (BS) Summa Cum Laude
Janice L Eldridge (MED)
Derek S Else (MBA)
Peter E Evans (BS)
Jeremy R Fisher (MS)
Jeremy T Fitzgerald (AAS) Highest Honors
Stefanie A Forster (MA)
Matthew D Gagne (BS)
Dmitri S Garbuzov (BSCS)
Robert D Gerry (MA)
Rebecca L Gilbert (BS) Summa Cum Laude
James M Glynn (BSEE) Summa Cum Laude
Alan R Grady (MS)
Zachary P Grimbilas (BA)
Emese Hadnagy (MS)
Alison M Hart (MSW)
Gregg F Hayward (BS) Magna Cum Laude
Jared A Hennessey (BS) Magna Cum Laude
Paul R Herman (BSCHE)
Michael E Hough (AAS)
Matthew J Hunt (BS)
Michael W Joyce (BS)
Jason R Kalainoff (MS)
Christy L Knox (MA)
Claire E Kraft (MS)
Rebecca E Lee (BS)
Joseph P Lonie (BS)
Susan E McAtavey (BA) Summa Cum Laude
Carolyn G McColgan (BFA) Summa Cum Laude
Kelly A McGivern (MED)
Anna Belle S McGonagle (BS) Cum Laude
Melanie E Mendez (BS) Cum Laude
Erin P Meserve (BS) Cum Laude
Bryan A Michalik (AAS) Honors
Tamara M Milne (BS)
Theodore C Mitchell (MBA)
Kelly A Moore (BA) Magna Cum Laude
David T Morgan (BS) Magna Cum Laude
Julie M Munson (BA) Cum Laude
Emilie L Nadeau (BA)
Brian C Nelson (MS)
Bin Bin Ngo (BS) Summa Cum Laude
Kristen A Oliveira (BS) Cum Laude
Anne M Olsen (MSW)
Khaek Outhit (BS)
Tyler J Parkhurst (AAS)
Kerianne M Pesko (BA) Cum Laude
Judith A Piper (BA)
Gaylen Plant (MED)
Mariel H Powers (BA)
Miranda L Provost (BS) Summa Cum Laude
Scott A Quilty (BA) Cum Laude
Stephen E Quist (BSF)
Anca L Radu (MED)
Tacy L Randolph (BS)
Lesley J Read (BA) Summa Cum Laude
Jessica E Reed (BS) Cum Laude
Jennifer N Richard (BA)
Maggie C Sachson (BA)
Constance A Sandini (MS)
Jan M Sawiski (BS)
Collean M Scali (BS) Magna Cum Laude
Bernardine M Schultz (MS)
Brian K Schwartzkopf (MA)
Gail A Sciabarrasi (MED)
Curtis C Simonson (BSEE)
Brooke E Simpson (BS)
Letitia J Sims (AAS) High Honors
Paula E Sloan (MST)
Douglas A Smith (BS)
Barbara Steinberg (MAOE)
Shane M Stilson (AAS) Honors
Andrew R Swanberry (BA)
Cassandra M Thompson (BA) Magna Cum Laude
Christina L Thompson (BS)
Sara B Tompkins (MBA)
Renee L Torr (MED)
Edward M Townsend (BA) Summa Cum Laude
Victoria J Vieira (MS)
Naga Venkata A Vuyyuru (MS)
Matthew R Wallace (MBA)
Abigail J Webster (BS) Magna Cum Laude
Lisa M Wiedholz (BA) Magna Cum Laude
Julie E Williams (BA) Cum Laude
Susan K Yund (MED)
Durham
Morgan E Abrahms (MED)
Carole D Arterbery (MSW)
Sarah G Bay (BS)
Picca M Bonic (BS)
Christy E Brenner (MS)
Scott W Bruggemann (BA) Summa Cum Laude
Eric S Cadieux (AA)
Kevin P Carroll (MS)
Jason E Chan (MS)
Christopher Chong (BS) Summa Cum Laude
Mason H Cline (BS)
Paul M Covey (MA)
Robin W Covey (BSPHYS)
Robin W Covey (BSMATH)
Jonathan S Crafts (BA)
Matthew S Cutone (BA)
Gretchen A Czaja (MAT)
Alyson E Dawe (BA) Summa Cum Laude
James D DeGraaf (MS)
Sarah A DeKoven (MSW)
Hunter P Denman (BA) Cum Laude
Danielle N Devlin (BA) Summa Cum Laude
Elizabeth A Doherty (MFA)
Amy E Faltin (BS)
Julianne H Farrell (MS)
Gary M Gach (BA) Cum Laude
Daniel M Gallant (BSPHYS) Cum Laude
Lindsay M Gallant (BS)
Melissa A Gerossie (MAT)
Justin C Gonet (BS) Cum Laude
Michelle A Grenier (PHD)
Emily R Gross (MED)
Arthur W Haeussler (BS)
Joel R Hamann (BS) Summa Cum Laude
Joleen R Hanson (MA)
Jennifer A Hecker (BA)
Janice A Huebner (BS) Magna Cum Laude
Kailey B Hutchison (BA) Cum Laude
Julie B Kastritis (BS) Magna Cum Laude
Sung Yun Kim (BSEE) Magna Cum Laude
Kaleen M Konrad (BSCHEM)
Jeffrey S Lancaster (BA)
LeeAnne T Locke (BA) Cum Laude
Michael H Lubesnick (BS)
Katie M McGarrell (BS)
Brieyn D McNamara (BS)
Terry A Moher (PHD)
Katherine E Mower (AAS) High Honors
Martha A Mulhern (MED)
Aravind Murarishetty (MS)
Sean P Murphy (BS) Cum Laude
Karyn E Murray (BS)
Julie Newman (PHD)
David O Okech (MSW)
Oliver L Olson (BSME) Cum Laude
Kahar B Osman (PHD)
Alexandra A Parent (BS) Cum Laude
Molly E Plimpton (MED)
Amy W Post (BS)
Eeva L Pregitzer (BS) Cum Laude
Shannon M Preston (BS)
Katrina M Pugh (MSW)
Xiang Qu (PHD)
Jeffrey A Quinn (BA)
Eric D Reid (MS)
Lindsay E Richards (BA) Magna Cum Laude
Beatrice I Richman (BA) Magna Cum Laude
Autumn Ricker (BSCIVE)
Kevin M Rock (AAS)
Justin M Rogers (BSEE)
Adam R Root (MS)
Valerie A Sangermano (BA) Magna Cum Laude
Molly E Sargent (MED)
Alisa M Sartorelli (BS)
Erika L Schulz (BS) Magna Cum Laude
Pamela E Scott (BSMAED) Cum Laude
Nicole E Sealfon (BS) Cum Laude
Jamie K Selvidio (BS)
Rebecca A Shea (BSMAED) Summa Cum Laude
Jacalyn L Smith (MED)
Jean E Smith (BA)
Kimberly D Starbranch (BA)
Justin E Stern (BSCS) Summa Cum Laude
Lyndsey A Stults (BA) Summa Cum Laude
Jennifer L Thompson (MED)
Emily S Tirone (BA)
Jessica R Tobin (BA) Cum Laude
Ryan R Toner (BS) Magna Cum Laude
Nathan E Tooch (AAS) Honors
Julian E Torres (BA)
Michael T Trenholm (BSHYDR) Cum Laude
Scott B True (MED)
Jaclyn M VanBourgondien (BS) Magna Cum Laude
Kelly W Warren (MED)
Christopher B Wellington (BS)
Bethany M Zoller (BA) Cum Laude
East Rochester
Adam L Chick (BA) Cum Laude
Farmington
Christopher M Davis (AAS)
Laura M Ireland (BS) Summa Cum Laude
Matthew D MacVane (BA)
Felicia M McCowan (BA)
Caroline J Riley (BS) Summa Cum Laude
Patrick C Smart (BSENVE)
Gonic
James M Dozet (BA) Cum Laude
Monique S Montigny (MSW)
Jeremy P Saunders (MS)
Lee
Jeremy J Ahern (BA) Cum Laude
Daniel W Carter (AAS)
Jodie-Lynn Duclos (MED)
John M Gagnon (BS)
Carl W Gasowski (BS) Cum Laude
Julie B Himmelwright (BA) Magna Cum Laude
Brian M Kiernan (MFA)
Marci A Kuegel (BS) Summa Cum Laude
Matthew R Marquis (AAS)
Meredith C McNally (BA) Magna Cum Laude
Theodore Meredith (MED)
Jessica M Miner (MSW)
Sarah E Miner (BS) Cum Laude
Justin E Mynsberge (BA)
Michael G Novak (MS)
Jennifer L O'Connell (MFA)
Tim P Smith (BFA) Magna Cum Laude
Victor J Stone (BA)
David J Turner (BA) Magna Cum Laude
Madbury
Michael B Battles (BS)
Colin F Burke (BA) Magna Cum Laude
Emily F Cole (BA) Magna Cum Laude
Ryan J Erskine (BA)
Michael J Gault (AAS)
Ryan C Harrington (AAS)
Rhonda J Hodsdon (MBA)
Mary E Keith (BA)
Morgan A Taylor (BS) Magna Cum Laude
Middleton
Casey L Lalkas (BS) Magna Cum Laude
Milton
Kelly J Cushing (BS) Summa Cum Laude
Ben J Kushner (BS) Magna Cum Laude
Maria E Mendez Maness (MA)
New Durham
Rachel M Bowles (AAS) Highest Honors
Timothy A Card (BS)
Andrea R Mayo (BS) Cum Laude
Newbury
Elizabeth M Beal (BA)
Newton
John M Taylor (BS)
Rochester
Christopher R Berry (AAS)
Justin A Bond (BSCHE)
Andrea P Burt (MED)
David P Campbell (BSEE)
Michael J Clark (AAS)
Audrey E Clotfelter (BS) Cum Laude
Scott R Couture (AAS)
Keri A Daigle (BA)
Kathryn Davis (BA) Magna Cum Laude
Janna L Erickson (BA)
Julie K Fox (BS) Magna Cum Laude
Elizabeth J Gilbert (MS)
Maria Gorsky (BSEE)
Shelley B Grosky (MED)
Alison B Gunbay (BS) Cum Laude
Justin W Hatch (AAS)
Michael A Head (BS)
Alyssa L LaMontagne (BA) Cum Laude
Brooke M LeFebvre (BS)
Thomas D Leary (MA)
Jason A Lees (BA)
Derek S Leslie (MAT)
Matthew T Mason (BSEE) Cum Laude
Ryan J Mayrand (BS)
Mary H McDowell (BA) Magna Cum Laude
Jeffrey S McEachern (BA)
Denis S Morozov (BSEE) Summa Cum Laude
Patricia A Murtagh (BS)
Debra A Muse (AAS) Highest Honors
Katrina M Nickerson (BS)
Brianne Nickless (BA) Magna Cum Laude
Jessica L Provost (BS) Magna Cum Laude
Carolyn E Rene (BS) Cum Laude
Maren L Roddy (BA)
Christopher D Shannon (BS)
Melissa A Sullivan (BA)
Joseph A Thifault (BA)
James L Thomas (MPH)
Tod K Thone (AAS)
Erick C Towle (BSME) Summa Cum Laude
Carie L Weismantel (BS) Magna Cum Laude
Jeffrey M Winders (AAS) Honors
Rollinsford
Lizabeth A Cocarus (AAS) Honors
Stephanie C Gagne (BS)
Alexander K Smith (BA)
Nicole L Wintle (MBA)
Somersworth
Christopher L Adrien (MBA)
Patrick J Brennick (MBA)
Elliot J Cavanaugh (BS)
Michael R Cleary (MAT)
Elizabeth A Cooper (MSW)
Robert E Dillon (MS)
Amy F Eisenstat (AAS)
Alison P Elwell (MAT)
Renee R Grenier (BS) Cum Laude
David R Heon (BSCS) Cum Laude
Jennifer L Holland (BA) Magna Cum Laude
Thomas P Houde (BA)
Francis C Houle (BS)
Amy D Howard (BS) Summa Cum Laude
Sarah E Howard (BS) Magna Cum Laude
Benjamin M Hyman (AAS)
Bernadette Y John (MS)
Ryan T Levasseur (BA)
Michael E Pagan (BA)
Eleanor A Peters (BS) Cum Laude
Alexis A Pierpont (MSW)
Julia R Plante (BA) Cum Laude
John R Rodden (BS)
Brett P Rossiter (BS) Summa Cum Laude
Timothy J Sherwood (BA)
Victoria Votran (BS)
Amanda M Walsh (BS)
Timothy A Wilson (BSME)
Strafford
Jacob P Bronnenberg (AAS)
David P Carey (MED)
Cassandra S Crosby (BA)
Ryan M Crosby (BA)
Thomas J Dupere (AAS)
Brian J Eckert (BA) Cum Laude
Timothy P Greenlaw (BA) Cum Laude
Bryan A Hayes (AAS) High Honors
Laurie J Liskow (BA) Summa Cum Laude
Sarah P Maynard (MSW)
Anna E Pape (AAS) Highest Honors
Sandra L Reynolds (BA)
Jared R Thorne (BA)
Margaret S Torch (AA) Highest Honors
COUNTY - Sullivan
Alstead
Keith S Hanatow (AAS)
Charlestown
Allison J Berry (BA) Cum Laude
Claremont
Sylvia F Cuadrado (BA)
Keira L Evensen (BA) Cum Laude
Jennifer J Johnston (MED)
Coni M Ross (BS) Cum Laude
E. Alstead
Sharon L Poitras (MSW)
Goshen
Daniel H Boisvert (BSMAED)
Betsy A Edes (BA) Summa Cum Laude
Nicholas J Scalera (BA)
Grantham
Sandra H Hoff (MSW)
Mary A Sanborn (BS) Cum Laude
Newport
Alyssa S Cretarola (BS)
Mark A Pitkin (MBA)
Plainfield
Alysha M Heimberg (BS) Cum Laude
Tamsyn S Kenyon (BS)
Daniel B Rondeau (AAS)
Sunapee
Jonathan D Atwood (BA) Cum Laude |