Sigur Vår Regional - 15-16 apr 2016
F1 Femgång - Uttagning
Listor Slutresultat
Uttagning: A klass
POS # RYTTARE/HÄST TOT
DOMARE A B C D E SUB
01 061 Marcus Jonsson [YR]
Seifur Hestasýn 6,33
UTTA 6,3 (1) 6,6 (1) 6,4 (2) 6,3 (1) 6,3 (1)
02 062 Linda Tommelstad
Sigurbodi frá Árbakka 6,20
UTTA 6,2 (2) 6,3 (2) 7,1 (1) 6,0 (3) 6,1 (4)
03 064 Helen Gustafsson
Silfurtoppur frá Kaldbak 6,10
UTTA 6,1 (3) 6,0 (3) 6,3 (4) 6,0 (3) 6,2 (2)
03 084 Linnea Vas
Brodir från Slippen 6,10
UTTA 5,9 (5) 5,4 (6) 6,4 (2) 6,2 (2) 6,2 (2)
05 039 olivia hellten [YR]
Krókur frá Efri-Raudalæk 5,93
UTTA 6,0 (4) 5,8 (5) 5,9 (5) 5,9 (5) 6,1 (4)
06 044 Filippa Helltén [YR]
Höfdi frá Flekkudal 5,77
UTTA 5,9 (5) 5,9 (4) 5,8 (6) 5,6 (7) 5,4 (8)
07 021 Petur Jonsson
Haukur Seljabrekku 5,53
UTTA 5,6 (7) 5,4 (6) 5,6 (7) 5,7 (6) 5,1 (11)
07 055 Anna Rudbäck
Oliver fra Kvistum 5,53
UTTA 5,6 (7) 5,4 (6) 5,6 (7) 5,4 (8) 6,1 (4)
09 071 Tuija Riuttanen
Thota Från Smedjegården 5,20
UTTA 5,3 (10) 5,1 (10) 5,2 (10) 5,2 (10) 5,2 (10)
09 074 Linnéa Adler
Vaka från Stenholmen 5,20
UTTA 4,9 (11) 5,1 (10) 5,6 (7) 5,4 (8) 5,1 (11)
11 007 mikael vas
eik frá Årbae 5,10
UTTA 5,4 (9) 5,3 (9) 4,7 (12) 4,6 (14) 5,3 (9)
12 024 Tova Elmgren [J]
Hekla Jóna frá Eyrarbakka 4,90
UTTA 4,9 (11) 4,9 (13) 4,9 (11) 5,0 (11) 4,9 (13)
13 056 Filippa Helltén [YR]
Örn Frá Keldudal 4,83
UTTA 4,4 (17) 5,1 (10) 4,7 (12) 4,7 (13) 5,8 (7)
14 026 Viktoria Smedberg [YR]
Helga Jan Pers 4,53
UTTA 4,9 (11) 4,8 (14) 4,4 (14) 4,4 (15) 4,1 (18)
14 042 Elin Skogsberg
Lyfting frá Hvoli 4,53
UTTA 4,7 (14) 4,4 (16) 4,4 (14) 4,9 (12) 4,5 (16)
16 029 Josefin Falkman [YR]
Byr från Stenholmen 4,47
UTTA 4,7 (14) 4,6 (15) 4,1 (17) 4,1 (18) 4,7 (15)
17 080 Annie Kaighin [J]
Þeyr frá Leirulæk 4,33
UTTA 4,3 (18) 4,4 (16) 4,3 (16) 4,4 (15) 4,3 (17)
18 081 Cornelia Axelson
Þota frá Stykkishólmi 4,10
UTTA 4,1 (20) 3,6 (19) 4,0 (18) 4,2 (17) 4,9 (13)
19 036 Isabella Stålhammar [YR]
Hylling frá Garðabæ 4,03
UTTA 4,3 (18) 4,1 (18) 3,8 (19) 3,9 (19) 4,1 (18)
20 075 Astrid Dickman [YR]
Vakur Från Skogsdala 3,83
UTTA 4,5 (16) 3,6 (19) 3,6 (20) 3,8 (20) 4,1 (18)
21 025 Rikke Karlsson [YR]
Hektor frà Dalsmynni 3,37
UTTA 3,4 (21) 3,1 (21) 3,1 (21) 3,6 (21) 3,9 (21)
22 053 Yrsa Danielsson [J]
Ögri Fra Baldurshaga 0,00
UTTA 0,0 (22) 0,0 (22) 0,0 (22) 0,0 (22) 0,0 (22)
22 076 Ebba Johannesen [J]
Vindfaxi Från Trädgårdsnäset 0,00
UTTA 0,0 (22) 0,0 (22) 0,0 (22) 0,0 (22) 0,0 (22)
Domare:
A: Nathalie Andersson/Karin Åkerström; B: Ann Kruse; C: Helena Hammarström; D: Malin Elmgren; E: Julius Petursson/Johannes Larsson;
F2 Femgång - Uttagning
Listor Slutresultat
Uttagning: B klass
POS # RYTTARE/HÄST TOT
DOMARE A B C D E SUB
01 020 Candra Trevisson
Gæfa Fra Sandholm 4,37
UTTA 5,1 (1) 4,2 (2) 4,3 (1) 3,8 (1) 4,6 (1)
--- 065 Michaela Käll
Sindri Fra Vallanesi DISKVALIFICERAD
UTTA 4,7 (2) 4,7 (1) 0,0 (2) 0,0 (2) 4,6 (1)
Domare:
A: Nathalie Andersson; B: Ann Kruse; C: Helena Hammarström; D: Malin Elmgren; E: Julius Petursson;
V1 Fyrgång - Uttagning
Listor Slutresultat
Uttagning: A klass
POS # RYTTARE/HÄST TOT
DOMARE A B C D E SUB
01 057 Erika Vanhanen
Pjakkur Kvistum 6,77
UTTA 7,0 (1) 6,6 (1) 6,6 (1) 6,7 (1) 7,0 (1)
02 011 Anna Rudbäck
Fafnir från Sundsby 6,17
UTTA 6,3 (2) 6,1 (2) 6,0 (4) 6,1 (3) 6,9 (2)
02 022 Yrsa Danielsson [J]
Hector från Sundsby 6,17
UTTA 6,2 (3) 6,0 (6) 6,0 (4) 6,5 (2) 6,3 (3)
04 031 Louise Löfgren
Holmar Fra Slippen 6,10
UTTA 5,7 (11) 6,1 (2) 6,4 (2) 6,1 (3) 6,1 (6)
05 018 Eva-Karin Bengtsson
Geisli fra Efri-Raudalaek 6,07
UTTA 6,0 (4) 5,8 (9) 6,1 (3) 6,1 (3) 6,1 (6)
06 054 Eva-Karin Bengtsson
Ögri fra Kirkjuferjuhjáleigu 6,00
UTTA 5,5 (13) 6,0 (6) 6,0 (4) 6,0 (6) 6,1 (6)
07 049 Anna Berg [YR]
Náttfaradís frá Strönd 2 5,97
UTTA 6,0 (4) 5,7 (10) 6,0 (4) 5,9 (7) 6,2 (5)
08 070 Louise Löfgren
Kalmar frá Efri-Raudalaek 5,93
UTTA 5,9 (7) 6,1 (2) 5,8 (8) 5,7 (9) 6,3 (3)
09 072 Catharina Niklasson
Tia från Lindnäs 5,83
UTTA 5,2 (15) 5,9 (8) 5,7 (9) 5,9 (7) 6,0 (9)
10 060 olivia hellten [YR]
Sámur frá Hafnarfirid 5,60
UTTA 5,7 (11) 6,1 (2) 5,5 (11) 5,4 (12) 5,6 (11)
11 010 agnes andersson
Eyvör frá Lækjamóti 5,57
UTTA 6,0 (4) 5,6 (11) 5,7 (9) 5,4 (12) 5,4 (12)
12 063 Izabella Jelldeus-Silvander [YR]
Silfra från Rosendal 5,47
UTTA 5,9 (7) 5,4 (12) 5,5 (11) 5,5 (10) 5,4 (12)
13 067 Jan Berntsson
Skrudur från Smedjegården 5,33
UTTA 5,9 (7) 5,2 (14) 5,3 (13) 5,5 (10) 4,7 (20)
14 032 Astrid Boström [YR]
Hrappur frá Hvolsvelli 5,23
UTTA 5,2 (15) 5,3 (13) 4,8 (16) 5,2 (15) 5,7 (10)
15 034 Rebecka Fritzell [YR]
Hrókur frá Hofi á Höfdaströnd 5,13
UTTA 5,8 (10) 5,1 (16) 5,0 (14) 4,9 (16) 5,3 (14)
16 037 Monica Björsell
Ida från Gårdeby 5,00
UTTA 4,8 (19) 5,2 (14) 5,0 (14) 4,5 (22) 5,3 (14)
17 086 Johanna Börjesson
Flottur från Anneberg 4,87
UTTA 5,0 (18) 4,9 (18) 4,6 (19) 5,3 (14) 4,7 (20)
18 005 lina asker [YR]
Dreitil fra Holabrekku 4,83
UTTA 5,3 (14) 4,8 (19) 4,8 (16) 4,7 (19) 4,9 (18)
19 041 Catharina Niklasson
Erfingi frá Grafarkoti 4,80
UTTA 5,2 (15) 4,6 (22) 4,7 (18) 4,6 (20) 5,1 (16)
20 002 Nathalie Sandberg [YR]
Axjón från Stormsund 4,70
UTTA 4,7 (22) 4,8 (19) 4,6 (19) 4,8 (17) 4,5 (22)
21 001 Rikke Karlsson [YR]
Ask från Sotared 4,67
UTTA 4,3 (25) 5,1 (16) 4,1 (24) 4,8 (17) 4,9 (18)
21 058 Emma Sandberg [J]
Rjodur Frá Dallandi 4,67
UTTA 4,8 (19) 4,6 (22) 4,5 (21) 4,6 (20) 5,0 (17)
23 047 Izabella Jelldeus-Silvander [YR]
Mökkvi från Ekdala Gård 4,40
UTTA 4,4 (23) 4,7 (21) 4,4 (23) 4,0 (24) 4,4 (23)
24 066 Cecilia Westerlind [YR]
Skrauta från Myre 4,37
UTTA 4,4 (23) 4,2 (24) 4,5 (21) 4,3 (23) 4,4 (23)
--- 016 Tanya Gyllberg [YR]
Garri från Hässleberga DISKVALIFICERAD
UTTA 4,8 (19) 0,0 (25) 0,0 (25) 0,0 (25) 0,0 (25)
--- 028 lina asker [YR]
hildur fra storu-hildisey 2 DISKVALIFICERAD
UTTA 0,0 (26) 0,0 (25) 0,0 (25) 0,0 (25) 0,0 (25)
--- 078 Malena Mandelholm
Visir fra Nöddegården Struken
Domare:
A: Nathalie Andersson/Karin Åkerström; B: Ann Kruse; C: Helena Hammarström; D: Malin Elmgren; E: Julius Petursson/Johannes Larsson;
V2 Fyrgång - Uttagning
Listor Slutresultat
Uttagning: B klass
POS # RYTTARE/HÄST TOT
DOMARE A B C D E SUB
01 019 Therese Engvall [YR]
Grimnir Från Mård 4,47
UTTA 4,8 (1) 4,4 (2) 3,8 (2) 4,2 (1) 5,1 (1)
02 008 Pia Lindahl [J]
Katina från Korsgården 4,40
UTTA 4,4 (2) 5,0 (1) 4,3 (1) 4,0 (2) 4,5 (2)
Domare:
A: Nathalie Andersson; B: Ann Kruse; C: Helena Hammarström; D: Malin Elmgren; E: Julius Petursson;
T1 Tölt - Uttagning
Listor Slutresultat
Uttagning: A klass
POS # RYTTARE/HÄST TOT
DOMARE A B C D E SUB
01 018 Eva-Karin Bengtsson
Geisli fra Efri-Raudalaek 6,37
UTTA 6,3 (2) 6,0 (3) 6,7 (1) 6,5 (1) 6,3 (4)
01 022 Yrsa Danielsson [J]
Hector från Sundsby 6,37
UTTA 6,3 (2) 6,2 (1) 6,3 (3) 6,5 (1) 6,8 (1)
03 057 Erika Vanhanen
Pjakkur Kvistum 6,23
UTTA 6,2 (4) 6,0 (3) 6,5 (2) 6,0 (4) 6,5 (2)
03 070 Louise Löfgren
Kalmar frá Efri-Raudalaek 6,23
UTTA 6,5 (1) 6,2 (1) 6,0 (5) 6,2 (3) 6,3 (4)
05 072 Catharina Niklasson
Tia från Lindnäs 6,07
UTTA 6,2 (4) 6,0 (3) 6,2 (4) 6,0 (4) 6,0 (6)
06 062 Linda Tommelstad
Sigurbodi frá Árbakka 6,00
UTTA 6,0 (6) 6,0 (3) 6,0 (5) 6,0 (4) 5,8 (8)
07 041 Catharina Niklasson
Erfingi frá Grafarkoti 5,83
UTTA 5,5 (9) 5,5 (7) 6,0 (5) 6,0 (4) 6,5 (2)
08 049 Anna Berg [YR]
Náttfaradís frá Strönd 2 5,57
UTTA 6,0 (6) 5,5 (7) 5,5 (9) 5,7 (8) 5,5 (10)
09 063 Izabella Jelldeus-Silvander [YR]
Silfra från Rosendal 5,53
UTTA 5,7 (8) 5,0 (11) 5,7 (8) 5,2 (12) 6,0 (6)
10 033 Emma Olsson [YR]
Hremmsa fra Sauðárkróki 5,40
UTTA 5,2 (13) 5,2 (9) 5,3 (12) 5,7 (8) 5,8 (8)
11 010 agnes andersson
Eyvör frá Lækjamóti 5,27
UTTA 5,5 (9) 5,0 (11) 5,5 (9) 5,3 (10) 5,0 (11)
12 028 lina asker [YR]
hildur fra storu-hildisey 2 5,17
UTTA 5,3 (12) 5,0 (11) 5,5 (9) 5,2 (12) 5,0 (11)
13 058 Emma Sandberg [J]
Rjodur Frá Dallandi 5,07
UTTA 5,0 (15) 5,2 (9) 5,0 (13) 5,2 (12) 4,8 (14)
14 075 Astrid Dickman [YR]
Vakur Från Skogsdala 4,97
UTTA 5,5 (9) 4,3 (16) 4,8 (15) 5,3 (10) 4,8 (14)
15 060 olivia hellten [YR]
Sámur frá Hafnarfirid 4,73
UTTA 4,7 (16) 4,7 (14) 5,0 (13) 4,8 (15) 4,5 (16)
16 080 Annie Kaighin [J]
Þeyr frá Leirulæk 4,57
UTTA 4,7 (16) 4,2 (17) 4,2 (19) 4,8 (15) 5,0 (11)
17 002 Nathalie Sandberg [YR]
Axjón från Stormsund 4,50
UTTA 4,7 (16) 4,5 (15) 4,5 (16) 4,5 (18) 4,3 (17)
18 034 Rebecka Fritzell [YR]
Hrókur frá Hofi á Höfdaströnd 4,33
UTTA 5,2 (13) 4,0 (19) 4,3 (18) 4,7 (17) 4,0 (19)
19 016 Tanya Gyllberg [YR]
Garri från Hässleberga 4,23
UTTA 4,3 (19) 4,2 (17) 4,5 (16) 4,0 (19) 4,2 (18)
--- 025 Rikke Karlsson [YR]
Hektor frà Dalsmynni Struken
--- 067 Jan Berntsson
Skrudur från Smedjegården Struken
Domare:
A: Nathalie Andersson/Karin Åkerström; B: Ann Kruse; C: Helena Hammarström; D: Malin Elmgren; E: Julius Petursson/Johannes Larsson;
T3 Tölt - Uttagning
Listor Slutresultat
Uttagning: B klass
POS # RYTTARE/HÄST TOT
DOMARE A B C D E SUB
01 054 Eva-Karin Bengtsson
Ögri fra Kirkjuferjuhjáleigu 5,67
UTTA 5,0 (1) 6,0 (1) 5,7 (1) 5,3 (1) 6,5 (1)
02 020 Candra Trevisson
Gæfa Fra Sandholm 4,93
UTTA 4,8 (3) 5,3 (2) 4,5 (2) 4,7 (3) 5,5 (2)
03 019 Therese Engvall [YR]
Grimnir Från Mård 4,60
UTTA 5,0 (1) 4,3 (4) 4,3 (3) 5,3 (1) 4,5 (3)
04 008 Pia Lindahl [J]
Katina från Korsgården 4,33
UTTA 3,3 (4) 4,7 (3) 4,3 (3) 4,5 (4) 4,2 (4)
Domare:
A: Nathalie Andersson; B: Ann Kruse; C: Helena Hammarström; D: Malin Elmgren; E: Julius Petursson;
T2 Tölt - Uttagning
Listor Slutresultat
Uttagning: A klass
POS # RYTTARE/HÄST TOT
DOMARE A B C D E SUB
01 064 Helen Gustafsson
Silfurtoppur frá Kaldbak 6,80
UTTA 7,3 (1) 6,8 (1) 6,8 (1) 6,8 (1) 6,8 (1)
02 044 Filippa Helltén [YR]
Höfdi frá Flekkudal 6,47
UTTA 5,9 (3) 6,3 (2) 6,6 (2) 6,5 (2) 6,8 (1)
03 084 Linnea Vas
Brodir från Slippen 6,03
UTTA 5,9 (3) 6,1 (3) 6,0 (4) 6,0 (3) 6,1 (3)
04 039 olivia hellten [YR]
Krókur frá Efri-Raudalæk 5,97
UTTA 6,0 (2) 5,6 (4) 6,3 (3) 6,0 (3) 5,9 (5)
05 007 mikael vas
eik frá Årbae 5,47
UTTA 5,5 (6) 5,4 (5) 5,5 (5) 5,5 (5) 5,4 (7)
06 021 Petur Jonsson
Haukur Seljabrekku 5,43
UTTA 5,8 (5) 5,4 (5) 5,1 (7) 5,1 (8) 6,0 (4)
07 050 Elin Skogsberg
Náðun från Skattegården 5,33
UTTA 5,5 (6) 5,0 (7) 5,1 (7) 5,4 (6) 5,5 (6)
08 032 Astrid Boström [YR]
Hrappur frá Hvolsvelli 4,97
UTTA 5,1 (8) 4,9 (9) 4,1 (11) 4,9 (9) 5,2 (8)
08 047 Izabella Jelldeus-Silvander [YR]
Mökkvi från Ekdala Gård 4,97
UTTA 5,1 (8) 4,9 (9) 5,1 (7) 3,9 (12) 4,9 (10)
10 078 Malena Mandelholm
Visir fra Nöddegården 4,87
UTTA 4,0 (13) 4,5 (12) 5,3 (6) 5,4 (6) 4,8 (11)
11 077 Evelina Hasselgren [J]
Raudskeggur frá Brautartungu 4,53
UTTA 4,6 (10) 5,0 (7) 3,6 (13) 4,0 (11) 5,1 (9)
12 036 Isabella Stålhammar [YR]
Hylling frá Garðabæ 4,50
UTTA 4,4 (11) 4,6 (11) 4,5 (10) 4,8 (10) 4,4 (12)
13 086 Johanna Börjesson
Flottur från Anneberg 3,97
UTTA 4,4 (11) 3,9 (13) 3,8 (12) 3,9 (12) 4,1 (13)
Domare:
A: Nathalie Andersson/Karin Åkerström; B: Ann Kruse; C: Helena Hammarström; D: Malin Elmgren; E: Julius Petursson/Johannes Larsson;
V5U Fyrgång5 ungdom - Uttagning
Listor Slutresultat
Uttagning: Extra
POS # RYTTARE/HÄST TOT
DOMARE A B C D E SUB
01 077 Evelina Hasselgren [J]
Raudskeggur frá Brautartungu 5,93
UTTA 6,1 (1) 5,9 (1) 5,8 (1) 4,5 (5) 6,1 (1)
02 027 Emilia Nyström [J]
Heðinn Frá Dalbæ 5,57
UTTA 5,8 (2) 5,4 (2) 5,8 (1) 4,9 (4) 5,5 (2)
03 004 Tova Knaapi Fridh [YR]
Draumur från Sundsby 5,37
UTTA 5,1 (4) 5,4 (2) 5,4 (3) 5,3 (1) 5,5 (2)
04 015 Emla Dahlberg [J]
Gaefa Från Alaforsgård 5,07
UTTA 5,3 (3) 4,5 (5) 5,1 (4) 5,0 (2) 5,1 (5)
05 059 Evalotta Olofsson [J]
Saedis från Dirhuvud 4,97
UTTA 4,4 (6) 5,0 (4) 4,9 (5) 5,0 (2) 5,4 (4)
06 009 Rebecca Haraldsson [J]
Embla från Klevsvik 4,53
UTTA 4,6 (5) 4,3 (6) 4,5 (6) 4,5 (5) 4,9 (6)
07 040 Erika Olsson
Kyngala från överön 3,83
UTTA 3,3 (10) 4,1 (7) 3,6 (7) 3,8 (7) 4,4 (7)
08 073 Pia Lindahl
Ty'r Från Kolungens gård 2 3,70
UTTA 3,8 (7) 4,0 (9) 3,5 (8) 3,8 (7) 3,4 (11)
09 035 Märta Björsell [J]
Hrund frá Árgerdi 3,67
UTTA 3,1 (12) 4,1 (7) 3,4 (9) 3,6 (9) 4,0 (9)
10 012 Elin Tornerefelt [J]
Fjalladis fra Feti 3,53
UTTA 3,6 (8) 3,6 (10) 3,4 (9) 3,3 (11) 4,3 (8)
11 051 Vilma Billström [J]
Nökkvi frá Strandarhjáleigu 3,50
UTTA 3,5 (9) 3,5 (11) 3,4 (9) 3,5 (10) 3,9 (10)
12 083 Linnea Brandt Andren
Baron från Tofta 3,17
UTTA 3,3 (10) 3,3 (12) 3,3 (12) 2,9 (12) 2,9 (12)
13 046 Maria Vemdal
Mey Storegården 2,70
UTTA 2,6 (13) 3,1 (13) 2,6 (13) 2,9 (12) 2,6 (13)
Domare:
A: Nathalie Andersson/Karin Åkerström; B: Ann Kruse; C: Helena Hammarström; D: Malin Elmgren; E: Julius Petursson/Johannes Larsson;
T5U Tölt5 ungdom - Uttagning
Listor Slutresultat
Uttagning: Extra
POS # RYTTARE/HÄST TOT
DOMARE A B C D E SUB
01 027 Emilia Nyström [J]
Heðinn Frá Dalbæ 4,93
UTTA 5,0 (1) 4,8 (1) 5,5 (1) 5,0 (1) 4,8 (1)
02 037 Monica Björsell
Ida från Gårdeby 4,87
UTTA 5,0 (1) 4,8 (1) 5,3 (2) 4,8 (2) 4,5 (3)
03 059 Evalotta Olofsson [J]
Saedis från Dirhuvud 4,50
UTTA 4,5 (3) 4,5 (3) 4,5 (3) 4,5 (3) 4,8 (1)
04 051 Vilma Billström [J]
Nökkvi frá Strandarhjáleigu 3,93
UTTA 4,3 (4) 4,3 (5) 4,0 (4) 3,5 (5) 3,5 (6)
05 035 Märta Björsell [J]
Hrund frá Árgerdi 3,77
UTTA 4,0 (5) 4,5 (3) 3,5 (7) 3,5 (5) 3,8 (5)
06 009 Rebecca Haraldsson [J]
Embla från Klevsvik 3,70
UTTA 4,0 (5) 3,5 (6) 3,8 (5) 3,8 (4) 3,5 (6)
07 066 Cecilia Westerlind [YR]
Skrauta från Myre 3,60
UTTA 4,0 (5) 3,5 (6) 3,8 (5) 3,5 (5) 3,5 (6)
08 012 Elin Tornerefelt [J]
Fjalladis fra Feti 2,93
UTTA 3,0 (8) 3,0 (8) 2,8 (8) 3,5 (5) 2,8 (9)
08 015 Emla Dahlberg [J]
Gaefa Från Alaforsgård 2,93
UTTA 3,0 (8) 3,0 (8) 2,8 (8) 2,5 (9) 4,0 (4)
10 073 Pia Lindahl
Ty'r Från Kolungens gård 2 2,17
UTTA 2,8 (10) 2,5 (10) 1,8 (10) 2,0 (10) 2,0 (10)
Domare:
A: Nathalie Andersson/Karin Åkerström; B: Ann Kruse; C: Helena Hammarström; D: Malin Elmgren; E: Julius Petursson/Johannes Larsson;
P1 250m pass -
Listor Slutresultat
Uttagning: A klass
POS # RYTTARE/HÄST POÄNG TID
SEK
01 065 Michaela Käll
Sindri Fra Vallanesi 4,42 26,98"
HEAT 1 26,98"
--- 087 Sandra Nilsson
Lokkur från Önafors ---
P3 150m pass -
Listor Slutresultat
Uttagning: B klass
POS # RYTTARE/HÄST POÄNG TID
SEK
01 006 Filippa Helltén [YR]
Dúa frá Forsæti 6,09 15,91"
HEAT 1 15,91"
HEAT 2 16,27"
02 014 Rebecka Fritzell [YR]
Freydis från Solbacka 4,63 17,37"
HEAT 2 17,37"
--- 082 Ella De Leon [J]
Birk från Tofta ---
P2 Speedpass -
Listor Slutresultat
Uttagning: A klass
POS # RYTTARE/HÄST POÄNG TID
SEK
01 023 Martina Andreasson
Hekla frá Miðey 5,02 8,99"
HEAT 1 8,99"
02 056 Filippa Helltén [YR]
Örn Frá Keldudal 4,38 9,37"
HEAT 2 9,37"
03 087 Sandra Nilsson
Lokkur från Önafors 4,35 9,39"
HEAT 1 10,19"
HEAT 2 9,39"
04 024 Tova Elmgren [J]
Hekla Jóna frá Eyrarbakka 3,90 9,66"
HEAT 1 10,17"
HEAT 2 9,66"
05 081 Cornelia Axelson
Þota frá Stykkishólmi 3,68 9,79"
HEAT 1 9,79"
HEAT 2 10,33"
06 006 Filippa Helltén [YR]
Dúa frá Forsæti 3,10 10,14"
HEAT 2 10,14"
07 071 Tuija Riuttanen
Thota Från Smedjegården 1,65 11,01"
HEAT 2 11,01"
08 029 Josefin Falkman [YR]
Byr från Stenholmen 0,00 12,10"
HEAT 2 12,10"
--- 043 Maria Vemdal
Lysingur Hästabet ---
--- 079 Yrsa Danielsson [J]
Yrsa från Sundsby Struken
--- 036 Isabella Stålhammar [YR]
Hylling frá Garðabæ Struken
--- 065 Michaela Käll
Sindri Fra Vallanesi Struken
PP1 Stilpass -
Listor Slutresultat
Uttagning: A klass
POS # RYTTARE/HÄST TOT
DOMARE A B C D TID SUB
01 084 Linnea Vas
Brodir från Slippen 6,04
HEAT 5,5 (3) 6,5 (1) 6,5 (1) 7,0 (1) 9,8 (4)
HEAT 6,0 (2) 6,5 (1) 6,0 (4) 6,5 (1) 9,8 (3)
02 064 Helen Gustafsson
Silfurtoppur frá Kaldbak 4,88
HEAT 6,0 (1) 6,5 (1) 6,0 (4) 4,0 (4) 10,2 (2)
HEAT 5,5 (3) 6,0 (3) 5,5 (5) 0,0 (5) 10,0 (2)
03 065 Michaela Käll
Sindri Fra Vallanesi 4,46
HEAT 3,0 (7) 6,0 (5) 6,0 (4) 0,0 (7) 9,6 (5)
HEAT 0,0 (6) 6,5 (1) 6,5 (2) 0,0 (5) 9,3 (5)
04 061 Marcus Jonsson [YR]
Seifur Hestasýn 4,09
HEAT 6,0 (1) 6,0 (5) 0,0 (9) 0,0 (7) 0,0 (8)
HEAT 6,5 (1) 6,0 (3) 6,5 (2) 5,0 (3) 9,4 (4)
05 024 Tova Elmgren [J]
Hekla Jóna frá Eyrarbakka 3,09
HEAT 5,0 (5) 5,5 (8) 0,0 (9) 0,0 (7) 0,0 (8)
HEAT 4,5 (5) 5,5 (6) 5,5 (5) 5,5 (2) 10,9 (1)
--- 074 Linnéa Adler
Vaka från Stenholmen DISKVALIFICERAD
HEAT 0,0 (10) 6,5 (1) 6,5 (1) 4,5 (3) 9,2 (6)
HEAT 5,5 (3) 6,0 (3) 7,0 (1) 5,0 (3) 9,3 (5)
--- 023 Martina Andreasson
Hekla frá Miðey DISKVALIFICERAD
HEAT 5,5 (3) 6,5 (1) 6,5 (1) 3,5 (5) 8,9 (7)
HEAT 0,0 (6) 0,0 (7) 0,0 (8) 0,0 (5) 0,0 (7)
--- 006 Filippa Helltén [YR]
Dúa frá Forsæti DISKVALIFICERAD
HEAT 2,0 (9) 6,0 (5) 5,5 (7) 2,5 (6) 10,0 (3)
HEAT 0,0 (6) 0,0 (7) 5,0 (7) 0,0 (5) 0,0 (7)
--- 080 Annie Kaighin [J]
Þeyr frá Leirulæk DISKVALIFICERAD
HEAT 4,0 (6) 5,5 (8) 5,5 (7) 6,0 (2) 11,2 (1)
HEAT 0,0 (6) 0,0 (7) 0,0 (8) 0,0 (5) 0,0 (7)
--- 042 Elin Skogsberg
Lyfting frá Hvoli DISKVALIFICERAD
HEAT 0,0 (10) 0,0 (10) 0,0 (9) 0,0 (7) 0,0 (8)
--- 056 Filippa Helltén [YR]
Örn Frá Keldudal DISKVALIFICERAD
HEAT 2,5 (8) 0,0 (10) 0,0 (9) 0,0 (7) 0,0 (8)
--- 071 Tuija Riuttanen
Thota Från Smedjegården DISKVALIFICERAD
HEAT 0,0 (10) 0,0 (10) 0,0 (9) 0,0 (7) 0,0 (8)
--- 081 Cornelia Axelson
Þota frá Stykkishólmi DISKVALIFICERAD
HEAT 0,0 (10) 0,0 (10) 6,0 (4) 0,0 (7) 0,0 (8)
Domare:
A: Nathalie Andersson; B: Ann Kruse; C: Malin Elmgren; D: Helena Hammarström; TID: ;
|