Ana səhifə

Presidents of the Midwestern Psychological Association Year Meeting Location Organizing Committee


Yüklə 19.71 Kb.
tarix25.06.2016
ölçüsü19.71 Kb.
Presidents of the Midwestern Psychological Association
Year Meeting Location Organizing Committee
1926 Northwestern University    

1927 Northwestern University A. R. Gilliland, C. R. Griffith, C. L. Hull, E. S. Robinson, C. A.

Ruckmick, & A.P. Weiss
 Year Meeting Location President Secretary-Treasurer
1928 University of Wisconsin Adam R. Gilliland, (Northwestern)  

1929 University of Illinois A. P. Weiss (Ohio State) S. Renshaw (Ohio State)

1930 Antioch College Max F. Meyer (Missouri) Horace B. English (Antioch)

1931 University of Chicago Louis L. Thurstone (Chicago) Horace B. English (Antioch)

1932 Indiana University Herbert Woodrow (Illinois) Horace B. English (Antioch)

1933 Iowa State College Horace B. English (Ohio State) John A. McGeoch (Missouri)

1934 Purdue University John J. B. Morgan (Northwestern) John A. McGeoch (Missouri)

1935 University of Kansas John A. McGeoch (Missouri) Arthur G. Bills (Chicago)

1936 Northwestern University Christian A. Ruckmick (Iowa) Arthur G. Bills (Chicago)

1937 University of Illinois Harvey A. Carr (Chicago) Arthur G. Bills (Chicago)

1938 University of Wisconsin Arthur G. Bills (Cincinnati) Joy Paul Guilford (Nebraska)

1939 University of Nebraska Edmund S. Conklin (Indiana) Joy Paul Guilford (Nebraska)

1940 University of Chicago Joy Paul Guilford (Nebraska) Robert H. Seashore (Northwestern)

1941 Ohio University Elmer A. Culler (Rochester) Robert H. Seashore (Northwestern)

1942 Saint Louis MO J. P. Porter (Ohio) Robert. H. Seashore (Northwestern)

1943 Meeting cancelled Robert H. Seashore (Northwestern) Dael L. Wolfle (Chicago)

1944 No meeting    

1945 No meeting    

1946 Saint Louis MO Sidney L. Pressey (Ohio State) Dael. L. Wolfle (Chicago)

1947 Chicago IL Dael L. Wolfle (APA) Claude E. Buxton (Northwestern)

1948 St. Paul MN Harry F. Harlow (Wisconsin) Claude E. Buxton (Northwestern)

1949 Chicago IL B. F. Skinner (Harvard) Claude E. Buxton (Northwestern)

1950 Wayne State University Claude E. Buxton (Yale) David A. Grant (Wisconsin)

1951 Chicago IL William A. Hunt (Northwestern) David A. Grant (Wisconsin)

1952 Cleveland OH Donald B. Lindsley (UCLA) David A. Grant (Wisconsin)

1953 Chicago IL David A. Grant (Wisconsin) L. J. Cronbach (Illinois)

1954 Columbus OH Judson S. Brown (Iowa) L. J. Cronbach (Illinois)

1955 Chicago IL Paul E. Meehl (Minnesota) L. J. Cronbach (Illinois)

1956 Saint Louis MO Benton J. Underwood (Northwestern) Donald W. Fiske (Chicago)

1957 Chicago IL William K. Estes (Indiana) Donald W. Fiske (Chicago)

1958 Detroit MI Delos D. Wickens (Ohio State) Donald W. Fiske (Chicago)

1959 Chicago IL Arthur W. Melton (Michigan) I. E. Farber (Iowa)

1960 Saint Louis MO Ross Stagner (Wayne State) I. E. Farber (Iowa)

1961 Chicago IL Marion E. Bunch (Washington) I. E. Farber (Iowa)

1962 Chicago IL I. E. Farber (Iowa) G. R. Grice (Illinois)

1963 Chicago IL Donald W. Fiske (Chicago) G. R. Grice (Illinois)

1964 Saint Louis MO G. Robert Grice (Illinois) F. A. Mote (Wisconsin)

1965 Chicago IL Melvin H. Marx (Missouri) F. A. Mote (Wisconsin)

1966 Chicago IL Carl P. Duncan (Northwestern) F. A. Mote (Wisconsin)

1967 Chicago IL Donald T. Campbell (Northwestern) Edward L. Walker (Michigan)

1968 Chicago IL James J. Jenkins (Minnesota) Edward L. Walker (Michigan)

1969 Chicago IL Edward L. Walker (Michigan) E. J. Archer (Colorado)

1970 Cincinnati OH Harold W. Hake (Illinois) E. J. Archer (Rhode Island)

1971 Detroit MI Donald R. Meyer (Ohio State) Winfred F. Hill (Northwestern)

1972 Cleveland OH David Ehrenfreund (Southern Illinois) Winfred F Hill (Northwestern)

1973 Chicago IL Frank Restle (Indiana) Winfred F. Hill (Northwestern)

1974 Chicago IL M. Ray Denny (Michigan State) R. W. Schulz (Iowa)

1975 Chicago IL Winfred F. Hill (Northwestern) R. W. Schulz (Iowa)

1976 Chicago IL William N. Dember (Cincinnati) R. W. Schulz (Iowa)

1977 Chicago IL Nathan H. Azrin (Southern Illinois) James A. Dinsmoor (Indiana)

1978 Chicago IL James G. Greeno (Pittsburgh) James. A. Dinsmoor (Indiana)

1979 Chicago IL Rudolph W. Schulz James A. Dinsmoor (Indiana)

1980 Saint Louis MO Donn Byrne (Purdue) Judith Goggin (University of Texas)

1981 Detroit MI James A. Dinsmoor Judith Goggin (University of Texas)

1982 Minneapolis MN Kay Deaux (Purdue) Judith Goggin (University of Texas)

1983 Chicago IL Bibb Latane (Ohio State) Neal F. Johnson (Ohio State)

1984 Chicago IL Judith P. Goggin (University of Texas) Neal F. Johnson (Ohio State)

1985 Chicago IL June E. Chance Norman Spear (SUNY Binghamton)

1986 Chicago IL Leonard D. Eron Norman Spear (SUNY Binghamton)

1987 Chicago IL Neal F. Johnson (Ohio State) Norman Spear (SUNY Binghamton)

1988 Chicago IL J. Bruce Overmier Elizabeth Deutsch Capaldi (Florida)

1989 Chicago IL Margaret J. Intons-Peterson Elizabeth Deutsch Capaldi (Florida)

1990 Chicago I Norman K. Spear (SUNY Binghamton) Elizabeth Deutsch Capaldi (Florida)

1991 Chicago IL Geoffrey Keppel (UC Berkeley) Henry L. Roediger III (Rice)

1992 Chicago IL Elizabeth E. Capaldi (Florida) Henry L. Roediger III (Rice)

1993 Chicago IL Henry L. Roediger III (Rice) Ruth H. Maki (North Dakota State)

1994 Chicago IL David C. Riccio (Kent State) Ruth H. Maki (North Dakota State)

1995 Chicago IL Rose T. Zacks (Michigan State) Ruth H. Maki (North Dakota State)

1996 Chicago IL Ruth H. Maki (North Dakota State) Norbert Kerr (Michigan State)

1997 Chicago IL Susan Mineka (Northwestern) Norbert Kerr (Michigan State)

1998 Chicago IL Douglas L. Medin (Northwestern) Norbert Kerr (Michigan State)

1999 Chicago IL Alice H. Eagly (Northwestern) Thomas R. Zentall (Kentucky)

2000 Chicago IL Norbert L. Kerr (Michigan State) Thomas R. Zentall (Kentucky)

2001 Chicago IL Randy J. Larsen (Washington St.Louis) Thomas R. Zentall (Kentucky)

2002 Chicago IL Richard E. Petty (Ohio State) Ralph Erber (DePaul)

2003 Chicago IL Thomas R. Zentall (Kentucky) Ralph Erber (DePaul)

2004 Chicago IL Marilynn B. Brewer (Ohio State) Ralph Erber (DePaul)

2005 Chicago IL Galen V. Bodenhausen (Northwestern) Judith Elaine Blakemore (IPFW)

2006 Chicago IL Ralph H. Erber (DePaul) Judith Elaine Blakemore (IPFW)

2007 Chicago IL Kipling D. Williams (Purdue) Judith Elaine Blakemore (IPFW)

2008 Chicago IL R. Scott Tindale (Loyola Chicago) Mary E. Kite (Ball State)

2009 Chicago IL Judith Elaine Blakemore (IPFW) Mary E. Kite (Ball State)



2010 Chicago IL Janice Kelly (Purdue) Mary E. Kite (Ball State)

2011 Chicago IL Donal Carlston (Purdue) Judith Elaine Blakemore (IPFW)


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət