Ana səhifə

Pft ritmo pompa mieszająca Stan 03. 2004 instrukcja użytkowania 00 06 64 89 pompa mieszająCA


Yüklə 5.71 Mb.
səhifə3/11
tarix26.06.2016
ölçüsü5.71 Mb.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11

Są one wzajemnie dostosowane do siebie i, wraz z maszyną, tworzą jedną konstrukcyjną całość.

Użytkowanie jako pompy (do materiałów w formie pasty)






1

1


23

1


3

1


Podłączenie elektryczne

Dziesięciobiegunową wtykę przewodu zasilającego silnika (1) włożyć do gniazda (2) przy silniku.

Podłączyć szafkę sterowniczą (3) do rozdzielni elektrycznej, wyposażonej w odpowiedni wyłącznik zabezpieczający FI (30mA). Trójżyłowy przewód zasilający o długości 25 m z wtyką ochronną CEE należy do zakresu dostawy.






2

1



Wcisnąć włącznik (1) w położenie EIN - zapala się zielona lampka (2). Przełącznik „Praca z dopływem wody / bez dopływu wody“ ustawić w położenie „bez wody”. Odłączyć wąż wodny od rury mieszania i obydwa otwory wlotowe zamknąć kołpakiem typu Geka.

Można napełnić zasobnik materiałowy materiałem w formie pasty.

Maszyna jest gotowa do pracy.






3

1


W razie potrzeby węże do zaprawy należy wstępnie nasmarować a następnie podłączyć do manometru ciśnienia zaprawy.

Na końcu węża do zaprawy podłączyć odpowiedni pistolet do kleju, wałek malarski lub końcówkę natryskową. Maszyna jest gotowa do pracy.

Maszynę można włączać i wyłączać bezpośrednio przy szafce sterowniczej lub za pomocą przewodu zdalnego sterowania. Przy stosowaniu sprężonego powietrza może być także włączana i wyłączana poprzez dodatkowe sterowanie ciśnieniowe.







UWAGA!
W czasie przygotowywania i pracy maszyny nie wolno zdejmować z niej kratki ochronnej.




Użytkowanie jako pompy mieszającej (do gotowych, suchych zapraw)






1

1


23

1


3

1


Podłączenie elektryczne

Dziesięciobiegunową wtykę przewodu zasilającego silnika (1) włożyć do gniazda (2) przy silniku.

Podłączyć szafkę sterowniczą (3) do rozdzielni elektrycznej, wyposażonej w odpowiedni wyłącznik zabezpieczający FI (30mA).






2

1


1

1



Podłączenie wody

Podłączyć wąż ¾“ do sieci wodociągowej. Otworzyć zawór dopływowy, przepłukać wąż dla usunięcia zanieczyszczeń. Po odpowietrzeniu węża zawór dopływowy ponownie zamknąć.

Podłączyć wąż wodny do armatury wodnej (1) maszyny. Podłączyć wąż wodny (2) armatury wodnej do wlotu wody rury mieszania. W przypadku, gdy ciśnienie przepływu w sieci wodociągowej jest niższe od 2,2 bar, należy podłączyć pompę podwyższającą ciśnienie (patrz Zalecany osprzęt).







UWAGA!

Pompę RITMO można zasilać także wodą ze zbiornika. Należy przy tym zastosować kosz ssący z sitkiem filtrującym (artykuł nr 00 00 69 06) oraz pompę podwyższającą ciśnienie.








1


2


Doprowadzenie wody do strefy mieszania

Przełącznik „Praca z dopływem wody / bez dopływu wody“ ustawić w położenie „z dopływem wody”. Wcisnąć przycisk (2) w ustawienie EIN, następnie krótko nacisnąć przycisk dopływu wody (1).

Przy uruchomieniu urządzenia w strefie mieszania musi znajdować się tyle wody, by przykrywała ona głowicę wirnika (zwracać uwagę na ubytki wody, mogące wynikać ewent. z uszkodzenia pompy ślimakowej lub konieczności zmiany jej położenia).






3


Ustawienie ilości wody

Ustawić wymaganą ilość wody na zaworze iglicowym (3). Należy przestrzegać wytycznych producenta materiału.


W trakcie pracy: każda przerwa procesu natrysku powoduje zmianę konsystencji materiału, która ulega samoczynnej regulacji po krótkiej pracy maszyny. Z tego powodu nie należy w każdym przypadku zmiany konsystencji regulować ilości dopływającej wody, lecz odczekać do powrotu jej odpowiedniej konsystencji na końcówce natryskowej.






54

4



Ustawienia

Włączyć urządzenie (4) (zapala się zielona lampka).

Wyregulować liczbę obrotów (5) - (ustawienie lewe = min. liczba obrotów, ustawienie prawe = maks. liczba obrotów).

Włożyć wtykę zwierającą zdalnego sterowania. Urządzenie zostaje uruchomione i jest gotowe do pracy. Można dokonać kontroli konsystencji zaprawy na wylocie kołnierza tłoczenia. W razie potrzeby należy zmienić ustawienie na zaworze iglicowym. W przypadku zmiany liczby obrotów urządzenia należy dokonać także odpowiedniej zmiany ustawień zaworu iglicowego. Wyższa liczba obrotów oznacza większą, niższa – mniejszą ilość wody. Po ustawieniu odpowiedniej konsystencji zaprawy można podłączyć wąż do zaprawy.







3

1


Podłączenie węża do zaprawy

Węże do zaprawy należy wstępnie nasmarować i podłączyć manometr ciśnienia zaprawy (3). Mocno dokręcić złącze ciśnieniowe Geka.

Do drugiego końca węża do zaprawy podłączyć odpowiednią końcówkę natryskową lub pistolet do klejenia.

Przy stosowaniu pistoletu do klejenia nie jest wymagane stosowanie sprężarki powietrznej. Przy stosowaniu końcówki natryskowej potrzebna jest zewnętrzna sprężarka, np. PFT LK 402 (patrz Zalecany osprzęt).




Praca ze sprężarką:

Do sterowania maszyną potrzebne jest dodatkowe ciśnieniowe urządzenie sterujące - patrz Zalecany osprzęt. Końcówkę sterowania ciśnieniowego włożyć w element V złącza EWO poniżej szafki sterowniczej. Usunąć 4-ro biegunową wtykę zwierającą w szafce sterowniczej i podłączyć w tym miejscu wyłącznik ciśnieniowy. Można podłączyć czarny wąż powietrzny (dł. 1 m) do sprężarki. Pozwala to na sterowanie pracą maszyny za pomocą sprężonego powietrza. Otwarcie powietrznego zaworu kulowego na końcówce natryskowej powoduje uruchomienie maszyny, zamknięcie zaworu – jej zatrzymanie.




1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət