Ana səhifə

Önkormányzata 10 óra megnyitó


Yüklə 53.73 Kb.
tarix18.07.2016
ölçüsü53.73 Kb.
Csongrád Megyei KortársZenei Találkozó

www.lajthaszentes.hu


Szentes

2011. március 9.


Támogatók:














Szentes város

önkormányzata

10 óra - MEGNYITÓ

Beszédet mond Nagy János, Szentes Város Díszpolgára



GROTTA ALAPFOKÚ MŰVÉSZETOKTATÁSI INTÉZMÉNY, CSONGRÁD
1. Leo Brouwer: II. és III. Egyszerű etűd

gitár: Bálint Bence

felkészítő tanár: Mészáros János



GALLI JÁNOS ALAPFOKÚ MŰVÉSZETOKTATÁSI INTÉZMÉNY, CSONGRÁD
1. Papp Lajos: Andante
gordonka: György Ágota
zongorán kísér: Varga Diána
felkészítő tanár: Horváthné Dányi Katalin
2. Tornyos György: Scherzo
J. Ed. Barat: Orientale
tombita: Kollát Péter
zongorán kísér: Varga Diána
felkészítő tanár: Soós Péter
3. Tornyos György: Scherzo
Bogár István: Karaktervariációk egy régi népdalra
tenorkürt: Tóth Máté
zongorán kísér: Varga Diána
felkészítő tanár: Soós Péter
4. Rossa László – Szilvay Géza: A pók, Keringő
hegedű: Tápai Levente
zongorán kísér: Varga Diána
felkészítő tanár: Sándorné Szabó Márta

5. Rossa László – Szilvay Géza: Moderato ma non troppo


hegedű: Tóth Sára, Zákány Dorián
felkészítő tanár: Sándorné Szabó Márta

6. Kocsár Miklós: Hang-köz-játék c. sorozatból: Koppintós, Csacsifogat


zongora: Détári Eszter
felkészítő tanár: Tóth Zoltánné
7. Szervánszky Endre: Koncertetűd No. 2.
fuvola: Tóth Ildikó
felkészítő tanár: Krokavecz András


SÁNDORFALVI TÉRSÉGI ALAPFOKÚ MŰVÉSZETOKTATÁSI INTÉZMÉNY
1. Gillock: Kasztanyetta

Takács Jenő: Nóta és tánc, Varázslótánc



zongora: Nagy Bálint

felkészítő tanár: Nagy Ildikó


2. Takács Jenő: Néger spirituálé

Papp Lajos: Trombitakeringő



zongora: Kurusa Adrienn

felkészítő tanár: Nagy Ildikó


3. Rybicki: Románc

Hacsaturján: Etűd



zongora: Matók Natália

felkészítő tanár: Nagy Ildikó



PÉCZELY ATTILA ALAPFOKÚ MŰVÉSZETOKTATÁSI INTÉZMÉNY, HÓDMEZŐVÁSÁRHELY
1. Kocsár Miklós: Pattogós, Jégvirágok, Zakatoló
zongora: Rubi Bence
felkészítő tanár: Tunyoginé Tövisfalvi Erzsébet
2. Legány Dénes: Eső, Altatódal, Pingponglabda története
zongora: Szántó Briana

felkészítő tanár: Tunyoginé Tövisfalvi Erzsébet


3. Walter H. Braithwaite: Szvit 3 furulyára II-I. tétel
furulya: Marton Nóra, Forrai Dominika, Márkus Zsófia
felkészítő tanár: Vágó Veronika
4. Szokolay Sándor: Szonatina II-I. tétel
zongora: Arany Virág Zsuzsanna
felkészítő tanár: Kuzma Vojtovics Tímea
5. Szelényi István: Este a fjordon
hegedű: Kormányos Vanessza
zongorán kísér: Borsos Annamária
felkészítő tanár: Czeglédi Ibolya

MAGÁN ALAPFOKÚ MŰVÉSZETOKTATÁSI INTÉZMÉNY ÉS ZENEMŰVÉSZETI SZAKKÉPZŐ ISKOLA MAKÓ
1. Dávid Gyula: Szonáta I-II. tétel
fuvola: Reisz Mariann
zongorán kísér: György Éva
felkészítő tanár: Csikotáné Erdei Eleonóra

2. Kodály Zoltán: Este a tábortűznél


Sylvain Tallé: La Voilá!
klarinét: Lakatos Balázs
zongorán kísér: György Éva
felkészítő tanár: Fodor Bálint

HAMMIDO ALAPFOKÚ MŰVÉSZETOKTATÁSI INTÉZMÉNY, SZEGED
1. Hajdú Mihály: Kis Szvit, Dialógus, Finale tételek
hegedű: Mencser Zita, Varga Lola
zongorán kísér: Guba Tünde
felkészítő tanár: Gulyásné Gárdián Tamara

2. Papp Lajos: 3 gordonka duó (15 gordonka duó 6, 9, 11)


gordonka: Biri Gábor, Pál Olivér
felkészítő tanár: Csala Éva

3. Borgulya András: Emlék, A kis dudás


gordonka: Magyar Bence
zongorán kísér: Guba Tünde
felkészítő tanár: Csala Éva
4. Dittenhaver: Séta tavasszal
Noona: Locrian locomotion, Leap frog

zongora: Boruzs Lilla
felkészítő tanár: Lajos Erika
5. Hollós Máté: Két vándor a keresztútnál
Kocsár Miklós: Varázsdoboz 1. 8.
fuvola: Bibok Rita, Teodor Petra
felkészítő tanár:

SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános Iskola,

Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Szeged

 

1. Gillock: Jojó trükk



Szabó Ferenc: Kis szvit I-II. tétel

zongora: Kovács Kristóf

felkészítő tanár: Nagy Ildikó


2. Papp Lajos: Ismeretlen szerző emlékére

Balázs Árpád: Cammogós



zongora: Magyar Berta

felkészítő tanár: Nánai Mária


3. Rowley: Kolumbina szomorú

Rouli: Törpeországban



zongora: Tóth Natália

felkészítő tanár: Nagy Ildikó

4. Berkovics: Az erdő szélén

Szigmejsztyev: Induló



zongora: Fodor László Bátor

felkészítő tanár: Kempf Attila


5. Martinu: Kolumbina tánca

Gillock: Flamenco



zongora: Kelemen Bella Anna

felkészítő tanár: Nagy Ildikó



Táltos Tehetséggondozó Általános Iskola, Gimnázium, Szakképző Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Szeged
1. Bartók Béla: Kromatikus invenció (Mikrokozmosz III.)

Papp Lajos: Aranygolyó a kútban


Pókláb Manó aranyat sző szalmából (Meseképek)
zongora: Zsigmond Tamás
felkészítő tanár: Zsigmond Gábor


CSENGELE ALAPFOKÚ MŰVÉSZETOKTATÁSI INTÉZMÉNY
1. Papp Lajos: Vidám Trombitások V. tétel
trombita: Holo Patrik, Pigniczki Dóra, Mustoha Regina
felkészítő tanár: Czirok Zoltán és Gömöri Balázs
ALAPFOKÚ MŰVÉSZETOKTATÁSI INTÉZMÉNY, PITVAROS
1. Hidas Frigyes: Négy kis darab
Ránki György: Széki csűrdöngölő
furulya: Néveri Kálmán Bence
zongorán kísér: Molnárné Sinka Andrea
felkészítő tanár: Krátky Beáta

Zsombó – Csólyospálos Községek Ált. Iskolája, Óvodája, Alapfokú Művészetoktatási Intézménye, Kós Károly Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény
1. Farkas Ferenc: Notturno
Takács Jenő: Ugróstánca
zongora: Kálmán Felícia
felkészítő tanár: Elekné Sándor Szilvia
2. Papp Lajos: Lila menüett
Bartók Béla: Dallam meg-megszakításokkal
zongora: Takács Adrienn
felkészítő tanár: Elekné Sándor Szilvia

3. Kadosa Pál: 2. Bagatell


Ligeti György: Szonatina I. tétel
zongora duó: Kálmán Felícia, Takács Adrienn
felkészítő tanár: Elekné Sándor Szilvia

4. Papp Lajos: Soft Cane

Alfred Schnittke: Melodie

zongora: Erhardt Zsófia

felkészítő tanár: Elekné Sándor Szilvia



Pro Musica Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Szeged
1. hidas Frigyes: Négy kis darab (I. Én meg ő, II. Bújócska, III. A kis hercegnő, IV. Fogócska)
furulya: Kiss Kamilla
zongorán kísér: Dr. Zomboriné Gergely Klára
felkészítő tanár: Nógrádiné Csíkos Margit

2. Papp Lajos: Variációk


Bartók Béla: Dallam ködgomolyagban
zongora: Vágó Angéla
felkészítő tanár: Dr. Zomboriné Gergely Klára
3. Balassa Sándor: Bagatell
Papp Lajos: Burlesca I.
zongora: Szűcs Lilla
felkészítő tanár: Dr. Zomboriné Gergely Klára

KISTELEKI MŰVÉSZETI ISKOLA ALAPFOKÚ MŰVÉSZETOKTATÁSI INTÉZMÉNY
1. Anonymus: Tavaszi zsongás
xilofon: Berkó Norbert
zongorán kísér: Horváth Lívia
felkészítő tanár: Takó Lajos

2. Kósa György: Gabi szonáta


hegedű: Gyóni Bence
zongorán kísér: Horváth Lívia
felkészítő tanár: Pópityné Várhídi Zsuzsanna

3. Szokolay Sándor: Kis szvit


gordonka: Kovács-Nyulassy Sarolt
zongorán kísér: Horváth Lívia

felkészítő tanár: Tornyai Jenő

4. Bogár István: Friss
vadászkürt: Lajos Judit Brigitta
zongorán kísér: Horváth Lívia
felkészítő tanár: Czirok Zoltán

5. Sugár Rezső: Dal és Tánc


trombita: Magyar Dániel
zongorán kísér: Horváth Lívia
felkészítő tanár: Kalmár Gergely József

6. Papp Lajos: Fut a hintó


zongora: Vági Lőrinc
felkészítő tanár: Horváth Lívia


MÚZSA ALAPFOKÚ MŰVÉSZETOKTATÁSI INTÉZMÉNY, CSONGRÁD
1. Kodály Zoltán: Sárga lombok hullanak
magánének: Horti Júlia
zongorán kísér: Muladi József
felkészítő tanár: Dulics Tímea
2. Farkas Ferenc: Déli felhők
magánének: Horti Rebeka
zongorán kísér: Muladi József
felkészítő tanár: Dulics Tímea
3. Kósa György: Veronika dala

magánének: Vincze Virág
zongorán kísér: Muladi József
felkészítő tanár: Dulics Tímea
4. Orbán György: Hársfadal
magánének: Kis Zsófia

zongorán kísér: Muladi József


felkészítő tanár: Dulics Tímea
5. Benjamin Britten: The Miller of Dee
magánének: Adók Anita

zongorán kísér: Muladi József


felkészítő tanár: Dulics Tímea
6. Andrea Ferrante: La danza sconnessa

piccolo: Samu Angelika
zongorán kísér: Muladi József
felkészítő tanár: Vágó Veronika

- S z ü n e t -

14:30-tól

MÓRAHALMI ALAPFOKÚ MŰVÉSZETI ISKOLA
1. Don Haddad: Suite for Tuba I. tétel
tuba: Masa Richárd Bence
zongorán kísér: Dobi Jánosné
felkészítő tanár: Szalai Krisztián

2. Bogár István: Karaktervariációk egy régi népdalra


trombita: Szabó Dániel
zongorán kísér: Dobi Jánosné
felkészítő tanár: Szalai Krisztián

KIRÁLY-KÖNIG PÉTER ZENEISKOLA, SZEGED
1. Bengt Lundin: Festival Music
orgona: Pintér Angéla
felkészítő tanár: Dr. Bottkáné Égető Mária

2. Frederick Karam: The Modal Trumpet


orgona: Molnár Attila
felkészítő tanár: Dr. Bottkáné Égető Mária

3. Edgar Arro: Eesti rahvaviise orelile
orgona: Alexin Máté
felkészítő tanár: Dr. Bottkáné Égető Mária

4. Jean Langlais: Double Fantaisie pour 2 organistes


orgona: Pintér Angéla, Molnár Attila
felkészítő tanár: Dr. Bottkáné Égető Mária

5. Ránki György: Széki csűrdöngölő


furulya: Nánási Ádám
zongorán kísér: Iglódi Éva
felkészítő tanár: Paragi Jenő

6. Papp Lajos: Ritmusjáték


zongora: Németh Ábel
felkészítő tanár: Demeter Lászlóné

7. Zempléni László: Fuvolatrio I.,II. tétel


fuvola: Zsidi Gabriella, Buzogány Lilla, Kazinczi Blanka
felkészítő tanár: Joczó Adrienn

8. Benedekfi István: Humoresque


fuvola: Borbás Johanna, Bindics Blanka, Torjai Laura
felkészítő tanár: Greksa László

9. Járdányi Pál: Magyar tánc


hegedű: Mészáros Csongor
zongorán kísér: Péterffy Gabriella
felkészítő tanár: T. Borsós Krisztina

10. Papp Lajos: Havasi kürt és zerge


Kadosa Pál: Tíz Bagatellből a IX. Bagatell
zongora: Dobi Eszter Piroska
felkészítő tanár: Szelezsán Istvánné

11. Stogarenko: A pillangó


zongora: Kmetykó Péter Márk
felkészítő tanár: Zsigmond Gábor

12. Orbán György: Ne haragudj!


Friedrich K. Wanek: Bagatell
zongora: Bérczi Péter
felkészítő tanár: Iglódi Éva

13. Takács Jenő: Erdei jelenet, Alborada


furulya kvartett: Varjas Bíborka, Xucla Felicia Claire, Skronya Réka, Sipos László
felkészítő tanár: Paragi Jenő

14. Zahnhausen: A tavasz lehellete


furulya: Varjas Bíborka
felkészítő tanár: Paragi Jenő

KAROLINA GIMNÁZIUM, ÁLTALÁNOS ISKOLA,

ALAPFOKÚ MŰVÉSZETI ISKOLA, SZEGED
1. Bröckmann: Spielmusik I. tétel

trombita: Behán András, Polyák Péter Ábel, Rózsa Máté
felkészítő tanár: Sáfrán Bálint

MAKÓI ÁLTALÁNOS ISKOLA, ALAPFOKÚ MŰVÉSZETOKTATÁSI

INTÉZMÉNY ÉS LOGOPÉDIAI INTÉZET, MAKÓ
1. Kazacsay Tibor: Pán a nádasban
klarinét: Csapó Bence
zongorán kísér: Németh Rozália
felkészítő tanár: Nagy Árpád
2. Zempléni Lajos: Ábrándozás
Mező Imre: Tánc
kürt: Orosz Levente
zongorán kísér: Tóthné Cseh Erika
felkészítő tanár: Krátky Beáta

Lajtha László Alapfokú Művészeti

Iskola és HangversENYKÖZPONT, SZENTES
1. Király László: Három magyar népdal
fuvola: Mácsai Mónika, Bakos Anna
felkészítő tanár: Csiszár György

2. Don Haddad: Szvit tubára


tuba: Balogh Krisztián
felkészítő tanár: Pakó Attila

3. Járdányi Pál: Szonatina I. tétel


fuvola: Madácsy Hanna
felkészítő tanár: Takács Gabriella

4. Horváth Barnabás: Melódia


fagott: Mucsi Éva
zongorán kísér: Mészárosné Surányi Olga
felkészítő tanár: Pintér Borbála
5. Gyulai Gaál János: Négy romantikus játék I. tétel
klarinét: Halál Noémi, Pataki Petra, Kovács Dóra, Hajós Henriett

felkészítő tanár: Várkonyiné Mihály Erna

6. Guentzel: A négy lovas
trombita: Szűcs Szabolcs, Béni Attila, László Balázs
tenorkürt: Németh Benedek Kenéz
felkészítő tanár: Sáfrán Bálint

7. Weitzendorf: Kis induló


trombita: Miskolczi Máté, Sebesy Zekő, Benedek Viktor
felkészítő tanár: Sáfrán Bálint

8. Sergio Altamura: Táncoló fák


gitár: Mirza Dávid
felkészítő tanár: Bajomi Nagy Péter

9. Leo Brouwer: VII, X. Egyszerű etűd


gitár: Takács Emese
felkészítő tanár: Mészáros János

10. Leo Brouwer: XIX, II, XX. Egyszerű etűd


gitár: Molnár Evelin
felkészítő tanár: Mészáros János

11. Papp Lajos: Andante


gordonka: Veres-Lakos Zsombor
zongorán kísér: Lakatos Béla
felkészítő tanár: Horváthné Dányi Katalin

12. Ránki György: Kopogós


Gedike: Nyuszi
zongora: Bognár Ágnes
felkészítő tanár: Pap Nikolett

13. Ránki György: Incselkedés


Bartók Béla: Kíséret tört hármasokkal
zongora: Endrédi Luca
felkészítő tanár: Mészárosné Surányi Olga

14. Papp Lajos: Róka valcer


zongora: Mashaei Lili
felkészítő tanár: Mészárosné Suha Csilla

15. Farkas Ferenc: A tündér


magánének: Kiss Viktória
zongorán kísér: Pap Nikolett
felkészítő tanár: Andor Csilla
16. Obraders: El vito

Sugár Rezső: Arany felhők


magánének: Mészáros Alexandra
zongorán kísér: Pap Nikolett
felkészítő tanár: Andor Csilla

Fellépő iskolák
Délelőtt (50 műsor)
1. GROTTA ALAPFOKÚ MŰVÉSZETOKTATÁSI INTÉZMÉNY, CSONGRÁD (1 műsor)
2. GALLI JÁNOS ALAPFOKÚ MŰVÉSZETOKTATÁSI INTÉZMÉNY, CSONGRÁD (7 műsor)
3. SÁNDORFALVI TÉRSÉGI ALAPFOKÚ MŰVÉSZETOKTATÁSI INTÉZMÉNY (3 műsor)
4. PÉCZELY ATTILA ALAPFOKÚ MŰVÉSZETOKTATÁSI

INTÉZMÉNY, HÓDMEZŐVÁSÁRHELY (5 műsor)


5. MAGÁN ALAPFOKÚ MŰVÉSZETOKTATÁSI INTÉZMÉNY

ÉS ZENEMŰVÉSZETI SZAKKÉPZŐ ISKOLA MAKÓ (2 műsor)


6. HAMMIDO ALAPFOKÚ MŰVÉSZETOKTATÁSI INTÉZMÉNY, SZEGED (5 műsor)
7. SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános Iskola,

Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Szeged (5 műsor)
8. Táltos Tehetséggondozó Általános Iskola, Gimnázium, Szakképző Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, SZEGED (1 műsor)
9. CSENGELE ALAPFOKÚ MŰVÉSZETOKTATÁSI INTÉZMÉNY (1 műsor)
10. ALAPFOKÚ MŰVÉSZETOKTATÁSI INTÉZMÉNY, PITVAROS (1 műsor)
11. Zsombó – Csólyospálos Községek Ált. Iskolája, Óvodája, Alapfokú Művészetoktatási Intézménye, Kós Károly Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény (4 műsor)
12. Pro Musica Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Szeged (3 műsor)
13. KISTELEKI MŰVÉSZETI ISKOLA ALAPFOKÚ

MŰVÉSZETOKTATÁSI INTÉZMÉNY (6 műsor)


14. MÚZSA ALAPFOKÚ MŰVÉSZETOKTATÁSI INTÉZMÉNY, CSONGRÁD (6 műsor)

Délután (35 műsor)


1. MÓRAHALMI ALAPFOKÚ MŰVÉSZETI ISKOLA (2 műsor)
2. KIRÁLY-KÖNIG PÉTER ZENEISKOLA, SZEGED (14 műsor)
3. KAROLINA GIMNÁZIUM, ÁLTALÁNOS ISKOLA,

ALAPFOKÚ MŰVÉSZETI ISKOLA, SZEGED (1 műsor)


4. MAKÓI ÁLTALÁNOS ISKOLA, ALAPFOKÚ MŰVÉSZETOKTATÁSI

INTÉZMÉNY ÉS LOGOPÉDIAI INTÉZET, MAKÓ (2 műsor)


5. Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskola

és HangversENYKÖZPONT, SZENTES (16 műsor)


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət