Ana səhifə

Október 15-16. Debreceni Egyetem Műszaki Kar 4028 Debrecen, Ótemető u. 2 Program csütörtök, 2009. 10. 15


Yüklə 121.19 Kb.
tarix25.06.2016
ölçüsü121.19 Kb.


XV. Épületgépészeti, Gépészeti
és Építőipari Szakmai Napok


Szakkiállítás és Nemzetközi Tudományos Konferencia

2009. október 15-16.

Debreceni Egyetem Műszaki Kar

4028 Debrecen, Ótemető u. 2-4.

PROGRAM
Csütörtök, 2009. 10. 15.
9:00 – 9:30 A Szakkiállítás megnyitása, I. emeleti Aula (nyitvatartás 17:00-ig)

Kovács István, a Magyar Mérnöki Kamara alelnöke

9:30 – 9:50 A Tudományos Konferencia megnyitása (319 terem)

Prof. Dr. Fésüs László akadémikus, a Debreceni Egyetem Rektora

Dr. Varga Emilné Dr. Szűcs Edit a DE Műszaki Kar Dékánja

9:50 – 10:00 Szakdolgozat díjak átadása


10:00 – 12:00 Szekcióülések

Épületgépészeti 319 terem

Gépészeti 412 terem

Menedzsment 116 terem

Építőmérnöki 216 terem

Építészmérnöki 222 terem

Mechatronikai 316 terem

Környezetmérnöki 314 terem

Alkalmazott informatikai 117 terem
12:00 – 13:30 Ebédszünet
13:30 – 15:30 Szekcióülések

Épületgépészeti 319 terem

Gépészeti 412 terem

Menedzsment 116 terem

Építőmérnöki 216 terem

Építészmérnöki 222 terem

Környezetmérnöki 314 terem
15:30 – 16:00 Kávészünet

16:00 – 18:00 Szekcióülések

Épületgépészeti 319 terem

Gépészeti 412 terem

Menedzsment 116 terem

Építészmérnöki 222 terem

19:00 – 20:00 "Ismeretlen ismerősök"

a Debreceni Lyra Szimfonikus Zenekar hangversenye

(helyszín: a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar hangversenyterme)
20:00 – 23:00 Fogadás – meghívóval rendelkező vendégeink részére

a Debreceni Egyetem Főépületének Díszudvarán

Pohárköszöntőt mond: Prof. Dr. Fábián István a DE TEK elnöke
Péntek, 2009. 10. 16.
8:30 – 12:45 IKUT Geotermikus szekció 319 terem
10:00 – 10:30 Kávészünet

Alternatív program (jelentkezni lehet a regisztrációs lapon csütörtökön 12:00-ig)


10:00 – 12:00 Látogatás az IngReorg Kft debreceni „Autonóm” házánál
13:00 A Szakkiállítás zárása

ÉPÜLETGÉPÉSZETI SZEKCIÓ
Csütörtök, 2009. október 15. 319 terem
1. ÜLÉSSZAK: Létesítményenergetika – Fenntartható épületek
Levezető elnök: Gudni Jóhannesson , Izlandi Energia Hivatal, Izland
10:00 – 10:20 J Owen LEWIS, Fenntartható Energia Hivatal, Írország

Fenntartható épületek tervezése

10:20 – 10:40 Mariana BRUMARU, Claudiu ACIU, Technical University of Cluj-

Napoca, Románia

Zöld építőanyagok a fenntartható fejlődésért

10:40 – 11:00 Andreas HERMELINK, ECOFYS GERMANY, Németország

Az épületek fenntarthatóságának határai

11:00 – 11:20 Andreea MIRCEA, Technical University of Cluj-Napoca, Románia

Épületek energiahatékonyságának növelése

11:20 – 11:40 UNGER János, Szegedi Tudományegyetem, Magyarország

Városi hősziget

11:40 – 12:00 Deborah WHITE, University of Adelaide, Ausztrália

Passzív épülettervezés és aktív lakók
12:00 – 13:30 EBÉDSZÜNET
2. ÜLÉSSZAK: Létesítményenergetika – Épületgépészet, tervezés, szimuláció
Levezető elnök: J Owen LEWIS, Fenntartható Energia Hivatal, Írország
13:30 – 13:50 Gudni Jóhannesson , Izlandi Energia Hivatal, Izland

Az exergetikai elemzés – eszköz az épületek energetikai rendszereinek

innovatív tervezésére

13:50 – 14:10 SIMON Tamás, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem,

Magyarország

Különböző passzív hűtési stratégiák hatása a talaj regenerálódására a talajszondák körül

14:10 – 14:30 Roman RABENSEIFER, Slovak University of Technology, Szlovákia

A dinamikus szimuláció elősegítése általános modellek felhasználásával

14:30 – 14:50 ZÖLD András, Debreceni Egyetem, Magyarország

Passzív és alacsony energiaigényű épületek nyári időszakban

14:50 – 15:10 Marco MOLINARI, The Royal Institute of Technology, Svédország

Víz – levegő rendszerek exergetikai elemzése

15:10 – 15:30 Nicoleta COBIRZAN, Mariana BRUMARU, Technical University of

Cluj-Napoca, Románia

A szabályozások hatása az épületek energiatakarékos tervezésére

Romániában

15:30 – 16:00 KÁVÉSZÜNET
3. ÜLÉSSZAK: Létesítményenergetika – Épület, Épületgépészet, Komfort
Levezető elnök: BÁNHIDI László, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Magyarország

Barótfi István, Szent István Egyetem, Gödöllő, Magyarország
16:00 – 16:15 Kovácsné PlaJOS Katalin, Budapesti Műszaki és

Gazdaságtudományi Egyetem, Magyarország

Az ablakcsere központi kérdése – az egy illetve kétrétegű

szerkesztésmód választása

16:15 – 16:30 Csoknyai Tamás, TALAMON Attila, Budapesti Műszaki és

Gazdaságtudományi Egyetem, Magyarország

Passzív házak Magyarországon

16:30 – 16:45 Ioan SÂRBU, Oana POPINA, “Politehnica” University of Timisoara,

Románia

Fűtési rendszerek hatása a helyiségekben kialakuló mikroklímára



16:45 – 17:00 CSÁKI Imre, Debreceni Egyetem, Magyarország

A szellőztetés hatása a széndioxid koncentrációra lakóépületekben

17:00 – 17:15 BALATONI Ildikó, KALMÁR Tünde, CSERNOCH László, Debreceni Egyetem, Magyarország

A különböző fűtési és hűtési technikák alkalmazásának hatása a

szervezet hőszabályozó mechanizmusának aktiválódására

17:15 – 17:30 Ioan SÂRBU, Călin SEBARCHIEVICI “Politehnica” University of

Timisoara, Románia

Hőszivattyúk alkalmazása az épületek fűtésére-hűtésére

17:30 – 17:45 Doru PELIVAN, Ioan SÂRBU, “Politehnica” University of Timisoara,

Románia


Monoblokk osztó-gyűjtő elválasztó diafragmával

17:45 – 18:00 Ioan SÂRBU, Horia BURA “Politehnica” University of

Timisoara, Románia

Az elpárologtatási hőteljesítmény biztosítása a hőszivattyúknál



Péntek, 2009. október 16. 319 terem
1. ÜLÉSSZAK: IKUT Geotermia – TERMÁLkút,tERMÁLVÍZ, GEOLÓGIA

Levezető elnök: Michele DE CARLI, Universita degli Studii di Padova, Olaszország

8:30 – 8:45 Ionel Ciucanu, West University of Timisoara, Románia

A termálvízben található szerves anyagok vizsgálata

8:45 – 9:00 BODNÁR Ildikó, BRAUN Mihály, GÁBORA András, HORVÁTH Róbert, TÓTH László, TRAMPUS Péter, VARGA Ferenc, Debreceni Egyetem, Magyarország

Ionel CIUCANU, West University of Timisoara, Románia

Geotermikus rendszerek termálvizeinek és szerkezeti anyagainak

vizsgálata

9:00 – 9:15 KOZÁK Miklós, BUDAY Tamás, McINTOSH Richard, BÁLINT Béla

Debreceni Egyetem, Magyarország

A geotermális-hidrogeológiai modellezés geológiai alapjai a Tiszántúli régióban

9:15 – 9:30 Igor DRTSVENSEK, University of Maribor, Szlovénia

TIBA Zsolt, Debreceni Egyetem, Magyarország

A termálkútfúrási technikák áttekintése

9:30 – 9:45 TIBA Zsolt, Debreceni Egyetem, Magyarország

A kútfúrási folyamat alatt fellépő igénybevételek meghatározása

9:45 – 10:00 Adrian RETEZAN, “Politehnica” University of Timisoara, Románia

Remus RETEZAN, DIREM Consulting, Timisoara, Románia

Ioan Dobosi, “Politehnica” University of Timisoara, Románia

A geotermikus energia – fenntartható alternatíva

10:00 – 10:15 SZŰCS Péter, ZÁKÁNYI Balázs, SZÁNTÓ Judit Miskolci Egyetem, Magyarország

ZSEMLE Ferenc, ELTE, Magyarország

Repedezett geotermikus tárolók vezetőképességi viszonyainak

meghatározása, az ACE algoritmus alkalmazásával

10:15 – 10:45 KÁVÉSZÜNET


2. ÜLÉSSZAK: IKUT Geotermia - rendszerek
Levezető elnök: Ionel Ciucanu, West University of Timisoara, Románia
10:45 – 11:00 JENEI Tünde, Debreceni Egyetem, Magyarország

Geotermikus projektek létesítésének jogi szabályozása

11:00 – 11:15 HORVÁTH Róbert, GODÓ Zoltán, KOCSIS Dénes, MANÓ Sándor, Debreceni Egyetem, Magyarország

Termálvíz szállító vezeték vizsgálata rezgésdiagnosztikai módszerrel

11:15 – 11:30 Adrian RETEZAN, “Politehnica” University of Timisoara, Románia

Silviana BRATA, “Politehnica” University of Timisoara, Románia

Stefan DUNA, DARO Proiect, Timisoara, Románia

A termálvízszállítás kérdései

11:30 – 11:45 BÖSZÖRMÉNYI László, Technical University of Kosice, Szlovákia

Gondolatok a geotermikus energia közvetlen felhasználásának hatékonyságáról

11:45 – 12:00 HALÁSZ Györgyné, Debreceni Egyetem, Magyarország

Hűtés geotermikus energiával

12:00 – 12:15 Michele DE CARLI, Antonio GALGARO, Angelo ZARRELLA, Universita degli Studii di Padova, Olaszország

Alberto SALMISTRARO, ENEREN, Olaszország

Fabio Poletto, Alesandro ZERBETTO, HIREF, Olaszország

Massimo TONON, LEDA, Olaszország

A hőszondák szimulációs és méréses vizsgálata geotermális medencében

12:15 – 12:30 Buday Tamás, Debreceni Egyetem, Magyarország

A felső rétegek hőmérsékletváltozása a talajszondák üzemeltetése során

Debrecenben

12:30 – 12:45 KULCSÁR Balázs, Debreceni Egyetem, Magyarország

A geotermikus energia szerepe a megújuló energiák között az

Északalföldi régió mezőgazdaságában
12:45 Zárszó
GÉPÉSZETI SZEKCIÓ
Csütörtök, 2009. október 15. 412 terem
1. ÜLÉSSZAK: Gépészeti tervezés alkalmazásai
Levezető elnök: TIBA Zsolt, Debreceni Egyetem, Magyarország
10:00 – 10:20 TÓTH László, Debreceni Egyetem, Magyarország

Anyagtulajdonságok, mintegy önszerveződő rendszer válasza

10:20 – 10:40 Murat BAKIROV, Vladislav MURANOV, CMSLM Ltd., Oroszország

Alexey KISELEV, RNC Kurchatov Institute, Oroszország

Victor MEDVEDEV, Nuclear Safety Institute RAS, Oroszország

Számítási-kísérleti eljárás kidolgozása és bevezetése VVER-1000 atomerőmű konténmentje élettartam kimerülésének jellemzésére

10:40 – 11:00 Ivan KURIC, Jozef KUBA, University of Zilina, Szlovákia

Új módszerek a CAPP rendszer minősítésére

11:00 – 11:20 MANKOVITS Tamás, SZABÓ Gábor, Debreceni Egyetem, Magyarország

Gumibak végeselem analízise

11:20 – 11:40 MOLNÁR András, MICROMET-NMA Kft, Magyarország

Felületkezelés nagyteljesítményű lézerdiódával

11:40 – 12:00 FAZEKAS Lajos, TIBA Zsolt, Debreceni Egyetem, Magyarország

MOLNÁR András, MICROMET-NMA Kft, Magyarország

Féktengely fémszórása és a szórt felület vizsgálata

12:00 – 12:20 HORVÁTH Csaba, Budapest Tech Polytechnical Institution Magyarország

REJTŐ Sándor, Institute of Media Technology, Magyarország

Karbantartási modellek és kulcstényezők a modern nyomdaiparban


12:20 – 13:30 EBÉDSZÜNET
2. ÜLÉSSZAK: Anyagtudomány, technológia
Levezető elnök: Trampus Péter, Debreceni Egyetem, Magyarország
13:30 – 13:50 Boris TIMOFEEV, CRISM “Prometey”, Oroszország

Orosz könnyűvizes atomerőművekben alkalmazott reaktortartály anyagok termikus öregedése



    13:50 – 14:10 Joachim SCHLICHTING, Guram N. KERVALISHVILI, Christiane MAIERHOFER, Marc KREUTZBRUCK, BAM Federal Institute for Materials Research and Testing, Németország

Hibanagyság meghatározása lokális dinamikus termográfiával

14:10 – 14:30 Szabó István, HARASZTOSI Lajos, BÜKKI-DEME András,

BEKE Dezső, Debreceni Egyetem, Magyarország

Mágneses zaj mérése szerkezeti anyagok jellemzésére

14:30 – 14:50 TRAMPUS Péter, Debreceni Egyetem, Magyarország

Ipari létesítmények karbantartásának optimalizálása

14:50 – 15:10 Jaroslav SYTCHEV, KAPTAY György, BAY Zoltán Nanotechnológiai

Intézet, Miskolc, Magyarország

Olvasztott só karbon nanocsövek elektrokémiai szintézise

15:10 – 15:30 Kaptay György, Budai István, Baumli Péter, Sytchev



Jaroslav, Verezub Olga, búza Gábor, Kálazi Zoltán, BAY Zoltán

Nanotechnológiai Intézet, Miskolc, Magyarország

Fém mátrixú nanokompozitok és hasonló anyagok szintézise

15:30 – 15:50 TÓTH János, Debreceni Egyetem, Magyarország

Saválló acélszalag meleghengerlési technológiájának optimalizálása
ÉPÍTŐMÉRNÖKI SZEKCIÓ
Csütörtök, 2008. október 15. 216 terem
1. ÜLÉSSZAK
Levezető elnök: KOVÁCS Imre, Debreceni Egyetem, Magyarország
10:00 – 10:20 Nicolae SOCACIU, Tudor PETRINA, Radu HULEA, Ilinca Florina MOLDOVAN, Roxana VIDREAN, Cristian MOJOLIC, Technical University of Cluj-Napoca, Románia

Szerkezeti megoldások egy stadiontető esetében

10:20 – 10:40 Ilgar KIRZIOĞLU, Süleyman Demirel University, Törökország

A település- és régiófejlesztés új kihívásai

10:40 – 11:00 Dan Vasile BOMPA, Traian ONET, Technical University of Cluj-

Napoca, Románia

A nyírás-hajlítás-csavarás egymásrahatásának nemlineáris vizsgálata

vasbeton esetében

11:00 – 11:20 Bogdan PETRINA, Radu ZOICAS, Nicolae Socaciu, Technical University of Cluj-Napoca, Románia

A zilahi „Transilvania” épület statikai megerősítése

11:20 – 12:00 Kerekasztal beszélgetés
12:00 – 13:30 EBÉDSZÜNET
2. ÜLÉSSZAK
Levezető elnök: MAJOR János, Debreceni Egyetem, Magyarország
13:30 – 13:50 Mária Kozlovská, Lukas SABOL, Technical University of Kosice, Szlovákia

Az építési folyamat szervezése új tervezési technológiák alkalmazásával

13:50 – 14:10 Erkan POLAT, Suleyman Demirel University, Törökország

Új várostervezési szemlélet: stratégiai térbeli tervezés

14:10 – 14:30 Attila PUSKÁS, Gheorghe PETROVAY, Jácint VIRÁG Technical

University of Cluj-Napoca, Románia

A vasbeton pillérek összeomlásának okai

14:30 – 14:50 CSOMÓS György, Debreceni Egyetem, Magyarország

A területfejlesztési politika ambivalenciája: policentrikus

területfejlesztés vs. növekedési pólus koncepció

14:50 – 15:30 Kerekasztal beszélgetés


MECHATRONIKAI SZEKCIÓ
Csütörtök, 2008. október 15. 316 terem
Levezető elnök: Husi Géza, Debreceni Egyetem, Magyarország
10:00 – 10:20 İkbal ESKİ, Selçuk ERKAYA, Sertaç SAVAŞ, Şahin YILDIRIM Erciyes University, Törökország

Kísérleti robot vibrációs elemzése neurális hálózatok felhasználásával

10:20 – 10:40 SZÁSZ Csaba, Technical University of Cluj-Napoca, Románia

VLSI áramkörökre épült digitális rendszerek tervezése és fejlesztése a

mechatronika kihívásainak megfelelően

10:40 – 11:00 BARTHA István, Debreceni Egyetem, Magyarország

Ipari és kommunális épületek hőenergia felhasználásának csökkentése

11:00 – 11:20 TÓTH János, Debreceni Egyetem, Magyarország

Mechatronika oktatása LEGO® Mindstorms® NXT segítségével

11:20 – 11:40 Alexandru GACSÁDI, University of Oradea, Románia

Mobil robot útvonalának tervezése CNN képfeldogozással

11:40 – 12:00 Husi Géza, Debreceni Egyetem, Magyarország

Gyártósor modell építése oktatási célokra

12:00 – 13:30 EBÉDSZÜNET




KÖRNYEZETMÉRNÖKI SZEKCIÓ
Csütörtök, 2008. október 15. 314 terem
1. ÜLÉSSZAK
Levezető elnök: GYENGE Csaba, Technical University of Cluj- Napoca, Románia
10:00 – 10:20 GYENGE Csaba, Andrei VARGA, Technical University of Cluj-

Napoca, Románia

Környezetbarát technológiák a gyártási folyamatokban

10:20 – 10:40 Miljana PRICA, University of Novi Sad, Szerbia

A cement stabilizáló potenciáljának vizsgálata szennyezett lerakódások

esetében


10:40 – 11:00 Miljana PRICA, University of Novi Sad, Szerbia

A kadmium és az ólom kilúgozása cementtel stabilizált szennyezett lerakódásokból

11:00 – 11:20 lajos GULYÁS, Debreceni Egyetem, Magyarország

Alapmodellek és időbeli elemzések a vízrendszerekre vonatkozóan

11:20 – 12:00 Kerekasztal beszélgetés
12:00 – 13:30 EBÉDSZÜNET
2. ÜLÉSSZAK
Levezető elnök: GULYÁS Lajos, Debreceni Egyetem, Magyarország
13:30 – 13:50 KELEMEN Béla, Tiszántúli Környezetvédelmi Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség, Magyarország

Hajdú-Bihar megye környezeti állapota hatósági szemmel

13:50 – 14:10 LAKATOS Gyula, Debreceni Egyetem, Magyarország

Műszaki beruházások igazságügyi szakértői vonatkozásai – Gereskaráti

példa

14:10 – 14:30 Tóth János Attila, Debreceni Egyetem, Magyarország



Zöldterületek ökonómiai és ökológiai értéke

14:30 – 14:50 Fórián Sándor, Debreceni Egyetem, Magyarország

A csapadékvíz-felhasználás lakossági lehetőségei

14:50 – 15:30 Kerekasztal beszélgetés


MENEDZSMENT SZEKCIÓ
Csütörtök, 2008. október 15. 116 terem
1. ÜLÉSSZAK Minőségfejlesztési lehetőségek a felsőoktatásban
Levezető elnök: Szintay István, Miskolci Egyetem, Magyarország
10:00 – 10:20 Szintay István, Miskolci Egyetem, Magyarország

Bologna folyamat – minőség

10:20 – 10:40 Veress Gábor, Pannon Egyetem, Magyarország

A felsőoktatás minőségfejlesztésének főbb feladatai

10:40 – 11:00 Topár József, Buadpesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem,

Magyarország

Minőségmenedzsment, avagy a menedzsment (vezetés)

11:00 – 11:20 Balatoni Ildikó, Debreceni Egyetem, Magyarország

Az egyetemi központok szerepe a régiók versenyképességének

növelésében

11:20 – 11:40 Bernáth Lajos, Qualimed Kft, Magyarország

Méréselmélet és gyakorlat a szervezeti működés fejlesztésére

11:40 – 12:00 Koczor Zoltán, Gáti József, Némethné Erdődi Katalin,

Göndör Vera, Budapesti Műszaki Főiskola, Magyarország

Az önértékelés felhasználása egy ISO 9001-es alapú felsőoktatási

minőségirányítási rendszerben
12:00 – 13:30 EBÉDSZÜNET
2. ÜLÉSSZAK Minőségfejlesztési lehetőségek a felsőoktatásban
Levezető elnök: Szintay István, Miskolci Egyetem, Magyarország
13:30 – 13:50 VERESNÉ SOMOSI Mariann Miskolci Egyetem, Magyarország

Minőségfejlesztési gyakorlat a Miskolci Egyetemen

13:50 – 14:10 Varga Emilné Szűcs Edit –Bíró Klára, Debreceni Egyetem,

Magyarország

Feedback rendszer kialakítása a Debreceni Egyetemen

14:10 – 14:30 Horváth Zoltán, VSL Kft, Magyarország



Halczman Attila, Debreceni Egyetem, Magyarország

EvaSys felméréskészítő rendszer alkalmazása hazai és külföldi egyetemi példákon keresztül

14:30 – 14:50 Fábián Zoltán, Szegedi Tudományegyetem, Magyarország

Kérdőívek - univerzális eszköz a minőségfejlesztésben

14:50 – 15:10 Horváth Viktória, Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola,

Magyarország

Az oktatói munka hallgatói véleményezése - Eredmények és további eljárások

15:10 – 15:30 Vita, hozzászólások


15:30 – 16:00 KÁVÉSZÜNET
3. ÜLÉSSZAK Általános menedzsment kérdései
Levezető elnök: POKORÁDI László, Debreceni Egyetem, Magyarország
16:00 – 16:20 Debreceni Antal, GE VAG, Magyarország

HUSI Géza, Debreceni Egyetem, Magyarország

Raktári automatikus alkatrész azonosítás bevezetése nagyvállalati

környezetben

16:20 – 16:40 Pokorádi László, Debreceni Egyetem, Magyarország

Fuzzy halmazelméleten alapuló kockázatbecslés

16:40 – 17:00 T. Kiss Judit, Debreceni Egyetem, Magyarország

A humán tőke értelmezésének és mérhetőségének kérdései

17:00 – 17:20 Diószeginé Zentay Éva, Debreceni Egyetem, Magyarország

Kontrolling mint a projektmenedzsment eszköze




ALKALMAZOTT INFORMATIKAI SZEKCIÓ
Csütörtök, 2008. október 15. 117 terem
Levezető elnök: KOCSIS Imre, Debreceni Egyetem, Magyarország
10:00 – 10:20 Amirhosein MOSAVI, Debreceni Egyetem, Magyarország

Mérnöki tervezés automatikus többcélú optimalizálás alapján

10:20 – 10:40 HUSI Géza, KISS BACSÓ László, Debreceni Egyetem, Magyarország

Modellek alkalmazása a térinformatikában

10:40 – 11:00 NAGYNÉ KONDOR Rita, Debreceni Egyetem, Magyarország

Feladattípusok dinamikus geometriai rendszerrel

11:00 – 11:20 PERGE Erika, Debreceni Egyetem, Magyarország

Színtani ismeretek oktatása mérnökhallgatók számára

11:20 – 11:40 ÁRVAINÉ MOLNÁR Adrien, FAZEKAS Sarolta, Debreceni

Egyetem, Magyarország

Interaktív tábla a műszaki ábrázoló geometria oktatásában

11:40 – 12:00 SZíKI Gusztáv Áron, HÜSE Erika, Debreceni Egyetem, Magyarország

Statikai problémákból felépülő adatbázis fejlesztése és alkalmazása a

műszaki informatika oktatásában

12:00 – 12:20 KOCSIS Imre, PRINCZ Mária, Debreceni Egyetem, Magyarország

Programozási alapismeretek oktatása a LabVIEW rendszerben



ÉpítészMÉRNÖKI SZEKCIÓ
Csütörtök, 2008. október 15. 222 terem
1. ÜLÉSSZAK: ELMÉLETEK – GYAKORLATOK
Levezető elnök: Csanády Gábor, Debreceni Egyetem, Magyarország
10:00 – 10:20 Wesselényi – Garay Andor, Debreceni Egyetem, Magyarország

Az építészet mimézise – Mimetikus építészet

10:20 – 10:40 Bun Zoltán, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem

Magyarország

Diagram: rajz és elmélet után

10:40 – 11:00 PUHL Antal, Debreceni Egyetem, Magyarország

„Terek” az építészetben

11:00 – 11:20 Csanády Pál, Csanády Fivérek Kkt, Magyarország

Siza, Gehry, Kuma, Zumthor és a rejtett dimenzió

11:20 – 11:40 Benkő Melinda, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem

Magyarország

Város-Táj-Építészet

11:40 – 12:00 Meggyesi Tamás, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi

Egyetem, Magyarország

A város, mint színház
12:00 – 13:30 EBÉDSZÜNET
2. ÜLÉSSZAK: ESETTANULMÁNYOK
Levezető elnök: FerencZ Marcel, Debreceni Egyetem, Magyarország
13:30 – 13:50 Erő Zoltán, PALATIUM Stúdió Kft., Magyarország

Széchenyi a 4-es metrón túl is

13:50 – 14:10 Vukoszávlyev Zorán, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi

Egyetem, Magyarország

Portugália itt és ott – a regionalista portugál építészet nemzetközi

megjelenése

14:10 – 14:30 Haba Péter, Magyarország

Chandler, Arizona – Építészeti válságkezelés a sivatag mélyén

14:30 – 14:50 Csanády Gábor, Debreceni Egyetem, Magyarország

A bölcs Salamon egyiptomi temploma Jeruzsálemben

14:50 – 15:10 Katona Vilmos, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi

Egyetem, Magyarország

CHIAROSCURO – fény és árnyék

15:10 – 15:30 Borbás Péter, Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, Magyarország

Ökodizájn Angkor árnyékában
15:30 – 16:00 KÁVÉSZÜNET
3. ÜLÉSSZAK: Határépítészet
Levezető elnök: CSANÁDY Gábor, Debreceni Egyetem, Magyarország
16:00 – 16:20 Ferencz Marcel, Debreceni Egyetem, Magyarország

Téglagravitáció

16:20 – 16:40 Kovács Dániel, hg.hu építészeti és designmagazin, Magyarország

Elektronikus építészet – Építészet az interneten

16:40 – 17:00 Solymos Sándor, Magyar Képzőművészeti Egyetem, Magyarország

Az a hír, ha nincsen hír – az építészet, mint kulturális határterület

17:00 – 17:20 BERTA Erzsébet, Debreceni Egyetem, Magyarország

Az értelem architektonikája (építészeti metaforák az

építészettörténetben)

17:20 – 17:40 Kovács Péter, Debreceni Egyetem, Magyarország

A tér narratívaképző szerepe Babits Mihály Timár Virgil fia című

regényében

17:40 – 18:00 LŐRINCZ Zoltán, Magyarország

A historizálás mint attitűd a kortárs református templomépítészetben



A Tudományos Konferencia bizottságai:
Tudományos bizottság: Szervező bizottság:


Prof. emeritus Bánhidi László

(HU)




Dr. Kalmár Ferenc

Dr. Olga Bancea

(RO)




Dr. Varga Emilné

Dr. Bodnár Ildikó

(HU)




Csiha András

Dr. Michele De Carli

(IT)




Wesselényi-Garai Andor

Prof. Derek Clement Croome

(EN)




Dr. Gulyás Lajos

Dr. Igor Drstvsensek

(SLO)




Dr. Csomós György

Dr. Eugen Ioan Gergely

(RO)




Dr. Husi Géza

Prof. Gyenge Csaba

(RO)




Dr. Halász Györgyné

Halász Györgyné Dr.

(HU)




Dr. Horváth Róbert

Dr. Horváth Róbert

(HU)




Dr. Kocsis Imre

Dr. Husi Géza

(HU)




Dr. Kovács Imre

Prof. Guðni Jóhannesson

(IS)




Dr. Tiba Zsolt

Prof. Jolánkai Géza

(HU)




dr. Fazekas Lajos

Dr. Kalmár Ferenc

(HU)




Ferenc Marcel DLA

Dr. Kocsis Imre

(HU)







Dr. Kovács Imre

(HU)







Prof. Ivan Kuric

(SK)







Prof. Stanislaw Legutko

(PL)







Dr. Phalguni Mukhopadhyaya

(CA)







Prof. Jozef Novák-Marcincin

(SK)







Prof. Bjarne Olesen

(DK)







DR. Stefan Oniga

(RO)







Prof. Pokorádi László

(HU)







Prof. Adrian Retezan

(RO)







Prof. Sahin Yildirim

(TR)







Prof. Ioan Sârbu

(RO)







Dr. Dietrich Schmidt

(D)







Prof. Cristina Schreiner

(RO)







Prof. Sztrik János

(HU)







Prof. Telekes Gábor

(HU)







Dr. Tiba Zsolt

(HU)







Dr. Varga Emilné

(HU)







Dr. Várady Géza

(HU)







Prof. Zöld András

(HU)




















A Szakkiállításon bemutatkozó cégek:
AIR TRADE CENTRE Hungary Kft MOFÉM ZRt

AIRVENT Légtechnikai ZRt NAGÉV Ipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft

ALNOR Magyarország Kft OVENTROP Magyarország Kft

aquatherm-hungaria Kft PANOL-PLUSZ Kft

BAUSOFT Pécsvárad Kft PARADIGMA Hungária Kft

CLH Hűtés- és Klímatechnikai Kft PURMO Magyarország képviselet

COMPTECH Kft RECZIMPEX Kft

DANFOSS Kft REHAU Forgalmazó Kft

DD Dana Bt (Tapcon) RETTIG Hungary Kft

DE Műszaki Kar ROSENBERG Hungária Kft

DEBRECENI HŐSZOLGÁLTATÓ ZRt SAIA-BURGESS Controls Kft

E-BUILD Kft SCHAKO Kft

ÉPÜLETGÉPÉSZET Kiadó Kft SCHIEDEL Kéménygyár Kft

FAG Magyarország Ipari Kft SIEMENS ZRt IBT / HVP

Freudenberg Simrit Kft SINUS-KER Kft

GYUR’MA Kft SONTEX Hungária Kft

HAJDUFLEX Kft SPM Budapest Kft

HENKEL Magyarország Kft TEKNO POINT Hungary Kft

HERZ Armatúra Hungária Kft TROX Austria GmbH Magyarországi Fióktelep

HungaroCAD Informatikai Kft VAILLANT Saunier Duval Kft

IAS Automatika Kft VIVACO Kft

ICE-STAR Kft VÍZ-GÁZ-FŰTÉSTECHNIKA szakfolyóirat

IMI International Kft WILO Magyarország Kft

Létesítményenergetikai Klaszter YORKSHIRE FITTINGS Gyártó Kft…



MAGYAR INSTALLATEUR szakfolyóirat


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət