Ana səhifə

Metodika monitoringu strukturáLNÍch fondů (CÍle 1) na úrovni rámce podpory společenství


Yüklə 1.91 Mb.
səhifə2/4
tarix27.06.2016
ölçüsü1.91 Mb.
1   2   3   4

Definice úkolů subjektů zapojených v procesu monitorování

Subjekty zapojené v procesu monitorování plní řadu úkolů. Definicím úkolů se věnuje následující tabulka včetně naznačení míry odpovědnosti a periodicity aktivit v procesu monitorování. Tabulka se týká těchto subjektů:


a.ŘO RPS: Řídicí orgán Rámce podpory Společenství

b.ŘO OP: Řídicí orgány jednotlivých operačních programů

c.MV RPS: Monitorovací výbor Rámce podpory Společenství

d.PM: Pracovní skupina pro monitorování (se zástupci ŘO RPS a OP)

e.MMR – OMP: Odbor monitorování programů

f.PO: Platební orgán



g.MMR-OI: Odbor informatiky
Tabulka 2: Definice úkolů subjektů „a“ až „g“ v procesu monitorování


Aktivity a definice úkolů

a

b

c

d

e

f

g

Plnění

1.

Zadání vstupních údajů za RPS a OP do IS MSSF-CENTRAL včetně číselníků

Z

Z




I

S







Začátek. prog.období

2.

Aktualizace dat IS ŘO OP




Z










I




průběžně

3.

Aktualizace dat v  IS MSSF-CENTRAL

S

Z




I

S

I




průběžně

4.

Prověřování technické funkčnosti IS MSSF-CENTRAL

S

S




I

Z

S




průběžně

5.

Zabezpečení technické funkčnosti IS MSSF-CENTRAL




S




I

S




Z

průběžně

6.

Ověření aktuálnosti přístupových práv.




S




I

Z







průběžně

7.

Rozvoj IS MSSF-CENTRAL

S

S




S

Z

S




průběžně

8.

Vazby na ostatní IS v procesu implementace monitorování




S




I

S

S




průběžně

9.

Příprava měsíční sestavy

Z

S
















měsíčně

10.

Příprava pololetní zprávy

Z

S

I







S




pololetně

11.

Příprava výroční zprávy

Z

S

I







S




ročně

12.

Schvalování výroční zprávy







Z













ročně

13.

Přenos dat z IS MSSF-CENTRAL do databáze EK SFC

Z

S










S




dle stanoveného harmonogramu

14.

Příprava závěrečné zprávy o realizaci RPS

Z

S
















konec prog. období

15.

Schválení závěrečné zprávy o realizaci RPS

S




Z













konec prog. období

16.

Sběr dat s obsahem zaměřeným na sledování účinnosti a hospodárnosti využívání podpory na úrovni OP




Z










S




průběžně

17.

Sběr dat s obsahem zaměřeným na sledování účinnosti a hospodárnosti využívání podpory na úrovni RPS

Z

S










S




průběžně

Legenda k symbolům požitým v tabulce:



Z – zodpovídá, S – spolupracuje, I – je informován
Definice úkolů s vazbou na tabulku 2:


  1. Zadání vstupních údajů za RPS a OP do IS MSSF-CENTRAL – těžiště práce je na začátku programovacího období před realizací jednotlivých OP. Představuje zadání programového rámce RPS a OP, tj. údajů o prioritních osách, prioritách, opatřeních, finančních alokacích, ukazatelích, naplňování číselníků atd. ve shodě s požadavky IS MSSF CENTRAL. Odpovědnost za zadání vstupních údajů mají ŘO RPS a ŘO OP.




  1. Aktualizace dat v IS ŘO OP (MONIT, ISOP, SAP) - je prováděna průběžně a spadá pod odpovědnost každého z ŘO OP.




  1. Aktualizace dat v  IS MSSF CENTRAL - aktivity jsou metodicky obdobné jako u aktualizace dat podle bodu 2 uvedených úkolů.




  1. Prověřování technické funkčnosti sítě IS MSSF CENTRAL - je v kompetenci Odboru monitorování programů MMR. V rámci této aktivity je zajišťována vnitřní kontrola funkčnosti sítě IS. Sítí IS se rozumí vazby všech IS, které jsou k monitorování strukturální intervence relevantní. Provedení nápravy zjištěných nedostatků je prostřednictvím Pracovní skupiny pro monitorování uplatněna u jednotlivých ŘO, které jsou k provedení nápravy zjištěné nesrovnalosti kompetentní.




  1. Zabezpečení technické funkčnosti IS MSSF CENTRAL – je v odpovědnosti Odboru informatiky MMR. Definice požadavků na technické zabezpečení vycházejí z aktivit prováděných Odborem monitorování programů MMR.




  1. Ověřování aktuálnosti přístupových práv - je zabezpečováno Odborem monitorování programů MMR v koordinaci s ŘO OP s cílem udržovat seznam registrovaných uživatelů IS MSSF CENTRAL v aktuální podobě v souladu s pravidly stanovenými ŘO RPS a ŘO OP.


7. Rozvoj IS MSSF CENTRAL - je proces, při kterém ŘO a PO definují požadavky na další rozvoj IS a předkládají je na jednání PS pro monitorování k posouzení (schválení) a případnému zapracování do IS MSSF CENTRAL.
8. Vazby na ostatní IS v procesu implementace monitorování - zabezpečuje propojení zdrojových IS (MONIT, ISOP, SAP) s IS MSSF CENTRAL v rámci systému monitorování strukturálních fondů, především z pohledu procesu výměny dat na rozhraní různých systémů.
9. Příprava měsíční sestavy - je procesem, ve kterém ŘO RPS zpracovává sestavu na základě podkladů ŘO OP a IS MSSF CENTRAL. Komentář sestavy může obsahovat závěry v různé podobě:


  • na základě této sestavy může ŘO RPS přistoupit k analýze rizik a jejich případnému řešení,

  • ŘO příslušného OP předává ŘO RPS podklady, které doplňují informace potřebné pro vypracování měsíční sestavy (podrobnosti viz. kapitola 7).


10. Příprava pololetní zprávy - je proces, při kterém jsou informace z měsíčních sestav agregovány na půlroční bázi, doplněny o podklady předané ŘO OP a PO obsahující údaje, které nejsou zahrnuty v IS MSSF CENTRAL. Pololetní zpráva je předkládána pro informaci Monitorovacímu výboru RPS (MV RPS).
11. Příprava výroční zprávy - jsou využity údaje a podklady výročních zpráv za jednotlivé OP, předkládané všemi ŘO OP s časovým předstihem, o kterém se ŘO RPS s partnerskými ŘO OP předem dohodne, dále podklady PO a případné externí vstupy.
12. Schvalování výroční zprávy – je proces, podobně jako předchozí práce týkající se reportingu, který není v podmínkách ČR prověřen a vychází se ze zkušeností z předvstupního období. Pro tento proces a všechny úkoly dále uvedené platí potřeba úzké součinnosti všech ŘO. Výroční zprávy jsou schvalovány MV RPS.
13. Přenos dat z IS MSSF CENTRAL do databáze EK SFC (Structural Funds Common Database) - je realizováno prostřednictvím předepsaných sestav (tabulek) formou generování a odesílání textových souborů (dle pevně definovaného rozhraní EK). Údaje odesílané elektronickou cestou musí být doprovázeny odesláním schválené tištěné verze.
14. Příprava závěrečné zprávy o realizaci RPS – je založena na informacích z výročních zpráv za RPS i OP a informuje o dosažení cílů RPS.
15. Schválení závěrečné zprávy o realizaci RPS – Po vypracování závěrečné zprávy ŘO RPS a jejím předložení MV RPS dojde ke schválení ze strany MV RPS.
16. Sběr dat s obsahem zaměřeným pro sledování účinnosti a hospodárnosti využívání podpory na úrovni OP – je úkolem ŘO jednotlivých OP. V procesu monitorování jsou shromážděna a tříděna data tak, aby mohla být využita pro potřeby evaluace – tzv. pro sledování účinnosti a hospodárnosti. Toto sledování je logickým vyústěním potřeb monitorování pro včasnou výstrahu v případě neshody mezi cíli OP a jejich naplňování.
17. Sběr dat s obsahem zaměřeným pro sledování účinnosti a hospodárnosti využívání podpory na úrovni RPS – je úkolem ŘO RPS. V procesu monitorování jsou shromážděna a tříděna data tak, aby mohla být využita pro potřeby evaluace – tzn. pro sledování účinnosti a hospodárnosti. Toto sledování je logickým vyústěním potřeb monitorování pro včasnou výstrahu v případě neshody mezi cíli RPS a jejich naplňování.

1   2   3   4


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət