Ana səhifə

IŠvada dėL galimo interesų konflikto


Yüklə 41 Kb.
tarix25.06.2016
ölçüsü41 Kb.




LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO
ETIKOS IR PROCEDŪRŲ KOMISIJA





IŠVADA
DĖL galimo interesų konflikto

2013-04-17 Nr.101-I-2

Vilnius
Seimo Etikos ir procedūrų komisija (toliau – Komisija): Viktoras Fiodorovas, Povilas Gylys, Petras Gražulis, Vytautas Juozapaitis, Orinta Leiputė, Andrius Palionis, Valdas Skarbalius, Valentinas Stundys, Stasys Šedbaras, Leonard Talmont, Dalia Teišerskytė, Darius Ulickas, Povilas Urbšys, Mečislovas Zasčiurinskas, Edvardas Žakaris, atsižvelgdama į grupės Seimo narių prašymą, vertino, ar Seimo narys Bronius Bradauskas privalo prieš pradedant Medžioklės įstatymo 7, 8, 9, 11, 12, 13, 18, 22 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo projekto Nr. XP 3116(5) priėmimo procedūrą Seimo plenariniame posėdyje informuoti posėdžio pirmininką apie interesų konflikto grėsmę ir nusišalinti nuo tolesnio klausimo svarstymo ir balsavimo. Taip pat tuo pačiu klausimu į Komisiją kreipėsi UAB „Delfi“ reporterė Inga Labutytė ir visuomenės atstovai.
Etikos ir procedūrų komisija konstatuoja:

Seimo narys Bronius Bradauskas 2013 m. balandžio 10 d. išrinktas Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (toliau – Draugija) pirmininku, įsipareigojusiu atstovauti ir veikti Draugijos interesais.

Draugijos duomenimis Lietuvos Respublikoje yra apie 26 000 registruotų medžiotojų. Tuo tarpu Lietuvos miško savininkų asociacijos duomenimis 2012 m. pabaigoje Lietuvos Respublikoje buvo apie 248 000 privačių miškų savininkų.

2013 m. balandžio 18 d. Lietuvos Respublikos Seimo posėdžio darbotvarkėje numatytas Medžioklės įstatymo 7, 8, 9, 11, 12, 13, 18, 22 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo projekto priėmimas. Grupei Seimo narių kilo abejonių, kad Seimo narys Broniaus Bradauskas, balsuojant dėl šio įstatymo projekto veiks Draugijos, o ne Tautos ir Lietuvos valstybės interesais, nes nurodytas įstatymo projektas Draugijos vertinamas palankiai, kaip daugiau tenkinantis medžiotojų, o ne sklypų savininkų, interesus ir taip sukels interesų konflikto grėsmę.

Lietuvos Respublikos Seimo statuto 18 straipsnis nustato Seimo nariams prievolę vengti interesų konflikto: „Kiekvienas Seimo narys, eidamas Seimo nario pareigas, privalo vengti interesų konflikto tarp Seimo nario privačių interesų ir jo pareigų atstovauti visuomenės interesams, taip pat neturi elgtis taip, kad visuomenėje kiltų abejonių, kad toks konfliktas yra. Seimo narys privalo daryti viską, kad jo sąžiningumas nekeltų visuomenei abejonių“. Privatūs interesai apibrėžiami Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 2 straipsnio 2 dalyje „Privatūs interesai   asmens, dirbančio valstybinėje tarnyboje, (ar jam artimo asmens) asmeninis turtinis ar neturtinis suinteresuotumas, galintis turėti įtakos sprendimams atliekant tarnybines pareigas“.

Atkreiptinas dėmesys į Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo 2004 m. liepos 1 d. nutarimą, kuriame pažymėta, kad Seimo nario laisvas mandatas negali būti naudojamas Seimo nario ar jam artimų asmenų arba kitų asmenų asmeniniais ar grupiniais interesais, kandidatą į Seimo narius iškėlusių ar jį rėmusių politinių partijų ar politinių organizacijų, visuomeninių organizacijų, kitų organizacijų ar kitų asmenų interesais, kitų organizacijų ar kitų asmenų interesais, t. y. partikuliariniais interesais. Pagal Konstituciją Seimo narys yra ne politinių partijų ar politinių organizacijų, visuomeninių organizacijų, kitų organizacijų, interesų grupių, teritorinių bendruomenių, savo apygardos rinkėjų atstovas Seime – jis atstovauja visai Tautai.

Lietuvos Respublikos Seimo statuto 18 straipsnio 6 dalyje Seimo nariai, kurie tam tikru svarstomu klausimu turi privatų interesą, prieš prasidedant klausimo svarstymui arba svarstymo metu privalo informuoti posėdžio pirmininką apie interesų konflikto grėsmę ir nusišalinti nuo tolesnio klausimo svarstymo ir balsavimo.

Etikos ir procedūrų komisija nusprendė:

Vadovaujantis Seimo statuto 78 straipsnio 1 dalies 10 punkto nuostata ir atsižvelgiant į Seimo Statuto 18 straipsnio 6 dalyje nustatytus reikalavimus, rekomenduoti Seimo nariui Broniui Bradauskui nusišalinti nuo balsavimo priimant Medžioklės įstatymo 7, 8, 9, 11, 12, 13, 18, 22 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo projektą Nr. XP 3116(5).

Komisijos pirmininkas Valentinas Stundys





Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət