Ana səhifə

Coca Cola Light Games National Championships 30/04/2010 to 1/05/2010 tcl stadium, Suva, Fiji Results


Yüklə 436.7 Kb.
səhifə1/6
tarix26.06.2016
ölçüsü436.7 Kb.
  1   2   3   4   5   6



Coca Cola Light Games National Championships - 30/04/2010 to 1/05/2010

TCL Stadium, Suva, Fiji

Results

Event 1 Boys Javelin Throw Intermediate

================================================================

Name Age School Finals

================================================================

Finals

1 Manoa Taletawa 17 WBK 53.36m



2 Opeti Delana 17 AGH 53.26m

3 Jone Volitilau 16 MBH 52.55m

4 Atueta Savou 17 ST. JOHNS COLLEGE 49.86m

5 Vakaraici Mavoa 17 SVC 49.80m

6 Sunia Bose 16 BAP 48.79m

7 Pauliasi Vakawaletabua 17 MBH 48.27m

8 Kinijoji Ramasima 17 BUA COLLEGE 47.60m

9 Joji Ravucake 17 QVS 47.15m

10 Rauloa Kanawale 17 LHS 46.15m

11 Iosefo Bulavakarua 17 NAP 46.07m

12 Benjamin Delaivoni 17 SAV 45.89m

13 Albert Tuisue 17 KPS 44.70m

14 Joeli Liwaiono 16 XAVIER COLLEGE 44.03m

15 John Madigibuli 17 WCC 43.07m

16 Pita Matabalei 17 ST. JOHNS COLLEGE 42.69m

17 Peni Koroi 17 SCH 42.48m

18 Mataiasi Soroverata 17 NVC 42.20m

19 Semisi Kalidole 17 KPS 41.99m

20 Sisa Bevu 16 TDS 36.90m

21 Ilaitia Lokokabaira 16 YAS 35.05m

22 Solomoni Ratu 16 YAS 32.95m

23 Lorima Seru 17 CENTRAL COLLEGE 30.63m

24 Joeli Mualelekibau 16 NILSEN HIGH SCHOOL 29.90m

Event 2 Girls Discus Throw Intermediate

================================================================

Name Age School Finals

================================================================

1 Susana Vakaotia 17 NAP 30.06m

2 Amelia Rokolacadamu 17 JAS 26.67m

3 Titilia Tuwai 17 NATABUA HIGH SCHOOL 25.75m

4 Sera Daunakamakama 17 LHS 25.60m

5 Asenaca Karia 16 VUN 25.46m

6 Neomai Kulia 17 DSM 24.04m

7 Paulini Valesu 16 XAVIER COLLEGE 24.00m

8 Livini Tinai 17 NKV 23.33m

9 Seini Finau 16 STM 22.57m

10 Sainimere Rokotale 17 LMS 22.29m

11 Rina Lauwai 17 LOM 22.27m

12 Sokoveti Biau 16 ADI CAKOBAU SCHOOL 22.19m

13 Naomi Nailolo 17 SVH 22.08m

14 Grace Valetine 17 VOTUALEVU COLLEGE 21.55m

15 Luisa Lasaqa 17 NAV 21.54m

16 Naomi Colauto 16 NTS 20.30m

17 Anaseini Natolo 17 BMS 19.82m

18 Georgina Baleinacagi 17 LDS 19.13m

19 Polly Senibulu 16 SUN 18.52m

20 Teresia Biukoro 17 YAT 18.16m

21 Sisilia Waqairatavo 16 LABASA COLLEGE 18.10m

Event 3 Boys Shot Put Senior

================================================================

Name Age School Finals

================================================================

1 Uliano Samunaka 19 RNS 13.39m

2 Mataika Baleilomaloma 20 MBH 12.96m

3 Josefa Rokosuli 18 ST. JOHNS COLLEGE 12.04m

4 Melikisua Moce 19 QVS 11.84m

5 Kinijoji Mawa 20 STH 11.76m

6 Josefa Yagomate 19 VOTUALEVU COLLEGE 11.75m

7 Oreti Lutumaiseneai 18 NILSEN HIGH SCHOOL 11.28m

8 Jone Tuiono 18 NAS 11.12m

9 Timoci Nacoko 19 WCC 11.07m

10 Luke Waqanilotuvou 18 NATABUA HIGH SCHOOL 10.77m

11 Pinini Daulali 19 NAD 10.72m

12 Jale MacGoon 20 SCC 10.65m

13 Onisimo Tagicakibau 18 SUVA GRAMMAR SCHOOL 10.60m

14 Kasimiro Tiritabua 19 RKS 10.29m

15 Viliame Logavatu 19 LMS 10.19m

16 Apisalome Waqatabu 18 LABASA SANGA 9.98m

17 Viliame Tabuyalewa 19 LHS 9.70m

18 Baba Mainavakaravi 18 NAV 9.57m

19 Kaminieli Toanikeve 19 LHS 9.55m

20 Cyril Tavui 19 XAVIER COLLEGE 9.35m

21 Jolame Luka 19 YAS 9.31m

22 Alipate Samaca 19 YAS 8.28m

Event 4 Girls Long Jump Senior

=====================================================================

Name Age School Finals Wind

=====================================================================

1 Teresia Maritina 19 KHALSA COLLEGE 5.09m NWI

2 Melaia Naqila 18 ADI CAKOBAU SCHOOL 5.06m NWI

3 Lusiana Cabetimoala 18 XAVIER COLLEGE 4.75m NWI

4 Claire Whippy 18 VOTUALEVU COLLEGE 4.72m NWI

5 Camari Serau 18 NATABUA HIGH SCHOOL 4.46m NWI

6 Miriama Radiniulele 18 VOTUALEVU COLLEGE 4.44m NWI

7 Sovanatabua Sukanaisoro 19 RAMPUR COLLEGE 4.35m NWI

8 Mereani Vesikula 18 ADI CAKOBAU SCHOOL J4.35m NWI

9 Loraini Ceva 18 TNC 4.26m NWI

10 Miriama Cegunaivalu 19 VUN 4.24m NWI

11 Viniana Rauraue 18 LABASA COLLEGE 4.15m NWI

12 Arieta Luvu 18 DRA 4.12m NWI

12 Taina Sililawai 18 CSS 4.12m NWI

12 Sainiana Saisai 18 NVC 4.12m NWI

15 Stella Naivalulevu 18 RRP 4.11m NWI

16 Meri Taufa 20 LBS 4.10m NWI

17 Karalaini Tavuto 19 SVH 4.02m NWI

18 Ana Tabua Jack 18 NTS 4.00m NWI

19 Anaseini Naibunedamu 18 LAS 3.83m NWI

Event 5 Boys High Jump Intermediate

================================================================

Name Age School Finals

================================================================

1 Isikeli Waqa 16 DUDLEY HIGH SCHOOL 1.89m

2 Kitione Botitu 17 RKS 1.86m

....Event 5 Boys High Jump Intermediate

3 Josua Tubunavere 17 RNS 1.80m

4 Pauliasi Naisau 17 RKS 1.75m

5 Eugene Chow 17 MBH J1.75m

6 Penijamini Vunisa 16 XAVIER COLLEGE J1.75m

7 Alivereti Rusi 17 MBH 1.70m

7 Usaia Navia 17 VHS 1.70m

7 Sekove Vakasia 16 MSS 1.70m

10 Peni Werebanivau 16 NATABUA HIGH SCHOOL 1.65m

11 Ifereimi Delaikoro 16 LABASA COLLEGE 1.60m

11 Sukulu Kacibalavu 16 LDS 1.60m

13 Serevi Loco 17 VAT 1.45m

13 Sakaraia Naisua 17 DAV COLLEGE, BA 1.45m

13 Jonasa Tuitavua 17 TILAK HIGH SCHOOL 1.45m

-- Aleposo Likuori 16 NKV NH

-- Mohammed Hussain 17 LABASA COLLEGE NH



Event 6 Girls High Jump Junior

================================================================

Name Age School Finals

================================================================

1 Laite Tuicake 15 ADI CAKOBAU SCHOOL 1.50m

2 Arieta Colata 15 NAS 1.45m

2 Georgia Ayers 14 SJS 1.45m

4 Kolora Qativi 15 TILAK HIGH SCHOOL J1.45m

5 Vitalino Saleleyawa 15 PEN 1.40m

6 Karalaini Satuwere 14 NADI COLLEGE 1.35m

6 Kinisimere Matavesi 15 XAVIER COLLEGE 1.35m

6 Eka Diweti 14 LABASA SANGA 1.35m

9 Sosefina Rusivakula 15 VDM 1.30m

-- Anareta Sekatoka 15 LOM NH

-- Vutaieli Buatavatava 15 ADI CAKOBAU SCHOOL NH

Event 7 Boys Long Jump Sub Junior

=====================================================================

Name Age School Finals Wind

=====================================================================

1 Atonio Matana 13 HFS 4.88m NWI

2 Sairusi Roqica 13 RAMPUR COLLEGE 4.67m NWI

3 Jone Ratukubou 13 CUVU COLLEGE 4.57m NWI

4 Etuate Salele 13 AGH 4.49m NWI

5 Zephanaiah Tavu 13 XAVIER COLLEGE 4.47m NWI

6 Peniasi Waitabu 13 VOTUALEVU COLLEGE 4.39m NWI

7 Suliasi Bosenavulagi 12 LMC 4.36m NWI

8 Vilimone Vatubuli 13 STH 4.23m NWI

9 Joseva Tuninasolo 13 WBK 4.21m NWI

10 Mesake Bisi 13 SVH 4.16m NWI

11 Sailasa Powell 13 RAMPUR COLLEGE 4.09m NWI

12 Simione Peckham 13 SOL 4.07m NWI

13 Ilai Vasulevu 13 VKH 4.00m NWI

14 Atonio Damudamu 12 NAP 3.98m NWI

15 Bruce Hughes 13 NMC 3.97m NWI

16 Tuidraki Samusamuvodre 12 NDM 3.87m NWI

16 Sailosi Tokoni 13 BUA COLLEGE 3.87m NWI

18 Nicholas Phelps 12 ISS 3.80m NWI

19 Asheesh Prasad 13 WAIQELE 3.77m NWI



....Event 7 Boys Long Jump Sub Junior

20 Alivereti Vatakaya 13 REW 3.72m NWI

Event 8 Girls 1500 Metre Run Senior

================================================================

Name Age School Finals

================================================================

1 Mereseini Naidau 14 NAD 4:59.41

2 Melaia Bola 14 WMS 5:01.18

3 Oripa Adicoka 14 VUN 5:01.41

4 Akesa Drotini 18 ADI CAKOBAU SCHOOL 5:05.09

5 Liliviwa Vivusa 17 WML 5:17.78

6 Losalini Qalia 15 WBK 5:18.58

7 Asenaca Bele 17 SCC 5:24.88

8 Peniana Tinaimana 15 NAV 5:26.28

9 Noela Taqai 18 SUVA GRAMMAR SCHOOL 5:27.83

10 Unaisi Likunokonoko 14 VDM 5:34.65

11 Salote Naiula 18 NAD 5:34.82

12 Laisani Cawai 14 BA SANATAN COLLEGE 5:34.84

13 Brittany White 15 ISN 5:37.25

14 Litia Vunisautu 14 YAS 5:42.76

15 Lemaira Maca 13 DUAVATA SECO 5:44.99

16 Miriama Kalou 16 THOMAS BAKER 5:45.35

17 Mereia Dilacakubou 16 YAS 5:46.78

18 Eseta Wasa 14 SCH 5:48.02

19 Sonia Tiritabua 14 ST. JOHNS COLLEGE 6:09.91

20 Bibiana Likuqica 14 ST. JOHNS COLLEGE 6:19.33

21 Torika Bula 18 YAS 6:50.19

21 Verenaisi Talai 14 DSM 6:50.19

-- Narieta Disaurara 18 BUA COLLEGE NT

-- Maria Bogi 15 NAP NT

-- Makitalena Nagonevulavul 16 WSS NT

-- Lusiana Adimunuwa 15 SVH DNF



Event 9 Boys 1500 Metre Run Junior

================================================================

Name Age School Finals

================================================================

1 Urupeni Senibulu 15 MBH 4:29.92

2 Inia Sili 15 GKS 4:29.95

3 Zubair Dean 15 SUVA MUSLIM COLLEGE 4:30.52

4 Isimeli Vasua 15 QVS 4:39.55

5 Mosese Ratucoko 15 SOL 4:48.02

6 Vidri Driu 14 VOTUALEVU COLLEGE 4:49.21

7 Jone Bulakina 15 LEK 4:51.61

8 Muni Chetty 15 KAV 4:55.02

9 Ravnil Kumar 14 VOTUALEVU COLLEGE 4:56.14

10 Mofeez Shah 15 VDM 4:57.49

11 Chris Raju 15 XAVIER COLLEGE 4:59.41

12 Sireli Vucuqali 14 QVS 5:00.41

13 Sharnit Ram 15 VDM 5:02.30

14 Josese Rabesa 14 DREKETI HIGH SCHOOL 5:08.98

15 Asivorosi Senikaucava 15 NAV 5:09.29

16 Jone Rabakewa 15 RA HIGH SCHOOL 5:12.17

17 Eremasi Bogidrau 15 RA HIGH SCHOOL 5:13.14

18 Pio Baleicoqe 15 NAP 5:14.80



....Event 9 Boys 1500 Metre Run Junior

19 Emosi Diani 15 RIC 5:16.77

20 Viliame Vakatalesau 15 LAT 5:17.47

21 Tevita Ramana 15 NVS 5:21.85

22 Naelesoni Navuase 15 ST. JOHNS COLLEGE 5:34.52

-- Semi Malainasiga 15 NUKU SECONDA DNF

-- Jone Matavakaloloma 15 ALS DNF

-- Vineshwar Pillay 15 CUVU COLLEGE DNF

-- Garish Prasad 15 BDA DNF

Event 10 Boys 1500 Metre Run Intermediate

================================================================

Name Age School Finals

================================================================

1 Muni Chetty 17 NATABUA HIGH SCHOOL 4:22.59

2 Epeli Batisila 16 NKV 4:22.77

3 Peni Keteiwai 17 NAD 4:22.88

4 Temesi Tuwai 16 KHALSA COLLEGE 4:29.56

5 Ajeshwar Singh 17 CUVU COLLEGE 4:30.34

6 Jack Niubalavu 16 KPS 4:32.06

7 Ruben Collin 17 WML 4:36.32

8 Anare Tokailagi 16 MBH 4:39.58

9 Epeli Leqamaiwai 16 DUDLEY HIGH SCHOOL 4:41.60

10 Vineel Naidu 16 LABASA COLLEGE 4:42.01

11 Mohammed Khan 17 BTS 4:42.54

12 Josefa Tuwai 17 ST. JOHNS COLLEGE 4:45.20

13 Kunal Reddy 17 ANDHRA COLLEGE 4:50.79

14 Nandeep Chand 17 MUA 4:51.84

15 Jiaoti Bativasala 16 SOL 4:55.05

16 Sanjeev Chand 16 VOTUALEVU COLLEGE 4:56.71

17 Taito Navualaba 17 LAMI HIGH SCHOOL 4:56.87

18 Joeli Nala 17 NAC 5:02.53

19 Rupeni Lomo 16 YAS 5:24.00

20 Nadumu Rasekaia 16 YAS 5:24.20

-- Rohit Chand 17 TAB NT

-- Tavite Baleinadogo 17 ST. VINCENT COLLEGE NT

-- Mosese Baledrokadroka 16 SUN NT

-- Emori Vakalelebula 17 LAT NT

-- Emosi Baleira 17 NAV NT

-- Aca Bale 17 AMC NT

-- Bonifasio Kata 16 SOL NT

-- Samisoni Baikeitoga 16 RKS NT



Event 11 Boys 1500 Metre Run Senior

================================================================

Name Age School Finals

================================================================

1 Varasiko Toge 19 LOM 4:15.10

2 Jone Draunileba 20 NAD 4:16.86

3 Koto Tavei 19 NAC 4:17.50

4 Emosi Bure 18 JOHN WESLEY COLLEGE 4:21.38

5 Amrit Lal 19 RNS 4:22.60

6 Shival Prakash 18 ADP 4:24.55

7 Atonio Asesela 18 SOL 4:28.24

8 Alex Cavutu 18 WML 4:35.00

9 Simione Batavotavo 18 MBH 4:35.66

....Event 11 Boys 1500 Metre Run Senior

10 Sereimaia Namawi 20 RNS 4:37.60

11 Usaia Karalo 20 WMS 4:40.27

12 Vinal Chand 18 NALEBA COLLEGE 4:42.29

13 Ashwin Deo 18 NALEBA COLLEGE 4:42.39

14 Rahul Prasad 18 LBM 4:43.91

15 Peceli Nacolaiviu 18 QVS 4:44.52

16 Luke Tavaialu 18 NAD 4:46.01

17 Paul Steven 18 MTI 4:47.10

18 Semisi Rogone 19 BUA COLLEGE 4:51.97

19 Waisea Ratabacaca 18 RKS 4:52.70

-- Stephen Mali 18 CUVU COLLEGE NT

-- Jone Nairabe 18 VDM NT

-- Semi Lalama 18 MTI NT

-- Mohammed Shamir 18 NUKULOA COLLEGE NT

-- Savenaca Waqatabu 20 SCH NT

-- Akuila Tako 18 LMS NT

-- Jope Seavula 19 VDM DNF



Event 12 Girls 100 Metre Sprint Sub Junior

========================================================================

Name Age School Heats Wind H#

========================================================================

Heats

1 Mereisi Naite 13 SOL 13.87Q NWI 2



2 Adubi Phalangi 12 ISS 13.97Q -1.7 3

3 Mareta Vakalolo 13 REW 14.59Q NWI 1

4 Iliana Lotawa 13 STH 14.15Q NWI 2

5 Asenaca Salele 13 ST. VINCENT COLLEGE 14.52Q -1.7 3

6 Salote Vadara 13 THOMAS BAKER 14.71Q NWI 1

7 Kelera Tinanikaiverata 12 RAMPUR COLLEGE 14.40q NWI 2

8 Salote Vakaotia 13 ST. JOHNS COLLEGE 14.59q -1.7 3

9 Sera Kuanaivalu 13 NAIKAVAKI SE 14.69 -1.7 3

10 Fulori Vuniyayawa 13 JAS 14.73 NWI 1

11 Vasenai Sorova 13 RA HIGH SCHOOL 14.76 NWI 2

12 Litiana Raiqua 13 MUA 14.88 NWI 1

13 Laisenia Pule 13 NAP 14.90 NWI 1

14 Salote Rasaku 12 NUKULOA COLLEGE 14.93 -1.7 3

15 Naomi Valentine 12 AGH 14.95 -1.7 3

16 Melaia Liga 12 DUAVATA SECO 14.96 NWI 1

16 Ema Varo 13 NDM 14.96 -1.7 3

18 Kalara Kubunivudi 13 RAMPUR COLLEGE 14.98 -1.7 3

19 Orelia Koroiladi 13 ST. JOHNS COLLEGE 15.40 NWI 2

20 Alumita Waseiwai 13 VSS 15.60 NWI 2

Event 13 Boys 100 Metre Sprint Sub Junior

========================================================================

Name Age School Heats Wind H#

========================================================================

1 Navitalai Kebubu 13 DAV COLLEGE, BA 12.62Q 0.2 2

2 Manueli Navara 13 XAVIER COLLEGE 13.15Q -1.2 1

2 Epeli Vure 13 NATABUA HIGH SCHOOL 13.15Q -1.3 3

4 Mikaele Sioweli 13 HFS 13.18Q 0.2 2

5 Pita Tuwawa 13 WAIQELE 13.49Q -1.2 1

6 Uwate Kaumaitotoya 13 LDS 13.87Q -1.3 3

7 Mohammed Khan 13 SUVA MUSLIM COLLEGE 13.59q -1.2 1

....Event 13 Boys 100 Metre Sprint Sub Junior

8 Mosheen Ali 13 NMC 13.71q 0.2 2

9 Bale Vatu 13 HFS 13.91 -1.2 1

10 Amenatave Yauvoli 13 QVS 13.99 -1.3 3

11 Jone Kurusiga 13 REW 14.00 0.2 2

12 Josiga Bari 13 STH 14.04 0.2 2

13 Josaia Kelekelevesi 13 ST. VINCENT COLLEGE 14.12 -1.2 1

14 Paulo Butusomo 13 TAB 14.13 -1.3 3

15 Anasa Kumete 13 VOTUALEVU COLLEGE 14.15 0.2 2

16 Simione Ratucove 13 SOL 14.16 0.2 2

17 Eneriko Tupou 13 VKH 14.37 -1.2 1

18 Asaeli Tulagi 13 NAIKAVAKI SE 14.41 -1.3 3

19 Paul Pene 13 RAMPUR COLLEGE 14.44 -1.2 1

20 Sailasa Powell 13 RAMPUR COLLEGE 14.52 -1.3 3

-- Peceli Naloga 13 NDM DQ -1.3 3

Event 14 Girls 100 Metre Sprint Junior

========================================================================

Name Age School Heats Wind H#

========================================================================

1 Elenoa Sailosi 15 ADI CAKOBAU SCHOOL 12.75Q -0.9 1

2 Sisilia Seavula 15 SJS 12.84Q -1.1 2

3 Miliana Waqa 15 SAV 13.41Q -0.4 3

4 Melaia Baroro 14 LBM 13.81Q -1.6 4

5 Sainimili Kanasalusalu 14 REW 13.42Q -1.1 2

6 Litiana Sukanabose 15 SUVA GRAMMAR SCHOOL 13.50Q -0.9 1

7 Kiti Tabukarawa 15 STM 13.59Q -0.4 3

8 Mereseini Nabua 15 DSM 13.88Q -1.6 4

9 Siteri Ravula 14 BUA COLLEGE 13.69 -1.1 2

9 Sainimere Liku 15 VOTUALEVU COLLEGE 13.69 -0.4 3

11 Tavaita Korowai 15 WBK 13.71 -0.4 3

12 Venaisi Tabuamatana 15 LHS 13.74 -0.9 1

13 Anaseini Ravuinadi 15 RSM 13.85 -1.1 2

14 Virisila Litea 15 THOMAS BAKER 13.93 -1.6 4

15 Ilisapeci Lagi 15 NATABUA HIGH SCHOOL 13.97 -0.9 1

16 Vani Likutawake 14 KAMIL COLLEGE 14.07 -1.6 4

17 Maova Rokonai 14 NKV 14.09 -1.6 4

18 Karalaini Vonoyauyau 15 NVC 14.15 -0.9 1

19 Aloesi Qaranivalu 14 ALS 14.16 -0.4 3

19 Esita Buna 14 VUN 14.16 -1.1 2

21 Vani Rairai 14 SVC 14.23 -1.1 2

22 Anasovaia Lewadau 15 RA HIGH SCHOOL 14.27 -0.4 3

23 Salome Vakaliwaliwa 14 AGH 14.35 -1.6 4

24 Milika Ravuelaca 15 VUN 14.38 -0.9 1

25 Lice Ranadi 14 BA SPECIAL SCHOOL 16.81 -1.6 4

Event 15 Girls Triple Jump Intermediate

=====================================================================

Name Age School Finals Wind

=====================================================================

Finals

1 Ana Naimasi 16 LOM 10.60m NWI



2 Bulou Nanise 16 ADI CAKOBAU SCHOOL 10.55m NWI

3 Sainimili Seniloli 17 SUVA GRAMMAR SCHOOL 10.47m NWI

4 Litia Salabogi 16 BASDEN COLLEGE 10.37m NWI

5 Anaseini Mereisi 17 JAS 9.97m NWI

....Event 15 Girls Triple Jump Intermediate

6 Salome Naivuga 17 TDS 9.92m NWI

7 Siteri Tuvi 16 LMS 9.88m NWI

8 Daiana Vakatoga 17 DUDLEY HIGH SCHOOL 9.65m NWI

9 Latileta Kulavere 16 ADP 9.45m NWI

10 Ana Ratu 16 VAT 9.39m NWI

11 Maria Ravouvouniconua 16 ST. JOHNS COLLEGE 9.34m NWI

12 Tabua Ilisapeci 17 NATABUA HIGH SCHOOL 9.32m NWI

13 Reapi Tinai 17 DSM 9.17m NWI

14 Unaisi Laladidi 17 LBM 9.10m NWI

15 Varanisese Vere 17 RNS 9.08m NWI

16 Wainise Young 16 ST. JOHNS COLLEGE 8.92m NWI

17 Luisa Dalituicama 17 LABASA COLLEGE 8.88m NWI

Event 16 Boys 100 Metre Sprint Junior

========================================================================

Name Age School Heats Wind H#

========================================================================

Heats


1 Viliame Rayalu 15 QVS 11.75Q 0.4 2

2 Serevi Waqa 15 SCH 12.06Q -1.7 4

3 Aaron Powell 14 GOSPEL HIGH SCHOOL 12.08Q -2.3 1

4 Vereti Bola 15 ALS 12.22Q -1.8 3

5 Glen Naivalu 15 SUVA GRAMMAR SCHOOL 11.84Q 0.4 2

6 Lote Biturogoiwasa 15 REW 12.29Q -1.8 3

7 Sisari Davui 14 SUN 12.46Q -1.7 4

8 Waisea Daroko 14 ST. JOHNS COLLEGE 12.52Q -2.3 1

9 Sepesa Vosaicake 15 NATABUA HIGH SCHOOL 12.24 0.4 2

10 Setareki Tukana 15 RNS 12.46 -1.8 3

11 Wakenita Katzuki 15 RKS 12.47 0.4 2

12 Peniona Nayaya 15 CUVU COLLEGE 12.48 -1.7 4

13 Ravuama Moala 15 DUDLEY HIGH SCHOOL 12.58 -2.3 1

13 Tevita Baleinausori 15 NATABUA HIGH SCHOOL 12.58 -1.8 3

15 Ponipate Matawalu 15 DREKETI HIGH SCHOOL 12.61 -2.3 1

16 Baleiwai Uate 14 ALS 12.66 -1.7 4

16 Neil Narayan 15 KOROVUTO COLLEGE 12.66 -1.7 4

18 Josaia Lodoviko 15 NAP 12.92 -1.7 4

19 Malakai Domolailai 15 NVC 12.93 -1.8 3

20 Manueli Samuta 15 NKV 12.99 -1.7 4

21 Jasa Tora 15 XAVIER COLLEGE 13.05 -1.8 3

22 Kelemete Koroi 15 ST. BEDES COLLEGE 13.19 0.4 2

23 Ashneel Prasad 15 SCC 13.41 -2.3 1

24 Mohammed Shameem 15 BA SANATAN COLLEGE 13.43 0.4 2

25 Lekima Miller 14 RA SPECIAL SCHOOL 13.68 -1.8 3

26 Rusiate Doidoi 14 LABS 15.56 -2.3 1

27 Simeli Lewadromodromo 14 BA SPECIAL SCHOOL 16.46 -2.3 1

Event 17 Girls 100 Metre Sprint Intermediate

========================================================================

Name Age School Heats Wind H#

========================================================================

1 Leleca Natutusau 16 SUVA GRAMMAR SCHOOL 13.04Q -1.7 2

2 Kinisimere Leitabu 16 WMS 13.13Q -0.6 3

3 Rosi Divalu 16 SAV 13.46Q -1.4 1

4 Temalesi Dilailo 16 SCH 13.60Q -2.2 4

5 Alisi Maramaniruve 17 ADI CAKOBAU SCHOOL 13.11Q -1.7 2

....Event 17 Girls 100 Metre Sprint Intermediate

6 Kinisimere Veitogavi 16 SUVA GRAMMAR SCHOOL 13.22Q -0.6 3

7 Maria Kalara 17 LABASA COLLEGE 13.60Q -1.4 1

8 Kinisimere Maete 16 ST. VINCENT COLLEGE 13.71Q -2.2 4

9 Siteri Vavudali 16 BMH 13.51 -1.7 2

10 Patricia Taea 17 TCOL 13.61 -1.7 2

11 Tavenisa Rokoubi 16 RNS 13.64 -0.6 3

11 Korinihona Amanda 17 CENTRAL COLLEGE 13.64 -1.4 1

13 Taufa Udite 16 SOL 13.85 -0.6 3

14 Reapi Ulunisau 16 NAC 13.89 -2.2 4

14 Losalini Tavece 17 SVH 13.89 -1.7 2

16 Laijipa Rasaku 17 HFS 13.91 -2.2 4

17 Setaita Ramarama 17 LABASA SANGA 13.96 -0.6 3

18 Ilisapeci Kuruvakasiga 16 NAV 14.00 -1.4 1

19 Timaima Qica 16 BMS 14.22 -1.4 1

19 Meredani Vuwai 17 BA SANGAM COLLEGE 14.22 -2.2 4

21 Maria Direca 16 NBS 14.33 -2.2 4

22 Emali Radua 17 DEL 14.37 -0.6 3

22 Katarina Rataku 17 SOL 14.37 -1.7 2

24 Kelera Maramanivalu 16 DEL 14.65 -2.2 4

25 Mereani Mawalu 16 YAS 14.85 -0.6 3

26 Kelera Vere 16 YAS 15.01 -1.4 1

Event 18 Boys 100 Metre Sprint Intermediate

========================================================================

Name Age School Heats Wind H#

========================================================================

1 Lepani Naivalu 17 SUVA GRAMMAR SCHOOL 11.13Q -1.7 1

2 Waisale Ledua 16 SUVA GRAMMAR SCHOOL 11.32Q -2.5 2

3 Filimone Vuniwaqa 17 RNS 11.43Q -1.6 4

4 Mosese Ratu 17 SVC 11.70Q -1.3 3

5 Beretabua Korolevu 17 QVS 11.34Q -2.5 2

6 Jone Ramatau 17 TILAK HIGH SCHOOL 11.51Q -1.6 4

7 Timoci Cirinawasaliwa 17 LDS 11.53Q -1.7 1

8 Sakeo Raloa 17 NAS 11.81Q -1.3 3

9 Tevita Naivalubalavu 16 DIL 11.84 -1.7 1

10 Sakaraia Naisua 17 DAV COLLEGE, BA 11.86 -2.5 2

11 Jone Tirau 17 DAV COLLEGE, BA 11.92 -1.6 4

12 Joseva Tokaduadua 17 DEL 11.94 -1.6 4

13 Maika Nasalato 17 QVS 11.99 -1.3 3

14 Viliame Suwe 17 CENTRAL COLLEGE 12.07 -1.7 1

15 Nacanieli Bose 17 VAT 12.11 -2.5 2

16 Solomone Kurukibulu 17 SOL 12.12 -1.7 1

17 Seremaia Tuirara 17 PSC 12.14 -1.6 4

18 Waisea Bulimaibau 16 SAC 12.19 -1.7 1

19 Maleli Raroa 17 ALS 12.22 -2.5 2

20 Aloisio Tuvai 17 LABASA SANGA 12.26 -1.3 3

21 Kinijoji Tabualevu 16 YAS 12.27 -1.3 3

22 Nemani Lutumailagi 17 LABASA COLLEGE 12.33 -1.7 1

23 Marika Tuiwainunu 16 SUN 12.64 -1.6 4

-- Tiko Bose Wasasala 17 LABASA COLLEGE DQ -2.5 2



Event 19 Girls 100 Metre Sprint Senior

========================================================================

Name Age School Heats Wind H#

========================================================================

1 Paulini Korowaqa 19 SUVA GRAMMAR SCHOOL 12.70Q -1.7 1

2 Seleima Balevesi 18 ADI CAKOBAU SCHOOL 12.97Q -1.1 2

3 Mere Seniloli 18 ADI CAKOBAU SCHOOL 13.12Q -2.0 3

4 Varanisese Nasilasila 19 RNS 13.06Q -1.7 1

5 Keresi Lalabalavu 18 RA HIGH SCHOOL 13.39Q -1.1 2

6 Litia Luisa 20 LHS 13.76Q -2.0 3

7 Asenaca Kalokalo 20 RA HIGH SCHOOL 13.31q -1.7 1

8 Maria Uriotoga 18 ST. VINCENT COLLEGE 13.52q -1.1 2

9 Mere Takai 18 NAC J13.52 -1.7 1

10 Niumai Ragata 19 DREKETI HIGH SCHOOL 13.57 -1.7 1

11 Mere Baba 19 NAV 13.58 -1.1 2

12 Liviana Kula 18 WMS 13.64 -1.1 2

13 Veniana Maivale 18 LABASA SANGA 13.66 -1.1 2

14 Raijieli Daveua 18 STH 13.76 -2.0 3

15 Vasenai Lewaniqevia 19 KAMIL COLLEGE 13.96 -2.0 3

16 Mereani Ranadi 18 LOM 14.12 -2.0 3

17 Serona Nabola 18 YAS 14.55 -2.0 3

18 Setaita Saqanaivalu 18 LBM 15.17 -1.7 1


  1   2   3   4   5   6


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət