2016 All Star Rosters
SE Girls
Coaches: BJ Mayer, IC West Jerad Garland, Pella
10 Cheyanne Adamson Highland
12 Janey Botkins Durant
20 Mallory Wells Davis County
22 Riley Kilbride Burlington Notre Dame
30 Gabrielle Koelker Burlington Notre Dame
32 Courtney Joens City High
40 Rachel Zing Ottumwa
42 Karlie Taylor Eddyville Blakesburg
50 Alex Rath Mid Prairie
52 Katie Maschmann Montezuma
SE Boys
Coaches: Derek Schulte, Montezuma Tom Burger, West Branch
10 Eli Gingerich Iowa Mennonite
12 Matt Pelzer Tipton
20 Will Warner Pella
22 Will Carius Pleasant Valley
30 Brody McKeag Montezuma
32 Nathan Stanger IC Regina
40 Daric Laing Chariton
42 Wali Parks IC West
50 Micah Martin City High
52 Javin Drake Wilton
NE Boys
Coaches: Nate Steege, Waverly-Shell Rock Jim Stewart, Summer-Fredericksburg
10 Jordan Bohannon Linn-Mar
12 Kolin Schulte Anamosa
20 Camry Moore Waverly-Shell Rock
22 Jared Printy Linn_Mar
30 Danny Amlie Janesville
32 Riley Till Dubuque Wahlert
40 Tristan Bohr Crestwood
42 Tra’Von Fagan Cedar Falls
50 Devin Green Cascade
52 Jacob Kuhlemeier West Fork
NE Girls
Coaches: Nate Sanderson, Springville Frank Howell, CR Washington
10 Mackenzie Meyer Mason City
12 Emma Gerdes Cedar Falls
20 Katie Lindeman Grundy Center
22 Alyssa Wiebel Benton Community
30 Arika Woolridge Center Point-Urbana
32 Megan Wagaman Springville
40 Amanda Ollinger Linn-Mar
42 Morgan Boer North Linn
50 Megan Maahs Western Dubuque
52 Lela Sellers Cedar Rapids Kennedy
NW Boys
Coaches: Keith Wagner, IKM-Manning Loren De Jong, MOC/FV
10 Dalton Moser Boyden-Hull
12 DeAndre Burnside SC Heelan
20 Andy Geelan Graettinger-Terril/Ruthven/Ayrshire
22 Connor Murrell SC East
30 Kyle Wagner IKM-Manning
32 Biily Brown Spirit Lake
40 Damon Struve South O’Brien
42 Ryan Kriener Spirit Lake
50 Josh Van Lingen Western Christian
52 Tony Bonner CB Abraham Lincoln
NW Girls
Coaches: Dom Martindale, Spencer Brandon Schwab, Bishop Garrigan
10 Kaely Hummel Cherokee
12 Chanda Zommermaand Unity Christian
20 Faith Troshynski Manson NW Webster
22 Peyton Harmsen Western Christian
30 Sarri Happel Forest City
32 Grace Hanno Bishop Heelan
40 Johanna Vaske Bishop Garrigan
42 Rachel Knutson-Kobold SC West
50 Megan Peshong Okoboji
52 Anna Kiel Unity Christian
SW Boys
Coaches: Matt Carter, SE Polk, B J Terrones, Gilbert
10 Turner Scott WDM Valley
12 Ryan Hawkins Atlantic
20 Nolan Chapman Treynor
22 Dontre English DM North
30 Keaton Van Soelen DM Christian
32 Kyle Juhl Harlan
40 Shammond Ivory Perry
42 Tystan Cummins Ankeny
50 Ted Brown Dowling Catholic
52 Jackson Lamb Nodaway Valley
SW Girls
Coaches: Kristen Meyer, Nevada Cory Bartz, Adair-Casey
10 Ebby Prewitt DM Christian
12 Carleigh Paup Paton –Churdan
20 Paige Beacom St Alberts
22 Zoey Dinkla Adair-Casey
30 Jordyn Moser Harlan
32 Kati Cassabaum Nevada
40 Callie Calfee Bedford
42 Rachel Hinders Johnston
50 Gabie Doud Ballard
52 Tasha Vipond Ankeny Centennial |