Ana səhifə

BÜYÜLÜBAĞ vedat milor seriSİ


Yüklə 47.5 Kb.
tarix26.06.2016
ölçüsü47.5 Kb.
İKİ ÖZEL DENEYİM BULUŞTU VE TÜRKİYE’DE BİR İLK GERÇEKLEŞTİ; “BÜYÜLÜBAĞ VEDAT MİLOR SERİSİ” PİYASADA...
BÜYÜLÜBAĞ’ ın kalitesi Vedat Milor’ un uluslararası şarap kültürü ile birleşiyor ve Türkiye’ de daha önce yapılmamış kupajlar ile sınırlı sayıda üretilmiş birbirinden lezzetli beş çeşit şarapla “Büyülübağ Vedat Milor Serisi” ortaya çıkıyor…
Modern tesislerinde üretilen şarapları ile uluslararası düzeyde aldığı ödüllerle Türk şarapçılığını gururlandıran ve yarattığı her şarabında bu başarısını kanıtlayan “Büyülübağ Şarapları”, şarapseverler için Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor.
Bağlarından yerçekimine uyumlu şaraphanesine kadar üretimin her aşamasında şaraba verdiği özen ve emeğini taçlandırdığı ödüllerlerle, Türk şarapçılığına değer katan “BÜYÜLÜBAĞ”, şarap konusunda uluslararası bilgi, kültür ve deneyime sahip Vedat Milor işbirliği ile yaratılan “Büyülübağ Vedat Milor Serisi” ni, muhteşem kalite ve fiyat dengesi eşliğinde şarapseverlerin beğenisine sunuyor.
Büyülübağ Vedat Milor Serisi” nin Türkiye’ de daha önce yapılmamış kupajlarını da içeren şarapı “SYRAH & TEMPRANILLO & GRENACHEile “CABERNET SAUVIGNON & MERLOT”, “ÖKÜZGÖZÜ & BOĞAZKERE”, “SULTANİYE” ve “ADAKARASI & GRENACHE” şarapları, eşsiz lezzetleri ve gizemi ile özel etiketlenmiş şişelerde sınırlı sayıda üretilerek her şişede yeni bir lezzet sunuyor. Şişelerin özel etiketlerinde yine Vedat Milor tarafından hazırlanan, özellikle Türk mutfağına ait yemeklerle yapılan şarap eşleştirme bilgileri bulunan “Büyülübağ Vedat Milor Serisi” üç kırmızı, bir beyaz ve bir rose şaraptan oluşuyor.

Dünyanın En Çok Bilinen Kupajına Yeni Bir Büyülübağ Yorumu; Cabernet Sauvignon & Merlot…
İzmir’ in Çeşme, Manisa’ nın ise Salihli bölgesinde bulunan ve “BÜYÜLÜBAĞ” için özel olarak yetiştirilen Cabernet Sauvignon ve Merlot üzümlerinden üretilen Cabernet Sauvignon & Merlot, kompleks bukeli, gövdesinden çok zerafeti, cezbedici meyvemsi karakteri ve ipeksi dokusu ile öne çıkıyor. Yumuşak tanenli, bitimi uzun, dengeli bir şarap olan Cabernet Sauvignon & Merlot ‘ un burunda yeşil biber, tarçın, küçük hindistan cevizi ve yaban mersini aromaları öne çıkıyor. Damakta ise daha çok diri asidite ile desteklenen Napolyon kirazı ve yaban böğürtleni lezzeti hissediliyor. Türk mutfağının klasikleri arasında bulunan kuzu incik, kuzu kapama, beğendili kuşbaşı, güveç, kavurma gibi uzun süre kısık ateşte pişmiş et yemekleri yanında Cabernet Sauvignon & Merlot mükemmel bir uyum yakalıyor.
Anadolu’ nun İki Devi İlk Defa Büyülü Şişede; Öküzgözü & Boğazkere…
Denizli’nin Güney bölgesinde bulunan ve “BÜYÜLÜBAĞ” için özel olarak yetiştirilen Öküzgözü ve Boğazkere üzümlerinden üretilen serinin Öküzgözü & Boğazkere kupajı, ağırlıklı olarak anason, taze bütün çekilmiş karabiber ve kuru erik lezzeti ile öne çıkıyor. Aromatik bukesi ve bitiminde uzun süre damakta kalan egzotik baharatlar ile Öküzgözü & Boğazkere, belkemiği sağlam, güçlü yapıda bir şarap olarak dikkatleri çekiyor. Damakta bıraktığı kadifemsi hissi ve yumuşak dokusu, üzerine pudra şekeri serpiştirilmiş kırmızı orman meyvelerinin büyüsünü hissettiriyor. Her türlü ızgara et, köfte ve döner gibi mangalda pişmiş etlerin yanı sıra Öküzgözü & Boğazkere, kıymalı makarna, talaş böreği ve kaşar peyniri gibi sert kabuklu peynirlerin tatlarını ortaya çıkartıyor.
İspanyol Kupajına İlk Türk Dokunuşu; Syrah & Tempranillo & Grenache…
BÜYÜLÜBAĞ” ın İzmir’ in Çeşme bölgesindeki anlaşmalı bağlarında yetiştirilen Syrah, Tempranillo ve Grenache üzümlerinden üretilen kırmızı şarap, Türkiye’de daha önce yapılmamış bir kupaj olmasıyla dikkatleri çekiyor. Yaban çileği, anason, tatlımsı baharatlar ve kırmızı taze biber aromalari içeren Syrah & Tempranillo & Grenache kupajı, Ege bölgesinin doğal kokularını kadehlere taşıyor. Kırmızı orman meyvelerinin lezzetlerini damaklarda yoğun bir şekilde hissettiren ve güçlü bir yapısı olan Syrah & Tempranillo & Grenache lezzetindeki zerafeti ile ön plana çıkıyor. Asiditesi yüksek tanenleri ise yumuşak olan Syrah & Tempranillo & Grenache her türlü et yemeğinin yanında, özellikle mangalda pişmiş yağlı balıklar ya da tuzda pişmiş levrek ile çok iyi uyum sağlıyor.
Yazın Yeni Sultanı; Sultaniye…
BÜYÜLÜBAĞ” ın Denizli’ nin Güney bölgesindeki anlaşmalı bağlarında özel olarak yetiştirilen Sultaniye üzümlerinden üretilen Sultaniye, burunda çağla eriği, ekşi elma ve Ege otları bukeleri ile dikkat çekiyor. Damakta canlı, diri ve keskin bir lezzet bırakan Sultaniye, hafif gövdeli olmasına rağmen lezzeti yoğun bir şarap deneyimi sunuyor. Her türlü salata, zeytinyağlı yemekler, haşlanmış sebzeler, haşlanmış karides, ahtapot ve kızartma küçük balıklar ile uyum sağlıyor.
Yaz Aylarının Büyülü Pembesi ; Adakarası & Grenache Rose
İzmir’ in Çeşme bölgesinde “BÜYÜLÜBAĞ” için özel olarak yetiştirilmiş Grenache üzümleri ve Avşa Adası’nın yerel üzümü olan Adakarası ile üretilen Adakarası & Grenache Rose, iştah açıcı ve ferahlatıcı bir bukeye sahip olmasıyla öne çıkıyor. Damakta bıraktığı kristalleştirilmiş yaz çileği ve tarçınlı elma pastası nüansları ile lezzeti pekiştiren Adakarası & Grenache Rose, son derece dengeli bir şarap olmasıyla dikkat çekiyor. Aperitif olarak içilmesinin yanı sıra, zengin asiditesi ve kompleks meyvemsi karakteri sayesinde, domates soslu balıklar, hamur işleri, pizzalar ve ızgara somon balığı ile harika bir deneyim yaşatıyor.


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət