Ana səhifə

10 Kasım’da büyük bir gurur yaşadık


Yüklə 257.89 Kb.
səhifə5/5
tarix25.06.2016
ölçüsü257.89 Kb.
1   2   3   4   5

Suna ve İnan Kıraç’tan 2 milyon dolar bağış

Baloya, Türkiye’nin önde gelen iş, medya, spor ve sanat camiasından yaklaşık 600 kişi katıldı. Gecede Suna ve İnan Kıraç, yaptıkları 2 milyon dolarlık bağışla Eğitim Gönüllüleri’nin İstanbul Fındıkzade Eğitim Parkı’nın tüm masraflarını üstlenerek, 10’uncu Yıl Kampanyası’nı başlattı. Davetiyeleri bin dolardan satılan gecede, Eğitim Gönüllüleri’nin ilköğretim çağı çocuklarına verdiği eğitim desteği için 820 bin YTL’ye yakın bir kaynak sağlandı. Balo’da, İzzet Öz tarafından hazırlanan bir VTR ile Cumhuriyet’in ilanından sonra başlatılan eğitim seferberliği ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın on yılı vurgulandı. Balo salonu, 1920’leri anımsatacak şekilde “artdeco” tarzında düzenlendi.


FIAT yöneticileri FerMas Showroom’unu gezdi

İtalyan işadamlarının Türkiye gezisi kapsamında Ankara ve İstanbul’da temaslarda bulunan Fiat yöneticileri, üç günlük seyahatlerini İstanbul Kuruçeşme’deki FerMas Showroom’una yaptıkları ziyaretle tamamladı. İtalyan Sanayiciler Konfederasyonu Başkanı da olan Fiat Başkanı Luca Cordero di Montezemolo’nun da katıldığı ziyarette, Fiat CEO’su Sergio Marchionne, Fiat Başkan Yardımcısı John Elkann’ın yanı sıra Tofaş CEO’su Alfredo Altavilla da hazır bulundu. FerMas Showroomunun bulunduğu sahil boyunca yerleştirilmiş 24 ayrı Fiat modeli tek tek inceleyen Fiat’ın en üst düzey yöneticileri, burada Koç Holding’in otomotiv bölümünden sorumlu yöneticileri ile de bir araya geldi.


Ford Otosan’a iki ödül birden

Ankara’da, Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı tarafından başlatılan 8’inci Dış Ticaret Haftası kapsamında 2004 yılının başarılı ihracatçılarına ödülleri verildi. Ford Otosan, iki kategoride birden ödüle sahip oldu. Türkiye genelinde en fazla ihracat yapan ilk 10 firma arasında ikinci sırada yer alarak ''İhracat Başarı Ödülü''ne sahip olan Ford Otosan, taşıt araçları ve yan sanayi sektöründe en fazla ihracat firmalar arasında yine ikinci sırada yer alarak ''Sektörel İhracat Başarı Ödülü''ne sahip oldu. Ford Otosan adına ödülleri MP&L Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Kabatepe, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen’in elinden aldı.


Öğrenciler Ford Transit’le taşınıyor

Ford Otosan ve Soydem arasında yapılan işbirliği çerçevesinde, Koç Özel İlköğretim Okulu ve Lisesi’nin öğrenci servislerinde kullanılmak üzere 150 adet Ford Transit araç, düzenlenen bir törenle teslim edildi. Ford Otosan Satış Pazarlama ve Genel Müdür Yardımcısı Aykut Özüner, yaptığı konuşmada, “Öğrenci, personel taşımacılığında kaliteli hizmetleriyle tanınan Soydem firmasının, Ford Otosan’ın güvenlik ve konfor özellikleriyle ön plana çıkan ve özellikle okul taşıtı olarak planlanan Ford Transit araçlarımızı filosuna katmasından dolayı mutluyuz. Ford Transit araçlarının güvenliği düşünüldüğünde, öğrenci taşımacılığı için en uygun araçlardan biri olduğu tartışılmaz” dedi.


Filo yöneticilerinin ticari araç tercihi Ford

Ford Otosan Kocaeli Fabrikası’nda üretilen Transit ve Transit Connect araçlar, Ford Otosan’ın ihracat yaptığı pazarlar arasında önemli görülen İngiltere’de, filo işletmecileri tarafından “Yılın Ticari Aracı” seçildi. Ford Transit ve Ford Transit Connect, İngiltere Otomobil Filosu İşletmecileri Derneği (ACFO) tarafından düzenlenen “2005 Yılı Filo Otomobili ve Ticari Araçları Ödülleri”nde kendi sınıflarında birinci oldu. Ford Transit Connect, üçüncü kez bu ödüle layık görülüyor. Bu başarıyı değerlendiren Ford Otosan Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Aykut Özüner, “Tüm Avrupa’ya araç ihraç ediyoruz. Ancak özellikle İngiltere bizim için çok kritik bir pazar. Burada çok büyük filo müşterilerimiz mevcut. Memnuniyetlerinin devam ettiğini görmek bizim için çok önemli” dedi.


Türk Traktör’den örnek işçi

15-17 Kasım tarihlerinde Ankara’da yapılan “IV. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Bölgesel Konferansı” etkinlikleri çerçevesinde, Türk Traktör çalışanı Eyüp Güler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından “Örnek İşçi” seçildi. Eyüp Güler ödülünü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu’nun elinden aldı.


Oltaş’tan özel kampanya

Continental, Uniroyal, Barum ve Sportiva marka lastik alımlarında Oltaş, Koç Topluluğu bayilerine ve yetkili servislerine özel fırsatlar sunuyor. Oltaş, Aralık ayı boyunca Koçbank kredi kartı ile yüzde 15 indirim ve sekiz ay taksit imkanı sağlıyor. Otomobil, hafif ticari araç, van, minibüs, 4X4, kamyonet, otobüs, kamyon, traktör, tarım makinaları, endüstriyel (fork-lift), çok amaçlı (mpt) araçlar, iş makinaları, motorsiklet, bisiklet vb. gibi her türlü araca lastik üreten Continental, dünyanın dört büyük lastik üreticisinden biri konumunda.


Alo Iveco

Ticari araç pazarının önde gelen kuruluşu Iveco’nun (0 212) 337 47 47 numaralı çağrı merkezi hizmete girdi. Alo Iveco çağrı merkezinde görevli uzmanlar, acil yol yardımlarının yanı sıra bilgi taleplerini karşılayacak, şikâyet ve önerileri dinleyecek. Alo Iveco, 7 gün 24 saat hizmet verecek. Türkiye genelinde hizmet verecek olan Alo Iveco hattına gelen talepler, Iveco’nun uzman müşteri temsilcileri tarafından canlı olarak yanıtlanacak.


Ticari Araçlar Fuarı’nda Iveco rüzgârı

Ürettiği araç ve motorlarla Avrupa’da faaliyet gösterdiği segmentlerde pazar lideri veya ikincisi olan Iveco, yeni modellerini İstanbul Ticari Araçlar Fuarı’nda Türkiye’ye tanıttı. Avrupa’nın en çok satan kamyonu Eurocargo, belediye tipi Citelis CNG otobüsü ve lüks yolcu otobüsü Domino HDH 55, ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Otoyol tarafından düzenlenen basın toplantısında Avrupa’da pazar lideri olan Eurocargo’nun 2006 yılından itibaren Adapazarı fabrikasında üretilip ihraç edileceği müjdesi verildi.Türkiye Iveco’nun üretim üssü oluyor

Iveco, Türkiye’deki yatırımlarına hız veriyor. Türkiye’de, yerli ortağı Koç Topluluğu ile Otoyol çatısı altında faaliyet gösteren İtalyan devi, iki şirketin Otoyol’daki hisselerinin eşitlenmesiyle birlikte Türkiye’de büyüme stratejisini hayata geçirecek.

Iveco, yeni yatırımlarıyla birlikte, Avrupa’nın en büyük ticari araç pazarlarından biri olarak gördüğü Türkiye pazarında en yeni modellerinin üretimine ve ihracatına hazırlanıyor. Eurocargo ve Daily gibi, Iveco’nun Avrupa’daki lider modellerinin Otoyol’un Adapazarı tesislerindeki üretimine 2006 yılında başlanması ve yeni ürünler için 50 milyon dolarlık yatırım yapılması planlanıyor.
MotoGP Türkiye’den geçti

Formula 1 organizasyonunun ardından, en büyük motor sporları organizasyonu olan MotoGP’nin bir ayağı da İstanbul Park’ta düzenlendi. Beldeyama’nın ortağı Yamaha Takımı’nın 2004 ve 2005’te Dünya Şampiyonu olan yarışçısı Valentino Rossi de bu dev organizasyonda yarıştı.

Türkiye organizatörlüğünü Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun üstlendiği yarışı, Telefonica Movistar Takımı’ndan Marco Melandri kazandı. Yamaha Takımı’ndan, üç yarış önce 2005 Dünya Şampiyonluğu’nu ilan etmiş olan Valentino Rossi ikinci olurken, Repsol Takımı’ndan Nicky Hayden ise üçüncü oldu.
MotoGP yarışlarının organizatörü olan Dorna firmasının yarış organizasyonu sırasında kullandığı 20 adet Yamaha BW’S100 model scooter’lar ve Yamaha Takımı’nın pist içinde kullanmak için ihtiyacı olan beş adet BW’S100, Beldeyama tarafından verildi. Ayrıca Türkiye MotoGP yarışının Direktör Yardımcılığı’nı (Clerk of the Course) Beldeyama Pazarlama Uzmanı Osman Lav yaptı.

Yamaha Başkanı’ndan Koç Holding ve Beldeyama’ya ziyaret

Yamaha Motor Co. Dünya Başkanı Takashi Kajikawa 14 Kasım’da Koç Holding ve Beldeyama’yı ziyaret etti. Yamaha Avrupa Başkan Yardımcıları Takashi Mabuchi, Yoshihiko Takashi ve Türkiye Sorumlusu Kazuhiro Kuwata ile beraber Beldeyama’nın İstinye’deki tesislerini ziyaret etti. Ardından Türkiye motosiklet pazarı ve ekonomisi ile ilgili bir prezantasyon izleyen Kajikawa, Koç Holding CEO’su Bülend Özaydınlı, Diğer Otomotiv Şirketleri Grubu Başkanı Selçuk Gezdur ve Otokar Genel Müdürü Kudret Önen’in de bulunduğu öğle yemeğine katıldı. Kajikawa, Avrupada en çok Yamaha motosiklet satılan beşinci ülke konumuna gelen Türkiye’nin motosiklet pazarının, tahminlerinden daha hızlı geliştiğini belirtti.


Döktaş’a ödül yağmuru

Ekonomist dergisi ve Dışbank’ın işbirliği ile bu yıl ikincisi düzenlenen “Anadolu’nun En Büyük 250 Şirketi” araştırmasında Döktaş, “Anadolu’nun En Büyük 12’nci Şirketi”, “Anadolu’nun En Çok İhracat Yapan 5’inci Şirketi” ve “Anadolu’nun En Çok İstihdam Yaratan 13’üncü Şirketi” seçildi. 9 Kasım’da Hürriyet Medya Towers’ta düzenlenen ödül törenine; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu’nun yanı sıra, Dışbank CEO’su Tayfun Bayazıt, Ekonomist Dergisi Yayın Direktörü M. Rauf Ateş ve üst düzey yetkililer katıldı. Döktaş adına ödülleri, Genel Müdür Yaylalı Günay aldı.


Otokar’ın halk otobüsleri Kocaeli Körfez’de

Sultan’ın halk otobüsü versiyonu Sultan City, Sivas ve Erzurum’dan sonra Kocaeli’de. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi SS10 No’lu Yarımca Kooperatifi’ne 43 adet Sultan City teslim eden Otokar, bu yeni modeli kısa süre içinde Türkiye’nin tüm bölgelerinde yaygınlaştırmayı hedefliyor.


Müşteriye özel treylerler ve finansman koşulları

Treyler pazarının parlayan yıldızı Otokar Fruehauf’un AB standartlarındaki müşteriye özel treyler modelleri, tüketicinin belirleyeceği ödeme koşullarıyla ve 36 aya varan vade imkânlarıyla tüm Otokar bayilerinde. 2006 yılının taşımacılık sektörü açısından zorlu geçeceği tahminlerinin yapıldığını belirten Otokar Treyler Pazarlama ve Satış Yöneticisi Murat Tokatlı, bu sıkıntılı dönemi atlatmak için uluslararası nakliye firmalarının yatırım yapması gerektiğini fakat finansal riskler nedeniyle yatırımlarını ertelediklerini belirtti.


Otokoç Ankara’da keyifli buluşma

22 Kasım’da Otokoç Ankara’da yapılan kokteylde Yapı Kredi Bankası ile Koçbank şube ve bölge yöneticileriyle Otokoç ve Birmot şubeleri bir araya geldi. Yaklaşık 60 katılımcı ile gerçekleşen buluşmada, Otokoç Ankara Şube Yöneticisi Yusuf Soydaş faaliyetler hakkında bilgi verdi ve yaratılabilecek sinerji konusunda dilek ve beklentilerini aktardı.


Opet Otodrag finali

Opet Otodrag Şampiyonası’nın 2005 sezonu, İzmit Körfez Pisti’nde koşulan 7’nci ayakla noktalandı. 6 Kasım’da start alan bu ayakla birlikte, sezonun şampiyonları da belli oldu. Otodrag yarışının en güçlü motorlarına sahip otomobillerin yer aldığı Süper Drag kategorisi Sınıf 10’da sezon boyunca birbirleriyle yarışan Opet pilotları; Pontiac GTO NOS ile yarışan Ekrem Ekmenci (Opet Yönetim Kurulu Üyesi) ve Chevrolet Camaro ile yarışan Levent Kesen, tüm sezonun en çok ilgi gören isimleri oldu. Yarışın tek bayan yarışmacı Sıdıka Başkara, sezonun son yarışında, 7’nci sınıfta şampiyonluk kupasını kaldırdı. Bu sezon başında toplam 10 sınıfta koşulan drag yarışında sınıf 2 dışındaki tüm kategorilerde pilot katılımı gerçekleşti.


10’uncu yılını doldurana ödül

Gebze’de bulunan Aygaz Gaz Aletleri Üretim Tesisleri’nde gerçekleştirilen ödül töreninde, Koç Topluluğu’nda 10’uncu yılını dolduran 40 tesis çalışanına plaket ve ödül verildi. Törene Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ömer M. Koç, Koç Holding Enerji grubu Başkanı Erol Memioğlu, Aygaz Genel Müdürü Mehmet Ali Neyzi ve Aygaz üst yönetimi katıldı. Çalışanlara plaketlerini, Ömer M. Koç, Erol Memioğlu, Mehmet Ali Neyzi ve Üretim Genel Müdür Yardımcısı Cemal Kirkit’ten aldı.


Aygaz’dan Diyabetikler Derneği’ne destek

Çocuk ve Adolesan Diyabetikler Derneği’nin diyabetik çocuklar ve ailelerini yıl boyunca bir araya getirebilmek, diyabet eğitimi vermek, kültürel etkinlikler gerçekleştirmek ve hasta aileleri arasında iletişimi güçlendirmek amacı ile satın aldığı merkez ofisi, Aygaz’ın da desteğiyle açıldı. Çocuk diyabetiyle ilgili eğitici ve sosyal etkinliklerin de düzenleneceği merkezin açılışına, dernek üyesi çocuklar ve aileleri ile dernek yöneticisi veya diyabetle uğraşan uzman doktorlar ve Aygaz yöneticileri katıldı.


İzmirli şoför esnafın tercihi “Otobilim”

Şubat 2005’te sektörde bir yeniliğe imza atarak, bireysel tüketiciye özel otomasyon sistemi Otobilim’i hizmete geçiren Opet, farklı müşteri segmentlerine, farklı uygulamalarla avantajlı müşteri grupları yaratmaya başladı. Opet, akaryakıt istasyonlarından ticari araçları ile hizmet alan şoförlere, özel şartlarda akaryakıt hizmeti sağlayarak sektöründe bir ilki daha yaşatıyor.


Bu sistem ile Opet, İzmir Otobüsçüler ve Umumi Servis Araçları İşletmecileri Odası’na kayıtlı 5 bine yakın üye Kasım 2005’ten itibaren Opet’in ayrıcalıklı müşteri programı Otobilim sistemine üye olarak özel şartlardan yararlanmaya başladı. Otobilim ile tüketiciler, araç anahtarlarına takılan özel bir anahtarlık (chip) aracılığıyla yakıt alabiliyor. Aynı anahtarlık sayesinde, Otobilim üyelerinin akaryakıt alımları banka kredi kartlarına borç yazılıyor.
Bayanlar Ralli Şampiyonu belli oldu

Wynn’s Oto Bakım Ürünleri markası sponsorluğunda ve Tok Motosport ekibinde yarışan Nisa Bozkurt-Melis Çeker ekibi 2005 Türkiye Bayanlar Ralli şampiyonu oldu. Bozkurt-Çeker ekibi, Aralık ayında düzenlenecek ödül töreninde kupalarını alacak. Opet’in yetkili distribütörü olduğu ve 1997 yılından beri Belçika’dan ithal ettiği Wynn’s Oto Bakım Ürünleri, Nisa Bozkurt-Melis Çeker ekibine destek vererek 2005 Türkiye Bayanlar Ralli Şampiyonası’nda sponsor olmuştu. Türkiye Otomobil ve Motor Sporları Federasyonu (TOMSFED) tarafından düzenlenen şampiyona bu sezon; Ege, Pirelli, Yeşil Bursa, Hitit ve Kocaeli ayakları olmak üzere toplam beş yarış olarak düzenlendi. Ayrıca Avrupa Ralli Şampiyonası’nın bir ayağı ile Dünya Ralli Şampiyonası’nın bir ayağı da Türkiye’de yapıldı ve puanlamaya dahil edildi. Yarışmaya katılan otomobillerin sınıflarına ve gruplarına göre kategorize edildiği organizasyonda, bu yıl beş bayan pilot ve co-pilot birincilik için mücadele etti.


BOS Gıda Teknolojileri Fuarı’na katıldı

Birleşik Oksijen Sanayi (BOS), 9-13 Kasım tarihleri arasında İstanbul Tüyap-Beylikdüzü Fuar Alanı’nda düzenlenen ve gıda teknolojilerinin sergilendiği fuarda, standı ve ürün çeşitleri ile sektöründe teknoloji lideri olduğunu gösterdi. Fuarda ziyaretçilere gıda ve paketlenmiş gıda üretimlerinde kullanılan, sıvı azot ve MAP gazları hakkında detaylı bilgiler verildi.


İzocam 6. Üniversitelerarası Yalıtım Yarışması başvuruları başladı

Yalıtım sektörünün lider kuruluşu İzocam’ın, mimarlık ve mühendislik eğitimi alan üniversite öğrencilerine yalıtım sektörünü yakından tanıtmak ve bu sektörde uzmanlaşmalarını sağlamak amacıyla bu yıl altıncısını düzenlediği “Yalıtım Yarışması” için başvurular başladı. Bu yılki proje konusunun “Sanayi Yapılarında Yalıtım” olarak belirlendiği yarışmaya son başvuru tarihi, 9 Aralık 2005. İki aşamalı olarak gerçekleştirilecek yarışmanın birinci aşamasında; yarışma jürisi tarafından seçilecek bir mimari proje, yarışmaya katılacaklarını bildiren üniversite ekiplerine gönderilecek ve öğrencilerden bu projeyi ilgili yalıtım ve tesisat standartlarına göre yapmaları istenecek. Yarışmanın İstanbul’da gerçekleştirilecek olan ikinci aşamasında ise gönderilen projelerin değerlendirilmesi sonucunda ilk altıda yer alan üniversite ekipleri, sözlü final etabında yarışacak.


Arçelik, yenilikçi üniversite öğrencilerini ödüllendirdi

Arçelik’in teknoloji ve tasarım alanında yaratıcılığı özendirmek amacıyla, üniversite öğrencilerine yönelik düzenlediği “Yeni Bir Fikrim Var” proje yarışması tamamlandı.


Dereceye girenlere ödül verilen törende konuşan Arçelik Genel Müdürü Aka Gündüz Özdemir, şirket olarak yaratıcı fikirlerin teşvik edilmesi ve projelerin hayata geçirilmesine büyük değer verdiklerini belirterek, “Yeni Bir Fikrim Var yarışmasını, gençlerin yaratıcılıklarına verdiğimiz değerin bir göstergesi olarak gelenekselleştirerek, üniversite öğrencilerinin yaratıcılıklarını ve yenilikçi vizyonlarını değerlendirebilecekleri bir platform haline getirmek istiyoruz” dedi. 9 Kasım’da Arçelik’in Çayırova Kampüsü’nde gerçekleştirilen yarışmada, Yenilikçi Teknoloji kategorisinde Ortadoğu Teknik Üniversitesi öğrencisi Ayşe Yenilmez, Akıllı Çay Makinesi projesi ile Endüstriyel Tasarım kategorisinde ise Ortadoğu Teknik Üniversitesi öğrencisi Cihangir Ünlütürk, Modüler Buzdolabı adlı tasarımı ile birinci oldu.
Arçelik, Romanya’da Chest Freezer üretimine başladı

Arçelik, 2002 yılında satın aldığı Romanya’daki Arctic fabrikasında, Chest Freezer üretimine başladı. Yıllık üretim kapasitesi 400 bin adet olarak planlanan ürünün hattı için 5 milyon euro’luk yatırım gerçekleştirilirken, fabrikanın toplam üretim kapasitesi 1.5 milyon adede çıkarıldı. Hattın açılışı nedeniyle Romanya’nın başkenti Bükreş’e bağlı Gaesti’de düzenlenen törene, Koç Holding Dayanıklı Tüketim ve İnşaat Grubu Başkanı Dr. Bülent Bulgurlu ve Arçelik Genel Müdürü Aka Gündüz Özdemir katıldı. Dr. Bülent Bulgurlu yaptığı konuşmada, “Arçelik, belirlediği strateji doğrultusunda, Romanya’daki yatırımlarını artırarak lider konumunu daha da güçlendirmiştir. Dünyada 100 milyar dolarlık hacme ulaşan beyaz eşya pazarının önemli bir oyuncusu olan şirketimiz, daima dünya ile rekabet edebileceği büyük hedefleri benimsemiştir” dedi. Gündüz Özdemir ise ağırlıklı olarak Doğu Avrupa pazarını hedefleyerek gerçekleştirdikleri Arctic yatırımının, bugün istenen noktaya geldiğini belirtti.


Arçelik’in 9 aylık cirosu 3.8 milyar YTL

Arçelik, 2005’te de kârlı büyümesini devam ettiriyor. Arçelik’in üçüncü çeyrek sonu itibariyle cirosu, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5,.3 artarak 3.8 milyar YTL’ye ulaştı. Yılın ilk dokuz ayında Arçelik’in net kârı ise 241 milyon YTL olarak gerçekleşti. Cirosunun yüzde 39’unu yurtdışı satışları ile gerçekleştiren ve 2005’in en kârlı çeyreğini geçiren Arçelik’in üçüncü çeyrek sonunda net kârı 241 milyon YTL olarak gerçekleşti. Avrupa’nın en büyük beş beyaz eşya üreticisinden biri olan Arçelik, yurtiçi beyaz eşya pazarında da yüzde 50’nin üzerinde bir paya sahip ve 2005 yılında 3 milyar euro konsolide ciro hedefliyor.


Mercan yılbaşı sofralarında

Tariş-Tat uzmanlığı ile üretilen Mercan Türk Rakısı, rengi, kokusu ve tadıyla yılbaşı sofralarındaki yerini almaya hazırlanıyor. Adabıyla rakı içmenin keyfini yaşatan Mercan Türk Rakısı, yeni yılı karşılarken dost sohbetlerine eşlik edecek. Özenle seçilen üzümlerden ve tamamen doğal anason tohumlarından üretilen Mercan Türk Rakısı, her şişede aynı standardı sunan tadıyla yılbaşında da rakıseverlerin tercihi olacak. Rakıseverlerin farklı damak tatları ve içim zevkleri olduğundan yola çıkarak üretim yapan Tariş-Tat, değişik beklentilere cevap verecek rakı üretimleri yapacak. Kısa süre önce geleneksel rakı tutkunları ile buluşan sert içimli Mercan Türk Rakısı’nı, önümüzdeki günlerde piyasaya sunulacak olan kolay içimli Fasıl Türk Rakısı izleyecek.


Divan Yılbaşı Yardım Ağaçları hediyelerinizi bekliyor

Divan, yardıma muhtaç çocuklar için 2003 yılında başlattığı geleneksel “Yılbaşı Yardım Ağaçları” kampanyasını bu yıl Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu ile ortaklaşa gerçekleştiriyor.


28 Kasım-25 Aralık tarihleri arasında Divan Pub’lar, Bebek Brasserie ve Marina Brasserie’de kurulacak yılbaşı ağaçları ile Divan severleri kimsesiz çocukların yüzünde mutlu bir gülümseyiş yaratmaya çağırıyor. Divan, bu proje kapsamında, yılbaşı ağaçları altında toplanan hediyeleri, yeni yıl armağanı olarak İstanbul’daki Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu yuvalarına dağıtacak. Bu kampanyaya katılarak kimsesiz çocukların da yeni yıl hediyeleriyle 2006’ya daha umut dolu girmelerine katkıda bulunmak isteyenler aşağıda belirtilen adreslere hediyelerini bırakabilirler:
“Ataşehir Divan Pub: 0216 456 51 10; Elmadağ Divan Pub: 0212 231 41 00; Kuruçeşme Divan Pub: 0212 257 71 50; Maslak Divan Pub: 0212 290 22 62; Balmumcu Divan Pub: 0212 216 01 49; Erenköy Divan Pub: 0216 386 52 36; Bebek Brasserie: 0212 257 72 70; Kalamış Marine Brasserie: 0216 414 57 03; İzmir Balçova Divan Pub: 0232 278 40 01”
Divan Bodrum Palmira’ya iki ödül birden

Skalite 2005 Ödülleri’nde “En İyi Butik Otel” ödülü alan Divan Bodrum Palmira; 14 Kasım’da Londra The Carlton Tower’da düzenlenen, Avrupa ve Akdeniz bölgesinin en prestijli otellerinin yarıştığı 2006 Conde Nast Johansens Ödülleri organizasyonu tarafından “2006 Avrupa’nın En Büyüleyici Oteli” seçildi.

Ödül törenine, Divan Genel Müdürü Kamil Berk ve Divan Bodrum Palmira Otel Müdürü Kamil Erenyatır katıldı. Tören sonrasında Divan Genel Müdürü Kamil Berk, amaçlarının Türk turizmine katma değer sağlamak olduğunu söyleyerek, Divan Grubu’nun, uluslararası platformdaki yerini sağlamlaştırdığını belirtti.
Koç Allianz Konya’da

Sigortacılığın bütün alanlarında uzun yıllardır başarıyla faaliyet gösteren Koç Allianz, Türkiye’nin dört bir köşesindeki müşterilerine ulaşmak ve en iyi hizmeti vermek için çalışmalarına hızla devam ediyor. Koç Allianz; İzmir, Bursa, Ankara, Antalya, Adana, Samsun, Gaziantep, Kocaeli ve İstanbul’da Altunizade, Erenköy, Beşiktaş, Gayrettepe, Bakırköy ilçelerinde bulunan direkt satış ofislerine bir yenisini ekleyerek “14. Direkt Satış Ofisi”ni Konya’da açtı. Koç Allianz Murahhas Aza ve Genel Müdürü M. Kemal Olgaç, Genel Müdür Yardımcısı Semih Yavuz ve Satış Koordinatörü Şansal Bayrakgil’in de açılışına katıldığı ofis, yetkin müşteri temsilcileriyle Konyalılara hizmet verecek.


Zamana direnenler” ödüllerini aldı

Bu yıl 12. düzenlenen ve konusu “Zamana Direnen Tarih” olarak belirlenen Koç Allianz Fotoğraf Yarışması’nın ödül töreni, Koç Allianz Genel Müdürlük Binası’ndaki oditoryumda yapıldı. Gecede, piyanist Ayşe Tütüncü de perküsyon grubu ile bir konser verdi.


Yarışmanın siyah-beyaz daldaki birinciliğine Suzan Çınar, ikinciliğe Adnan Sokol, üçüncülüğe de Sadık Demiröz layık görüldü. Renkli fotoğraf dalında ise birinciliği Soner Çapoğlu, ikinciliği Ömer Yağlıdere, üçüncülüğü de Salih Güler aldı.
KoçCRM Forumu Rahmi M. Koç Müzesi’nde yapıldı

Üçüncü KoçCRM Forumu, Koç Holding CEO’su Bülend Özaydınlı, başkanlar, projeye dahil şirketlerin genel müdürleri, üst düzey yöneticiler ve proje ekibinin katılımıyla Rahmi M. Koç Müzesi’nde yapıldı. Açılış konuşmasında Koç Bilgi Grubu Başkanı Ali Y. Koç, KoçCRM projesi dahilinde firmaların ortak çalışmalarının, sinerjiyle hareket etmelerinin ve sonuçların ortaya çıkmaya başlamasının memnuniyet verici olduğunu söyledi. Bu ortamın oluşmasında, konularında uzman yöneticilerden oluşan CRM Kurulu’nun rolünü vurgulayarak, kurulun, ortaklaşa karar alma ve sinerjiyi yakalama açısından önemini belirtti. Ali Y. Koç, projede ilerinin daha net görülmeye başlanmasının, odaklanılacak noktaların belirlenebilmesinin ve uzun vadeli projeksiyonların yapılabilmesinin olumlu bir gelişme olduğunu vurguladı.


Ali Y. Koç’un ardından Tanı Pazarlama Genel Müdürü Tuğrul Fadıllıoğlu yaptığı sunumda, firmaların CRM faaliyetlerindeki gelişmeler, CRM Kurulu, gerçekleşen zincirleme ve çapraz kampanyalar, KoçCRM Ödülü ve yeni projelere yönelik bilgiler verdi. Yıl içinde gerçekleştirilen zincirleme ve çapraz kampanyalarla iki milyondan fazla müşteriye kişiye özel teklif sunulduğu belirtildi.
Firmaların KoçCRM proje temsilcilerinin sunumları ile devam edilen forumda, gerçekleştirilen çapraz kampanyalar da paylaşıldı. Uygulamaların finansal dönüşlerinin de anlatıldığı sunumlarda, Tofaş ve Migros’un ortak kampanyasında gelen müşteri teşekkür mektubu, güzel bir örnek olarak paylaşıldı.
Çengelhan önemli konuklar ağırladı

23-24 Kasım’da Türkiye’ye resmi bir ziyaret gerçekleştiren İtalya Cumhurbaşkanı Carlo Azeglio Ciampi’nin eşi Franca Ciampi, Ankara’da Çengelhan Rahmi M. Koç Müzesi’ni gezdi. Franca Ciampi, müze yetkililerinden Çengelhan’ın tarihi ve sergilenen objeler kanusunda bilgi aldı. Çengelhan Rahmi M. Koç Müzesi’nin geçen ay bir diğer önemli konuğu da 6’ncı Cumhurbaşkanı Kenan Evren oldu.
1   2   3   4   5


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət