Ana səhifə

1. Marco Veneziani 69 Atl. Pordenone 93 10"3 Salvatore Castiglione 63 Lib. Udine 87 10"60


Yüklə 71.33 Kb.
tarix25.06.2016
ölçüsü71.33 Kb.

Metri 100

1. Marco Veneziani 69 Atl.Pordenone 93 10”3

2. Salvatore Castiglione 63 Lib.Udine 87 10”60

3. Rocco Ceselin 69 Atl.Gorizia 91 10”62

4. Maurizio Colusso 62 Lib.Udine 85 10”4

5. Ivano Bottos 72 Atl.Gorizia 04 10”68

6. Enrico Pra Floriani 76 PS Udinese 00 10”70

7. Fabio Milocco 64 Atl.Gorizia 84 10”5

8. Samo Sgrazzutti 79 PS Udinese 00 10”74

9. Alessandro Minen 85 PS Udinese 04 10”74

10. Francesco Tiziani 60 Lib.Udine 82 10”76

11. Ivan Zadro 72 Lib.Udine 97 10”77

12. Elvis Redigonda 69 Lib.Udine 87 10”79

13. Giona Cividino 74 Lib.Udine 97 10”79

14. Alessandro Coppola 63 Lib.Udine 91 10”80

15. Alberto Giacomini 83 Atl.Alto Friuli 04 10”83

16. Luigi Odorico 50 Lib.Udine 70 10”6

17. Davide Marion 50 Cus Trieste 76 10”6

18. Maurizio Casagrande 57 UG Goriziana 76 10”6

19. Roberto Facchin 60 Csi Trieste 78 10”6

20. Stefano Pradal 64 Lib.Udine 83 10”6

21. Fabio Rinaudo 62 Lib.Udine 85 10”6

22. Gianni Lazzer 59 Lib.Udine 85 10”6

23. Loris Tavagna 70 Atl.Gorizia 90 10”6

24. Andrea Fogliato 75 Atl.Pordenone 93 10”6

25. Andrea Alterio 73 Lib.Udine 96 10”84

26. Stefano Zandonà 79 Atl.Pordenone 97 10”6

Metri 200

1. Marco Veneziani 69 Atl.Pordenone 93 21”09

2. Francesco Tiziani 60 Lib.Udine 82 21”16

3. Ivano Bottos 72 Atl.Gorizia 02 21”27

4. Fabio Milocco 64 Atl.Gorizia 91 21”1

5. Jacopo Marin 84 Atl.Gorizia 02 21”41

6. Fabio Rinaudo 62 Lib.Udine 85 21”3

7. Maurizio Colusso 62 Lib.Udine 85 21”3

8. Corrado Masetti 71 Atl.Gorizia 96 21”56

9. Alessandro Pedrazzoli 91 AU Malignani 08 21”62

10. Enrico Pra Floriani 76 PS Udinese 00 21”63

11. Alessandro Minen 85 AU Malignani 07 21”63

12. Giona Cividino 74 Lib.Udine 96 21”69

13. Maximilian Valci 77 Atl.Gorizia 99 21”74

14. Paolo Cardillo 71 Lib.Udine 90 21”83

15. Enrico Minetto 84 Lib.Friul 04 21”83

16. Giuseppe Caruso 57 Lib.Basso Friuli 74 21”6

17. Stefano Pradal 64 Lib.Udine 85 21”6

18. Alessandro Coppola 63 Lib.Udine 91 21”84

19. Samo Sgrazzutti 79 PS Udinese 00 21”6

20. Andrea Fogliato 75 Atl.Pordenone 95 21”93
Metri 400


  1. Jacopo Marin 84 Atl.Gorizia 02 47”23

2. Fabio Milocco 64 Atl.Gorizia 84 47”63

  1. Maximilian Valci 77 Atl.Gorizia 00 47”63

4. David Furlan 69 Atl.Gorizia 92 47”76

5. Aldo Ferassutti 20 AS Udinese 42 47”7

6. Stefano Quaia 80 Ath.Team Pordenone 99 47”84

7. Stefano Galeotti 63 Lib.Udine 90 47”93

8. Ottavio Missoni 21 Guf Zara 39 47”8

9. Fabio Rinaudo 62 Lib.Udine 85 47”94

10. Alessandro Pedrazzoli 91 AU Malignani 08 47”94

11. Gaetano Caravano 70 Lib.Udine 90 48”00

12. Enrico Minetto 84 Lib.Friul 03 48”02

13. Federico Morgera 81 Atl.Gorizia 00 48”04

14. Adriano Wendler 59 Csi Trieste 80 48”15

15. Jorge Pagliarone 70 Lib.Udine 93 48”33

16. Roberto Pozzobon 63 Lib.Udine 89 48”40

17. Stefano Zorzi 82 Atl.Gorizia 03 48”43

18. Renzo Piccin 59 Lib.Udine 80 48”44

19. Ivo Frisano 57 Lib.Udine 81 48”3

20. Luigi Calligaro 57 Atl.Gorizia 81 48”4

Metri 800

1. Andrea Contarin 67 Lib.Udine 92 1’48”9

2. Fabio Bortolotti 85 Atl.Alto Friuli 05 1’49”29

3. Guido Del Giudice 54 Atl.Gorizia 78 1’49”43

4. Dario Giacomello 75 Atl.Pordenone 95 1’49”6

5. Fabio Lettieri 80 PS Udinese 00 1’49”97

6. Massimo Polesello 65 Lib.Udine 88 1’50”0

7. Renzo Piccin 59 Lib.Udine 80 1’50”3

8. Ugo Costessi 55 Cus Trieste 78 1’50”5

9. Romolo Rigo 57 Lib.Udine 83 1’50”97

10. Fabio Olivo 66 Lib.Udine 87 1’51”11

11. Sergio Ceccotti 56 AS Udinese 75 1’51”2

12. Alessio Stacul 72 Atl.Gorizia 95 1’51”3

13. Mansueto Ballancin 62 Lib.Udine 88 1’51”4

14. Carlo Spinelli Barile 65 Lib.Udine 89 1’51”4

15. Maurizio Bressan 55 Atl.Gorizia 81 1’51”8

16. Andrea Marostica 64 Lib.Udine 86 1’51”8

17. Oreste Mantoani 71 Lib.Udine 92 1’51”97

18. Francesco Pecoraro 78 Lib.Udine 99 1’52”1

19. Matteo Gollino 78 Atl.Gemona 95 1’52”3

20. Davide Liddeo 65 Lib.Udine 91 1’52”43
Metri 1500
1. Fabio Olivo 66 Lib.Udine 87 3’41”67

2. Michele Gamba 72 Cus Trieste 94 3’45”03

3. Massimo Polesello 65 Lib.Udine 88 3’45”42

4. Carlo Spinelli Barile 65 Lib.Udine 90 3’45”6

5. Enzo Dal Gobbo 61 Lib.Udine 87 3’46”68

6. Roberto Marostica 59 Lib.Udine 85 3’47”20

7. Stefano Scaini 83 Atl.Brugnera 03 3’47”52

8. Venanzio Ortis 55 Lib.Udine 73 3’48”1

9. Fabio Lettieri 80 PS Udinese 00 3’48”90

10. Claudio De Crescenzo 62 Lib.Udine 81 3’49”2

11. Marino Prosch 61 Csi Trieste 81 3’49”62

12. Dimitri Marchioni 58 Lib.Udine 84 3’49”66

13. Andrea Contarin 67 Lib.Udine 92 3’49”67

14. Otello Sorato 55 Lib.Udine 79 3’50”5

15. Davide Bergamini 62 Lib.Udine 84 3’50”5

16. Guido Del Giudice 54 Atl.Gorizia 78 3’50”6

17. Davide Liddeo 65 Lib.Udine 91 3’51”18

18. Andrea Seppi 88 Marathon Trieste 08 3’51”43

19. Paolo Portelli 65 Atl.Club Gorizia 88 3’51”9

20. Roberto Lenarduzzi 49 Lib.Udine 69 3’52”1


1/b Brahim Taleb 81 Atl.Brugnera (Marocco) 07 3’42”43

Metri 3000





  1. Venanzio Ortis 55 Lib.Udine 80 7’51”11

  2. Fabio Olivo 66 Lib.Udine 87 8’02”40

  3. Michele Gamba 72 Cus Trieste 94 8’03”4

  4. Stefano Scaini 83 Atl.Brugnera 03 8’04”58

  5. Davide Bergamini 62 Lib.Udine 85 8’06”24

  6. Otello Sorato 54 Lib.Udine 80 8’06”6

  7. Roberto Calandro 73 Nuova Aurora Zuglio 99 8’06”68

  8. Enzo Dal Gobbo 61 Lib.Udine 87 8’07”82

  9. Carlo Spinelli Barile 65 Atl.Gorizia 97 8’11”3

  10. Maurizio Baldan 59 Lib.Udine 82 8’13”9

  11. Renato Lavina 56 Atl.Brugnera 88 8’14”0

  12. Maurizio De Ponte 61 Lib.Udine 88 8’14”62

  13. Sergio Lena 60 Atl.Gorizia 88 8’15”0

  14. Marino Prosch 61 Csi Trieste 79 8’17”9

  15. Giampaolo Papes 70 Atl.Gorizia 04 8’20”01

  16. Claudio Licata 65 Cus Trieste 88 8’20”7

  17. Simone Zoia 71 Atl.Brugnera 93 8’22”85

  18. Dimitri Marchioni 58 Lib.Udine 81 8’23”61

  19. Fabrizio Rover 70 Lib.Udine 93 8’24”07

  20. Mauro Irrera 63 Lib.Udine 88 8’24”2

1/b Brahim Taleb 81 Atl.Brugnera (Marocco) 06 7’58”25




Metri 5000

1. Venanzio Ortis 55 Lib.Udine 81 13’19”19

2. Fabio Olivo 66 Atl.Gorizia 98 13’45”10

3. Davide Bergamini 62 Lib.Udine 85 13’51”4

4. Orello Sorato 55 Lib.Udine 79 13’55”1

5. Enzo Dal Gobbo 61 Lib.Udine 87 13’56”42

6. Michele Gamba 72 Cus Trieste 93 14’06”34

7. Stefano Scaini 83 Atl.Brugnera 03 14’06”34

8. Roberto Lenarduzzi 49 Lib.Udine 71 14’09”2

9. Giovanni Pizzi 40 Lib.Udine 70 14’10”4

10. Renato Lavina 56 Atl.Brugnera 88 14’12”2

11. Roberto Marostica 59 Lib.Udine 85 14’13”8

12. Maurizio De Ponte 61 Cus Trieste 85 14’13”8

13. Giampaolo Papes 70 Atl.Gorizia 04 14’13”87

14. Simone Zoia 71 Atl.Brugnera 93 14’14”41

15. Fabrizio Rover 70 Atl.Brugnera 97 14’14”50

16. Mauro Irrera 63 Lib.Udine 89 14’16”0

17. Sergio Lena 60 Atl.Gorizia 89 14’17”9

18. Giuseppe Garavello 57 Lib.Udine 81 14’19”0

19. Rodolfo Spagnul 53 Atl.Gorizia 89 14’21”2

20. Roberto Calandro 73 Nuova Aurora Zuglio 01 14’21”26

5/b Abdelaziz Mahjoubi 67 Atl.Brugnera (Marocco) 99 14’01”64

7/b Brahim Taleb 81 Atl.Brugnera (Marocco) 06 14’08”99


Metri 10 000
1. Venanzio Ortis 55 Lib.Udine 81 27’42”70

2. Otello Sorato 55 Lib.Udine 80 28’53”5

3. Davide Bergamini 62 Lib.Udine 85 29’02”74

4. Sergio Lena 60 Atl.Gorizia 89 29’14”75

5. Roberto Calandro 73 Nuova Aurora Zuglio 00 29’21”7

6. Enzo Dal Gobbo 61 Atl.Brugnera 92 29’25”69

7. Flavio Pavanello 63 Atl.Brugnera 83 29’38”6

8. Fabrizio Rover 70 Atl.Brugnera 97 29’39”0

9. Simone Zoia 71 Atl.Brugnera 93 29’47”0

10. Maurizio De Ponte 62 Cus Trieste 85 29’49”7

11. Mauro Irrera 63 Lib.Udine 89 29’52”00

12. Marino Scarpa 58 Atl.Brugnera 93 29’55”6

13. Renato Lavina 56 Atl.Brugnera 88 29’56”5

14. Stefano Scaini 83 Atl.Brugnera 03 29’59”15

15. Galdino Pilot 60 Atl.Gorizia 83 30’00”85

16. Dino Innocente 58 Lib.Udine 83 30’01”59

17. Roberto Dalmasson 56 Lib.Udine 80 30’03”9

18. Mauro Sabbadini 63 Lib.Udine 89 30’12”6

19. Lorenzo Della Pietra 69 Carniatletica 04 30’15”28

20. Cristiano Ros 70 Lib.Udine 93 30’23”3


6/b Abdelaziz Mahjoubi 67 Atl.Brugnera (Marocco) 98 29’28”4

Metri 110 ad ostacoli


  1. Andrea Alterio 73 Lib.Udine 96 13”80

  2. Nereo Svara 35 SG Triestina 60 14”0

  3. Paolo Bertolissi 67 Lib.Udine 87 14”26

  4. Andrea Chersicla 83 Cus Trieste 04 14”35

  5. Paolo Casarsa 75 PS Udinese 00 14”41

  6. Diego Olerni 75 Atl.Gorizia 96 14”43

  7. Luigi Agostinis 66 Lib.Udine 88 14”2

8. Andrea Floreani 58 Lib.Udine 82 14”63

9. Stefano Grandis 53 AS Udinese 75 14”4

10. Paolo Pagliaro 60 Csi Trieste 80 14”5

11. Roberto Bognin 57 Atl.Gorizia 81 14”5

12. Lorenzo De Vecchi 81 Cus Trieste 00 14”77

13. Elvis Toso 70 Lib.Udine 89 14”79

14. Antonio Bratus 70 Atl.Gorizia 00 14”80

15. Romano Facca 61 Atl.Gorizia 89 14”6

16. Daniele Franco 80 Atl.Gorizia 99 14”92

17. Giorgio Oberweger 13 Giovinezza Trieste 38 14”7

18. Albano Albanese 21 Giovinezza Trieste 49 14”7

19. Giorgio Badin 71 Atl.Gorizia 90 14”7

20. Ivano Bottos 72 Atl.Pordenone 94 14”7


Metri 400 ad ostacoli
1. Roberto Pozzobon 63 Lib.Udine 86 51”58

2. Ivano Bottos 72 Atl.Gorizia 01 51”78

3. Ivo Frisano 57 Lib.Udine 81 52”2

4. Tiziano Gregoris 69 Lib.Udine 89 52”3

5. Giorgio Rucli 63 Lib.Udine 82 52”46

6. Gaetano Deganutti 52 AS Udinese 71 52”5

7. Diego Gregoris 69 Lib.Udine 92 52”73

8. Romano Facca 61 Atl.Gorizia 84 52”6

9. Paolo Pagliaro 60 Csi Trieste 80 52”7

10. Vittorio Polvani 59 Lib.Udine 82 52”7

11. Franco Rucli 62 Lib.Udine 90 52”8

12. Fulvio Zorn 55 Csi Trieste 73 53”0

13. Roberto Bognin 57 Atl.Gorizia 81 53”0

14. Sergio Degli Innocenti 64 Cus Trieste 86 53”0

15. Giorgio Bramuzzi 46 Lib.Udine 68 53”4

16. Fabio Floreani 65 Lib.Udine 84 53”4

17. Marco Ceccotti 72 Atl.Gorizia 93 53”6

18. Michele Prez 78 Lib.Udine 96 53”81

19. Franco Fantuzzi 31 UG Goriziana 58 53”7

20. Enrico Bertolo 83 PS Udinese 03 53”84



Metri 3000 siepi
1. Maurizio Baldan 59 Lib.Udine 82 8’45”34

2. Giuseppe Sacchi 54 Lib.Udine 78 8’49”5

3. Fabrizio Rover 70 Lib.Udine 93 8’50”64

4. Walter de Laurentiis 69 Cus Trieste 92 8’51”45

5. Davide Bergamini 62 Lib.Udine 87 8’51”60

6. Marino Di Marco 60 Fiamma Tarvisio 83 9’02”2

7. Fabio Olivo 66 Atl.Gorizia 98 9’02”34

8. Roberto Cafagna 72 Lib.Udine 94 9’03”13

9. Mattia Treve 70 Nuova Aurora Zuglio 00 9’03”3

10. Maurizio De Ponte 61 Cus Trieste 84 9’07”0

11. Marino Prosch 61 Cus Trieste 84 9’07”51

12. Roberto Marostica 59 Lib.Udine 86 9’07”7

13. Attilio Danelutti 37 Pol.Friuli Udine 62 9’10”5

14. Walter Martellani 65 Cus Trieste 90 9’10”91

15. Roberto Furlanic 69 Marathon Trieste 91 9’12”9

16. Sergio Lena 60 Atl.Gorizia 88 9’15”4

17. Roberto Pozzari 69 Cus Trieste 96 9’16”35

18. Galdino Pilot 60 Lib.Sacile 80 9’17”2

19. Patrick Nasti 89 Marathon Trieste 08 9’17”27

20. Claudio Fedel 51 Italc.Monfalcone 78 9’19”6


1. Brahim Taleb 81 Atl.Brugnera (Marocco) 07 8’07”02

Salto in alto
1. Bruno Bruni 55 Lib.Udine 81 2,24

2. Enzo Del Forno 50 Lib.Udine 75 2,22

3. Luca Toso 64 Naf Udine 82 2,22

4. Sergio Baldo 68 Lib.Udine 89 2,22 i

5. Massimo Di Giorgio 58 Lib.Udine 86 2,20

6. Paolo Bacchin 64 Naf Udine 88 2,20

7. Alessandro Talotti 80 Lib.Udine 99 2,20

8. Marcellino Salvador 66 Atl.Pordenone 90 2,18

9. Fabio Visin 78 Atl.Gorizia 04 2,18

10. Moreno Martini 60 Cus Trieste 79 2,16

11. Michele Buiatti 70 Lib.Udine 91 2,16

12. Fulvio Bulfoni 66 Lib.Udine 84 2,15 i

13. Riccardo Cecolin 88 AU Malignani 05 2,14

14. Lorenzo Biaggi 90 Atl.Gorizia 08 2,14 i

15. Flavio Tommasin 58 Lib.Udine 76 2,13

16. Marco Macor 84 AU Malignani 05 2,13

17. Daniele Pino 60 Lib.Udine 82 2,12

18. Claudio Gnesutta 66 Naf Udine 91 2,12

19. Claudio Cattaruzza 54 Italc.Monfalcone 72 2,10

20. Paolo Del Zotto 53 Tosi Tarvisio 76 2,10

21. Dario Sverzut 64 Snia Friuli 81 2,10

22. Marco Candotto 64 Snia Friuli 81 2,10

23. Gorazd Pucnik 64 Bor Trieste 82 2,10

24. Pierpaolo Briganti 66 Cus Trieste 85 2,10



Salto con l’ asta
1. Davide Bressan 75 Cus Trieste 95 5,20

2. Roberto Buzzi 60 Lib.Udine 87 5,15

3. Alessio Brugnola 68 Lib.Udine 90 5,05

4. Daniele Caporale 69 Lib.Udine 92 5,01

5. Gianpaolo Cargnelli 52 Lib.Udine 81 4,90

6. Lorenzo Nicora 71 Lib.Udine 92 4,90

7. Gianvittore Pontonutti 47 Lib.Udine 77 4,80

8. Loris Gregoricchio 66 Lib.Udine 86 4,80

9. Lorenzo Del Fabbro 75 Atl.Gorizia 02 4,80

10. Sergio Rossetti 44 SG Triestina 65 4,75

11. Giorgio Passarino 67 Lib.Udine 86 4,75

12. Mauro Barella 56 Lib.Udine 75 4,70

13. Stefano Pascoletti 59 Lib.Udine 79 4,70

14. Paolo Tosolini 59 Lib.Udine 80 4,70

15. Gianni Bigon 61 Atl.Gorizia 82 4,70

16. Devis Granzotto 84 Atl.Brugnera 04 4,70

17. Ugo Cauz 48 Lib.Udine 67 4,60

18. Ennio Fabris 58 AS Udinese 78 4,60

19. Donato Dotti 61 Lib.Udine 80 4,60

20. Paolo Casarsa 75 PS Udinese 00 4,60


15/b Enel Banja 79 PS Udinese (Albania) 01 4,70


Salto in lungo
1. Maurizio Siega 54 Tosi Tarvisio 75 7,88

2. Alberto Giacomini 83 Atl.Alto Friuli 07 7,63

3. Luca Passera 72 Lib.Udine 92 7,59

4. Renato Furlani 62 Cus Trieste 81 7,56

5. Giorgio Belladonna 50 Cus Trieste 76 7,54

6. Igor Sedmach 69 Bor Trieste 91 7,39

7. Michele Moserle 66 Lib.Udine 89 7,36

8. Paolo Cher 64 Lib.Udine 84 7,34

9. Roberto Girelli 71 Lib.Udine 89 7,34

10. Egidio Pribetti 25 Giovinezza Trieste 46 7,30

11. Francesco Tabai 08 UG Goriziana 33 7,28

12. Gabriele Zuttion 59 Atl.Gorizia 81 7,27

13. Tristano Pittioni 79 Lib.Udine 99 7,27

14. Michele Costa 53 Lib.Pordenone 73 7,22

15. Maurizio Miliani 59 Cus Trieste 82 7,22

16. Ivano Casetta 63 Lib.Sacile 82 7,21

17. Claudio Mazzaufo 58 Lib.Udine 83 7,21

18. Fulvio Pellarini 19 Giovinezza Trieste 41 7,20

19. Marco Persello 83 PS Udinese 02 7,19

20. Andrea Pampanin 64 Cus Trieste 84 7,18

21. Michele Tomada 74 Lib.Udine 98 7,18
Salto triplo
1. Maurizio Siega 54 Tosi Tarvisio 75 16,02

2. Igor Sedmach 69 SC Devin 95 15,92

3. Paolo Piapan 56 Cus Trieste 75 15,64

4. Claudio Mazzaufo 58 Lib.Udine 83 15,62

5. Michele Tomada 74 Lib.Udine 98 15,55

6. Giorgio Belladonna 50 Cus Trieste 76 15,53

7. Marco Pizzo 66 Atl.Gorizia 89 15,26

8. Roberto Nadale 68 Lib.Udine 88 15,25

9. Roberto Girelli 71 Lib.Udine 91 15,25

10. Marco Persello 83 Atl.Alto Friuli 04 15,22 i

11. Alberto Zonta 52 Lib.Udine 76 15,15

12. Luigi Primiceri 63 Lib.Udine 85 15,15

13. Paolo Serafin 48 Italc.Monfalcone 74 15,10

14. Marco Domenighini 68 Lib.Udine 89 15,06

15. Roberto Belcari 57 Lib.Sacile 82 14,99

16. Giorgio Kaidisch 75 Naf Udine 94 14,99

17. Francesco Tabai 08 UG Goriziana 37 14,81

18. Alberto Giacomini 83 Atl.Alto Friuli 05 14,79

19. Luca Di Vicenz 80 Atl.Gorizia 98 14,77

20. Giancarlo Medesani 39 Fiamma Trieste 65 14,71




Getto del peso
1. Bruno Zecchi 57 Cus Trieste 76 18,01

2. Gianluca Valenti 72 Atl.Gorizia 00 17,66

3. Franco De Nadai 49 Lib.Udine 78 17,43

4. Paolo Del Toso 64 Lib.Udine 94 17,23

5. Lorenzo Zanin 82 PS Udinese 04 16,16

6. Adriano Buffon 45 AS Udinese 64 16,12

7. Matteo Sgrazzutti 79 Lib.Udine 98 16,04

8. Giorgio Tremul 55 Csi Trieste 78 16,01

9. Maicol Spallanzani 87 Lib.Sanvitese 06 15,99 i

10. Fulvio Zullich 67 Cus Trieste 98 15,89

11. Loris Paoluzzi 74 Atl.Gorizia 93 15,86 i

12. Cristian Ponton 72 Naf Udine 95 15,29

13. Michele Stoppa 47 Lib.Pordenone 70 15,26

14. Fabrizio Boaro 65 Lib.Udine 87 15,13

15. Piero Franceschini 32 SG Triestina 62 15,11

16. Gioacchi.Francescutto 41 AS Udinese 67 14,80

17. Mario Vecchiato 48 Lib.Udine 71 14,78

18. Renzo Pozzo 53 Lib.Udine 72 14,68

19. Paolo Casarsa 75 PS Udinese 00 14,59 i
Lancio del disco
1. Adriano Coos 59 Naf Udine 88 58,90

2. Cristian Ponton 72 Naf Udine 00 58,10

3. Giorgio Tremul 55 Csi Trieste 78 57,20

4. Franco Baritussio 61 Fiamma Tarvisio 85 56,48

5. Gianluca Valenti 72 Atl.Gorizia 00 55,45

6. Giuseppe Tosi 16 Giovinezza Trieste 48 54,80

7. Fernando Mauro 50 Lib.Udine 80 53,72

8. Fabrizio Boaro 65 Lib.Udine 87 53,58

9. Enrico David 48 Naf Udine 83 53,04

10. Luciano Baraldo 47 Tosi Tarvisio 76 51,86

11. Giorgio Oberweger 13 Giovinezza Trieste 38 51,49

12. Silvano Simeon 45 AS Udinese 64 50,35

13. Fabio Cuberli 88 AU Malignani 08 49,89

14. Maurizio Gazziola 62 Atl.Gorizia 89 49,86

15. Franco De Nadai 49 Lib.Udine 78 49,48

16. Paolo Del Toso 64 Lib.Udine 95 49,32

17. Cleante Zat 40 SG Pordenonese 72 49,20

18. Mario Gazziola 61 Naf Udine 90 48,64

19. Matteo Sgrazzutti 79 Lib.Udine 98 48,62

20. Loris Paoluzzi 74 Atl.Gorizia 92 48,32




Lancio del martello
1. Mario Vecchiato 48 Lib.Udine 72 74,36

2. Gianni Nadalini 66 Atl.Gorizia 02 65,84

3. Loris Paoluzzi 74 Atl.Gorizia 93 65,82

4. Lorenzo Povegliano 84 PS Udinese 03 64,42

5. Edi Marioni 76 Lib.Udine 95 64,20

6. Luigi Scalas 70 Lib.Udine 92 63,70

7. Nicola Zinutti 66 Lib.Udine 89 63,66

8. Romeo Budai 58 Lib.Udine 79 63,38

9. Paolo Odorico 79 Lib.Sanvitese 02 63,12

10. Roberto Canton 64 Naf Udine 82 62,36

11. G.Carlo Spiesanzotti 67 Lib.Udine 85 62,22

12. Giuliano Zanello 63 Snia Friuli 81 62,12

13. Renzo Pozzo 53 Lib.Udine 72 61,66

14. Luca Vitagliano 74 Lib.Udine 94 60,58

15. Gino Nonino 49 Lib.Udine 76 59,06

16. Giovanni Righi 75 Cus Trieste 96 57,62

17. Gabriele Garbino 79 Lib.Udine 97 57,32

18. Giulio Trivani 74 Cus Trieste 98 57,29

19. Ennio Boschini 40 Crda Monfalcone 59 57,23

20. Giuseppe Fantauzzi 73 Atl.Gorizia 97 57,22


Tiro del giavellotto
1. Cristian Nonino 70 Lib.Udine 90 73,50

2. Gianluca Valenti 72 Atl.Gorizia 93 69,08

3. Carlo Sonego 72 Atl.Pordenone 91 68,46

4. Paolo Casarsa 75 Lib.Udine 94 67,06

5. Luca Ceppellotti 65 Atl.Gorizia 92 66,86

6. Lorenzo Mucin 73 Lib.Udine 94 65,94

7. Carlo Savorgnan 79 Lib.Udine 98 64,19

8. Emanuele Molino 80 Atl.Gemona 98 64,00

9. Fabio Gaiatto 77 Atl.Pordenone 96 63,98

10. Tommaso Peresson 82 Atl.Pordenone 00 63,77

11. Marco Clean 89 Marathon Trieste 07 63,62

12. Lorenzo Del Torre 59 Lib.Udine 91 63,50

13. Federico Battistutta 66 Atl.Gorizia 90 62,32

14. Gabriele Sedmach 62 Bor Trieste 87 62,14

15. Alfredo Marson 60 Lib.Udine 87 60,86

16. Walter Rossi 78 PS Udinese 03 60,65

17. Stefano Raseni 71 Cus Trieste 89 60,40

18. Giovanni Contin 86 Atl.Alto Friuli 04 60,01

19. Lucio Buiatti 59 Atl.Gorizia 89 59,90

20. Dario Cerne 54 Atl.Gorizia 90 59,88



Attrezzo di vecchio tipo in uso fino al 31 Marzo 1986

1. Lorenzo Del Torre 59 Lib.Udine 82 73,18

2. Claudio Casarsa 56 Lib.Udine 83 73,10

3. Alfredo Marson 60 Lib.Udine 83 72,52

4. Ugo De Franzoni 49 Lib.Basso Friuli 74 68,84

5. Dario Cerne 54 Torriana Gradisca 71 68,32

6. Vincenzo Saitz 45 Fiamma Trieste 72 67,96

7. Valdi Tiepolo 54 Csi Trieste 80 66,78

8. Franco Tronkar 48 Lib.Udine 71 66,60

9. Mario Agosti 04 AS Udinese 35 65,23

10. Andrea Mascarin 49 Lib.Udine 72 64,56

Decathlon
1. Paolo Casarsa 75 PS Udinese 00 7.586

11”26 6,81 14,44 1,97 51”11 14”67 43,56 4,40 58,54 4’45”76

2. Donato Dotti 61 Lib.Udine 80 7.238 (7.329)

11”43 7,02 13,16 2,00 50”76 16”50 35,76 4,40 54,52 4’29”2

3. Moreno Martini 60 Cus Trieste 81 7.125 (7.200)

11”42 6,83 12,26 2,11 53”92 16”23 38,64 4,30 59,92 4’48”49

4. Sergio Rossetti 44 Lib.Udine 71 7.034 (7.198)

11”3 6,66 11,84 1,97 51”7 15”9 39,02 4,50 54,00 4’39”9

5. Fabio Pacori 64 Atl.Gorizia 86 6.967

11”2 6,91 11,98 1,95 51”8 15”1 37,18 3,90 51,40 4’36”1

6. Gorazd Pucnik 64 Bor Trieste 83 6.822 (6.942)

11”28 6,59 11,91 2,03 52”17 16”51 35,38 3,90 48,54 4’28”9

7. Aureliano Musulin 48 UG Goriziana 68 6.703 (6.868)

11”3 7,16 11,55 1,92 52”9 15”2 33,90 3,90 53,72 5’02”7

8. Giorgio Rucli 63 Lib.Udine 82 6.635 (6.805)

11”2 6,44 10,38 1,82 49”7 15”4 33,10 4,10 44,54 4’27”8

9. Pieraugusto Aere 60 Naf Udine 84 6.566 (6.663)

11”57 6,25 10,50 1,83 50”77 15”80 37,46 4,00 45,98 4’33”05

10. Fabio De Biaggio 73 Naf Udine 95 6.503

11”3 6,50 11,21 1,97 53”3 15”7 32,92 4,20 48,22 4’58”7

11. Marco Candotto 64 Lib.Udine 83 6.483 (6.669)

11”1 6,92 10,53 1,95 53”2 15”3 35,56 4,20 42,52 5’20”6

12. Davide Marion 50 Cus Trieste 76 6.450 (6.629)

11”0 6,88 11,90 1,80 50”4 15”6 34,28 3,20 41,34 4’41”4

13. Franco Mersini 37 SG Triestina 60 6.397 (6.543)

11”0 7,01 11,65 1,65 52”4 14”9 35,99 3,20 55,29 5’11”8

14. Paolo Paoli 57 Cus Trieste 78 6.335 (6.518)

11”5 6,50 10,89 1,85 52”0 15”6 33,14 3,70 41,18 4’31”4

15. Giancarlo Medesani 37 Fiamma Trieste 66 6.231 (6.461)

11”6 6,53 12,90 1,93 54”7 17”0 36,04 3,80 44,34 4’55”3

16. Vojko Cesar 43 Bor Trieste 71 6.194 (6.384)

11”5 6,46 12,39 1,65 54”9 16”4 37,42 3,80 54,94 4’57”6

17. Lorenzo Vecchiutti 23 AS Udinese 51 6.146 (6.332)

11”5 6,74 11,75 1,78 53”9 15”8 35,93 3,40 41,18 4’49”0

18. Roberto Buzzi 60 Fiamma Tarvisio 83 6.103 (6.282)

11”5 6,07 9,95 1,94 53”3 16”4 33,54 4,00 34,76 4’33”4

19. Renzo Pozzo 53 Lib.Udine 78 6.063 (6.289)

12”2 5,99 13,51 1,85 54”9 17”6 42,98 3,40 45,88 4’37”3

20. Adriano Coos 59 AS Udinese 77 6.036 (6.238)

11”7 5,99 13,09 1,85 56”8 16”8 47,60 3,20 56,40 5’31”5




Note : - Tutti i punteggi sono stati calcolati con le tabelle in uso dal 1985.

- Tra parentesi i punteggi calcolati con le tabelle del 1966 per le prestazioni precedenti al 1985.

- Fino al 1985 compreso era in uso il giavellotto di vecchio tipo.


Marcia Metri 10000
1. Claudio Giancotti 72 Lib.Udine 94 42’50”1

2. Roberto Giamogante 63 Lib.Udine 91 42’53”15

3. Roberto Furlanic 69 Marathon Trieste 00 42’56”40

4. Fabio Ruzzier 53 Cus Trieste 87 43’08”4

5. Angelo Ficco 68 Lib.Udine 86 43’13”8

6. Diego Cafagna 75 Lib.Udine 95 43’27”4

7. Raffaele Rinaldi 72 Cus Trieste 91 43’40”0

8. Maurizio Chiarello 62 Lib.Udine 82 43’49”4

9. Alessandro Subrizi 63 Lib.Udine 82 44’24”6

10. Federico Masi 88 Atl.Gorizia 07 44’57”78

11. Alessio Wruss 90 Fincantieri Trieste 07 44’58”88

12. Silvio Dorigo 62 Marathon Trieste 91 44’59”84

13. Furio Lorber 63 San Giacomo Trieste 85 45’49”3

14. Giuseppe Kressevich 16 5^Leg.Milizia Ferrov. Trieste 42 46’28”2

15. Aniello Silvestri 63 Atl.Gorizia 83 47’01”38

16. Armando Tercovich ? Fascio Grion Pola 27 47’13”4

17. Roberto Cafagna 72 Cus Trieste 93 47’44”0

18. Alessandro Campiello 68 Naf Udine 87 47’51”7

19. Paolo Cincotto 61 Naf Udine 96 47’52”5

20. Sergio Zuccheri 56 Lib.Muggia 75 48’01”4



Staffetta 4 x 100

1. Libertas Udine (Castiglione,Pradal,Lazzer,Colusso) 85 40”92

2. PS Udinese + (Zoratti,Casarsa,Sgrazzutti,Prà Floriani) 00 41”03

3. Atletica Gorizia (Tavagna,Masetti,Milocco,Ceselin) 90 41”35

4. Atletica Pordenonese (Redigonda,Fogliato,Bortuzzo,Veneziani) 93 41”99

5. C.U.S.Trieste (Cerlenizza,Corradin,Pampanin,Miliani) 83 42”30

6. C.S.I.Trieste (Pagliaro,Bulli,Scapin,Wendler) 80 42”3

7. Libertas Sacile (Brazzoni,Maieron,Manfrin,Pillon) 82 42”4

8. A.S.Udinese (Degano,Rosso,Mattioni,Tomaello) 64 42”5

9. U.G.Goriziana (Calligaro,Bressan,Pecorari,Casagrande) 75 42”6

10. Fincantieri Monfalcone * (Strizzolo,Chiusso,Tavagna,Furlan) 86 42”84

11. Giovinezza Trieste (Furlan,Ruvo,Giachelli,Oberweger) 38 42”8

12. S.G.Triestina (Mersini,Svara,Venturini,Riosa) 56 42”8

13. Torriana Gradisca (Marchesan,Canesin,Morsut,Zadro) 68 42”9

14. N.A.Friuli Udine (Venier,De Biaggio,Picogna,Biolcati) 93 43”04

15. Atl.Brugnera (Comel,Fogliato,Brunello,Garbuio) 08 43”18

16. Libertas Sanvitese (Da Ronch,Springolo,Pillon,Maieron) 83 43”56

17. Atl.Alto Friuli (Lorenzatto,Mazzilis,Persello,Giacomini) 03 43”59

18. Pol.Friuli Udine (Paulet,Zanon,Tomaello,Rosso) 61 43”6

19. S.G.Libertas Pordenone (Diomede,Pillon,Filipuzzi,Springolo) 74 43”6

20. C.U.S. Udine (Buscema,Tosolini,Zamero,Del Piero) 99 43”85

* già CRDA e Italcantieri

+ poi AU Malignani

Staffetta 4 x 400
1. Atletica Gorizia (Bottos,Furlan,Morgera,Valci) 00 3’12”57

2. Libertas Udine (Caravano,Pozzobon,Galeotti,Wendler) 90 3’13”50

3. C.S.I.Trieste (Pagliaro,Scapin,Bulli,Wendler) 80 3’14”58

4. Pol.Friuli Udine (Zanon,Rosso,Prato,Tomaello) 60 3’15”4

5. C.U.S. Trieste (Pagliaro,Corradin,Degli Innocenti,Wendler) 84 3’17”16

6. AU Malignani (Bianchi,Savorgnan,Di Benedetto,Pedrazzoli) 08 3’19”36

7. N.Atl.Friuli Udine (Paolatto,Poldini,Muzzin,Simionato) 97 3’20”6

8. Atl.Pordenonese (Zuin,Franch,Martinuzzo,Giacomello) 94 3’22”65

9. Prevenire Trieste (Volpe,Tauceri,Cavezzana,Apuzzo) 87 3’23”72

10. C.R.D.A.Monfalcone* (Furlan,Miani,Loru,Rossetti) 63 3’23”6

11. Libertas Sacile (Brazzoni,Manfrin,Maieron,Pillon) 82 3’24”45

12. A.S.Udinese(Tomaello,Codarini,Rosso,Zanon) 65 3’24”6

13. At.Alto Friuli(Sinicco,Pascolini,Martinella,Bortolotti) 07 3’25”14

14. Giovinezza Trieste (Lenardon,Brenci,Marcuzzi,Olivieri) 40 3’26”3

15. S.G.Triestina (Antonini,Tassini,Maranzana,Brezzoni) 64 3’26”3

16. Libertas Trieste (Della Negra,Furlani,Tassini,De Carli) 61 3’27”3

17. Libertas Sanvitese (Fantin,Maddalena,Brugnolo,Zorzi) 01 3’27”7

18. U.G.Goriziana (Pecorari,Bolzan,Romano,Lippi) 74 3’28”6

19. S.G.Libertas Pordenone (Pillon,Corai,Tesolin,Filipuzzi) 74 3’29”3

20. Bor Trieste (Gelfi,Sedmach,Peditto,Pillan) 93 3’29”69


6/b Atl.Brugnera (Garbuio,De Paoli,ARNOUSS,Bertolo)(Marocco) 08 3’19”59

* poi Italcantieri e Fincantieri



+ già PS Udinese


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət